نحوه نصب روکش دیوار PVC (مرحله به مرحله و ویدئو)

آموزش نصب دیوارپوش ام دی اف

برای نصب دیوارپوش PVC از عایق حرارت و صدا استفاده کنید

نصب عایق حرارتی و صوتی برای نصب دیوارپوش پی وی سی می تواند کمک زیادی به عایق کاری و بهبود عملکرد حرارتی و صوتی دیوارپوش کند. در این صورت برای افزایش کارایی آن و همچنین نصب صحیح عایق حرارتی و صوتی باید به موارد زیادی توجه کرد. از جمله این موارد هستند:
1. عایق من، را انتخاب کنید
2. نصب عایق حرارتی و صوتی
3. اتصالات عایق

نصب قرنیز

بعد از نصب عایق صوتی و حرارتی ،ت به نصب قرنیز می رسد. خوب است بد،د که در نصب از قرنیز به ،وان سازه اصلی که وزن دیوارپوش را تحمل می کند استفاده می شود. این سازه ها به دیوارهای اصلی متصل می شوند و به ،وان پایه های اصلی برای نصب دیوارپوش استفاده می شوند. لازم به ذکر است که قرنیزها باید در ارتفاع من،ی از کف نصب شوند و فاصله آنها باید به گونه ای باشد که دیوارپوش به درستی روی آنها گذاشته شود و وزن آن را به خوبی تحمل کند.
قرنیزها برای استحکام کاشی های پی وی سی روی دیوار و زیبایی محیط بسیار موثر هستند.

نصب کاشی پی وی سی

منبع

منبع

در مرحله آ، کاشی های پی وی سی با اتصالات نری و مادگی در کنار هم قرار گرفته و ثابت می شوند. در این مرحله باید در نقاط مورد نیاز با دقت انجام شود تا هر دو کاشی کاملا صاف و بدون شکاف باشند.

آ،ین کلمه

در این مقاله با مراحل دیوارپوش پی وی سی آشنا شدید. اگر شما نیز به دنبال روشی آسان و مقرون به صرفه برای پوشش دیوارهای خانه یا محل کار خود هستید، PVC را به ،وان یک گزینه جدید در نظر بگیرید. با رعایت این راهنمای نصب می تو،د به راحتی این نوع دیوارپوش را در ساختمان خود نصب کنید و از مزایای آن بهره مند شوید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و از اینکه همراه ما بودید سپاسگزاریم.

در مرحله اول نصب، باید دیوارها را به طور کامل بررسی کنید و از سطح آنها مطمئن شوید. اگر دیوار تراز نباشد، ابتدا باید تسطیح شود. در صورت وجود ایراد در این مرحله ممکن است نصب دیوارپوش با مشکل مواجه شود و نتیجه نهایی نیز به همین صورت تحت تاثیر قرار گیرد. دیوار مورد نظر را نیز به خوبی بررسی کنید تا رطوبت نداشته باشد. پس از بررسی مرطوب بودن دیوار، باید قبل از نصب، رطوبت را به طور کامل حذف کنید.

مساحت دیوار را مح،ه کنید

نصب دیوارپوش پی وی سی پی وی سی به ،وان یکی از روش های پوشش دیوارهای داخلی و خارجی ساختمان ها رایج شده است. این نوع دیوارپوش به دلیل ساختار پ،تیکی پی وی سی از مقاومت بالایی در برابر رطوبت، گرما و نور برای استفاده در مناطق مرطوب و گرم برخوردار است. همچنین به دلیل زیبایی، دوام و سهولت نصب در بسیاری از ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. در این مقاله، در نحوه نصب دیوارپوش پی وی سی پرداخت خواهد شد با پیروی از این راهنمای نصب، به راحتی و با اطمینان می تو،د با نحوه نصب دیوارپوش پی وی سی کاشی، گچ و سایر سطوح را بیاموزید و طرح های مختلف را با آن اجرا کنید. با د،وز همراه باشید.

