نوسازی اداره پست سلسله چینگ

بازسازی اداره پست 6

در خاتمه، بازسازی اداره پست کانال سلسله چینگ، حفظ و دگرگونی موفقیت آمیز معماری تاریخی را نشان می دهد. با ایجاد تعادل بین احترام به گذشته و استقبال از آینده، ما فضای اجتماعی پر جنب و جوشی ایجاد کرده ایم که مردم را گرد هم می آورد، تبادل فرهنگی را ترویج می کند و تضمین می کند که تاریخ غنی خدمات پستی برای نسل های آینده به شکوفایی ادامه می دهد.

این پروژه‌ها به چالش‌هایی که چین در حفظ گذشته‌اش و در آغوش گرفتن آینده با آن روبه‌رو است، پرداخته است. توسعه سریع شانگهای اغلب منجر به ت،یب مناطق شهری تاریخی شده و میراث فرهنگی را تحت الشعاع منافع تجاری قرار داده است. با این حال، رویکرد ما در Zhujiajiao متفاوت است. ما میراث زنده جامعه پر جنب و جوش را شناختیم و به دنبال تبدیل اداره پست به فضایی پر جنب و جوش بودیم که تاریخ خود را جشن می گیرد و به ،وان مرکزی برای تبادل ایده عمل می کند.

بهره وری انرژی در طراحی ما با استفاده از روشنایی کارآمد انرژی در سرتاسر ساختمان اولویت داشت. نمای کنار رودخانه، که به ،وان یک صفحه کنترل خورشیدی نیز عمل می کند، برای ارائه تهویه متقاطع طراحی شده است که به طور طبیعی فضاهای داخلی را خنک می کند. اگرچه تهویه مطبوع در شانگهای ضروری است، اما استفاده از آن به دلیل جرم حرارتی ساختار موجود همراه با تهویه طبیعی ساختمان و روش‌های کنترل خورشیدی محدود است.

بازسازی اداره پست 3

بازسازی اداره پست 14

پروژه MDO تبدیل یک اداره پست سلسله چینگ در کنار کانال به یک مرکز اجتماعی اجتماعی پر جنب و جوش است. رویکرد ما تکنیک‌های نوسازی معقول را با ارتقاهای مدرن ،یب می‌کند تا فضایی ایجاد کند که سنت اشتراک‌گذاری اطلاعات را گرامی می‌دارد و تاریخ خدمات پستی را برای نسل جدید زنده می‌کند. با حفظ ویژگی‌های اصلی ساختمان و ادغام ،اصر جدید، موفق شده‌ایم اداره پست را به یک نمایشگاه، موزه، کافه و فضای کنفرانس احیا کنیم، تعامل جامعه و تبادل فرهنگی را تقویت کنیم.

نوسازی اداره پست 9

ارائه نوآوری

ساختمان موجود، معماری نمونه سلسله چینگ، با حذف اضافات مدرن و بازگرداندن آن به شکل اصلی خود از آجر، سازه چوبی و کاشی، تحت بازسازی دقیق قرار گرفته است. برای تمایز ،اصر جدید از قدیمی، اشیایی که با دقت انتخاب شده اند در این بافت تاریخی قرار داده شده اند که به بازدیدکنندگان اجازه می دهد تضاد و تکامل فضا را درک کنند. راه پله ها و قفسه ها با پالت رنگی الهام گرفته از “آبی Qingpu” پارچه محلی و “سبز آبی” متمایز اداره پست حمل و نقل رودخانه طراحی شده اند که ادای احترام به میراث ساختمان است.

بازسازی اداره پست 17

نوسازی اداره پست 7

بازسازی اداره پست 1

بازسازی اداره پست 13

بازسازی اداره پست 5

بازسازی اداره پست 2

بازسازی اداره پست 12

به نفع جامعه

به سفارش ،ت محلی Qingpu، هدف ما معرفی تاریخچه اداره پست هم به جامعه و هم به تعداد فزاینده گردشگر، بود که از ژوجیاجیائو بازدید می‌کنند، که توسط معماری سنتی و آبراه‌های دیدنی آن جذب شده‌اند. رویکرد طراحی ما بر اشتراک‌گذاری اطلاعات متمرکز بود که منجر به ایجاد یک کافه کنار آب، یک سالن چند منظوره برای رویدادهای اجتماعی و یک گا،ی چند منظوره شد. نمایشگاه‌های دائمی که تاریخ غنی اداره پست را به نمایش می‌گذارند، با دقت از طریق رسانه‌های فیزیکی و دیجیتالی ارائه می‌شوند.

نام پروژه: نوسازی اداره پست سلسله چینگ. محل پروژه: شانگهای، چین؛ منطقه پروژه: 188㎡; تیم طراحی: دفتر طراحی بیشتر; مدیران طراحی: جاستین بریگلند، جیسی چوی. تاریخ تکمیل: ژانویه 2023; عکاسی فضایی: استودیو پیان فانگ;

استفاده ،دمندانه از منابع موجود و جدید، در مرکز رویکرد “نوسازی حساس” ما قرار دارد. ما استفاده مجدد از ساختار اصلی را با استفاده از دیوارها، کف، پنجره ها، درها، سقف و ایوان به حدا،ر رساندیم. مواد بازیافتی نقش مهمی در این پروژه ایفا ،د، از جمله ترازو ساخت محلی برای تکمیل راه پله و طبقه همکف، و کفپوش لینو ساخته شده از مواد طبیعی به سرعت تجدید پذیر. دیوارها و کاشی‌های موجود با دقت تمیز و تعمیر شده‌اند و شخصیت اصیل خود را حفظ کرده‌اند.

طراحی ما شامل ،اصر مدرنی است که به تاریخ ادای احترام می کنند، مانند قفسه هایی که توسط “پاهای سیاه” پشتیب، می شوند، یادآور پستچی هایی که با اطلاعات حیاتی از شهرها عبور ،د. این آمیختگی هماهنگ از قدیم و جدید، گفت‌وگوی م،اداری بین گذشته و حال را تقویت می‌