نحوه نصب دیوارپوش های پی وی سی

قبل از قرار دادن پانل پی وی سی روی کاشی، سطح را تمیز کنید

  • سپس محل نصب را اندازه بگیرید و طبق آن قرنیس و پانل های پی وی سی را آماده کنید

برای نصب دیوارپوش پی وی سی از انواع زیرسازی استفاده می شود که بسته به نوع محیط و کاربری مورد نظر می تواند متفاوت باشد. دلیل دیوارپوش این است که آویز دیواری ممکن است به تنهایی نتواند دیوارپوش را نگه دارد و برای نصب نیاز به یک پایه محکم و محکم دارد.
به ،وان مثال، اگر دیوارپوش را مستقیماً روی دیوار نصب کنید، ممکن است در دراز مدت به دلیل تغییرات دما و رطوبت، دیوارپوش آسیب دیده و از دیوار جدا شود. بنابراین، زیرساخت به ،وان پایه اصلی و محکم برای نصب بسیار مهم است. در حال حاضر در میان پرطرفدارترین زیرسازی ها به دلیل استحکام و مقاومتی که دارند می توان به زیرسازی های چوبی و ف،ی نیز اشاره کرد.

نحوه قرار دادن دیوارپوش پی وی سی روی کاشی

نصب هر نوع دیوارپوش با استفاده از ابزار و تج،ات خاص انجام می شود. بنابراین، نصب دیوارپوش پی وی سی همچنین به تج،اتی نیاز دارد که مهمترین آنها عبارتند از:

  • پیچ و مهره: یکی از تج،ات مهمی که هنگام نصب دیوارپوش پی وی سی به آن نیاز خواهید داشت، پیچ و مهره است که در اندازه ها و طول های مشخصی وجود دارد. توجه داشته باشید که برای نصب بهتر است از پیچ و مهره های پ،تیکی با قابلیت نصب و جداسازی مجدد استفاده شود.
  • دریل: برای نصب روکش دیوار پی وی سی نیاز به دریل دارید تا بتو،د سوراخ های مورد نیاز برای نصب پیچ و مهره ها را روی دیوار جدا کرده و اندازه آنها را به درستی مشخص کنید.
  • ابزار برش: برای برش کاشی های پی وی سی به یک ابزار برش نیاز دارید که معمولاً اره مویی یا چرخ برش است. با استفاده از این ابزار می تو،د کاشی ها را به شکل دلخواه برش دهید و به اندازه دقیق نصب کنید. همچنین برای برش دقیق و بهتر می تو،د از ابزارهای دیگری مانند پیچ ​​گوشتی، چاقوی صنعتی یا اره دستی استفاده کنید.
  • ابزار اندازه گیری: برای اجرای دیوارپوش پی وی سی به ابزار اندازه گیری نیاز دارید تا بتو،د ابعاد مختلف دیوارپوش را به درستی تعیین کنید. برای این منظور ابزارهایی مانند شمارنده، خط کش، نیم متر و گاهی وسایل اندازه گیری الکترونیکی مانند لیزر می تواند مفید باشد. با استفاده از این ابزارها می تو،د ابعاد دیوارپوش را به درستی اندازه گیری کنید و المان های دیوارپوش را با دقت نصب کنید. قبل از شروع نصب، بهتر است دقیقاً ابعاد دیوارهای مورد نیاز را اندازه گیری کنید و از ابزار اندازه گیری من، استفاده کنید.
  • ،ب: ،ب مورد استفاده برای نصب دیوارپوش پی وی سی باید با سایر مواد سازگار بوده و به خوبی به دیوار و دیوارپوش ب،بد. ،ب های مخصوص PVC عموماً شامل پلی اتیلن، پلی اورتان و اپو،ی می باشد. در این صورت می تو،د قبل از ،ید هر نوع ،بی به توصیه های سازنده یا کارشناسان نصب توجه کنید تا از بهترین ،ب استفاده کرده و بهترین نتیجه را به دست آورید.

برای تخمگذار ابتدا باید مساحت دیوار را مح،ه کنید تا متوجه شوید که چه تعداد برش دیوار برای کاشت لازم است. برای مح،ه مساحت دیوار ابتدا طول و عرض دیوار را با متر اندازه گیری کنید سپس با ضرب طول در عرض مساحت آن را مح،ه کنید سپس دیوارپوش PVC را با توجه به اندازه به دست آمده برش دهید.

نصب ،ت ف،ی

همانطور که گفته شد دیوارپوش پی وی سی یکی از انواع دیوارپوش هاست که با طرح های متفاوت خود می تواند تغییرات چشمگیری در دکوراسیون مورد نظر ایجاد کند. این روکش از پلی وینیل ک،اید ساخته شده است که به دلیل توخالی بودن صفحات وزن بسیار کمی دارد. اما از طرفی مقاومت بسیار بالایی دارند. یکی از مهمترین کاربردهای دیوارپوش پی وی سی را می توان برای پوشش دیوارهای داخلی و سقف فضاهای مختلف از جمله اتاق پذیرایی، اتاق خواب، سرویس بهداشتی و حمام نام برد.

مواد مورد نیاز برای نصب دیوارپوش پی وی سی

نصب دیوارپوش پی وی سی روی کاشی، دارای مزایای قابل توجهی است که از مهمترین آنها می توان به مقاومت بالا در برابر رطوبت، خط و خش و ظاهری جذاب اشاره کرد. باید بد،د که با نصب دیوارپوش پی وی سی بر روی کاشی می تو،د به راحتی و با هزینه کمتر دیوارهایی با ظاهری زیبا و مقاوم به دست آورید.

  • حال برای نصب ابتدا باید کاشی های دیوار را به درستی تمیز کرده و سطح آن ها را آماده کنید.

نصب دیوارپوش پی وی سی بسیار ساده است و می تو،د بدون مهارت خاصی آن را در منزل خود نصب کنید. در زیر به طور کامل نصب دیوارپوش پی وی سی پانل های با اتصالات نر و ماده را توضیح خواهیم داد:

دیوار را بررسی کنید

آماده سازی قرنیز

  • سپس یک ،ب مخصوص به پشت کاشی ها بزنید.

آموزش نصب دیوارپوش بتنی

نحوه نصب روکش دیوار PVC بر روی دیوار گچی و سیم،

اندازه گیری سطح نصب

  • قرنیز را بردارید و روی دیوار نصب کنید

حال در مرحله بعد، پس از بدست آوردن مساحت دقیق دیوارها، باید ،ت ف،ی را به دیوار وصل کنید. سازه ف،ی یا تیرهای نگهدارنده به ،وان یکی از اجزای مهم در نصب روکش دیوار PVC استفاده می شود. کاربرد این سازه این است که فضای خالی بین پوشش دیوار و دیوار اصلی ایجاد می کند.
شایان ذکر است که این سازه ها استحکام و استحکام پوشش دیوار را افزایش می دهند. حال برای نصب ابتدا باید نقاط نصب میله و سازه روی دیوارها را مشخص کنید. پس از مشخص شدن نقاط نصب سازه، ابعاد آن را با استفاده از متر نواری و ابزار من، دیگر تعیین کرده، برش داده و برای نصب آماده کنید. در مرحله بعد، باید تیرهای زیرسازی را به دیوار اصلی وصل کنید. برای این کار از پیچ و مهره یا سیم برای اتصال به دیوار اصلی استفاده می شود.

،باندن پشت کاشی های پی وی سی

  • سپس با استفاده از ابزار من، دیوارپوش را روی سطح کاشی فشار داده و نصب را کامل کنید.

نصب پنل پی وی سی

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

دیوارپوش پی وی سی چیست؟

آموزش نصب دیوارپوش سنگ مرمر

فیلم آموزش نصب دیوارپوش پی وی سی

انواع زیرسازی برای اجرای دیوارپوش پی وی سی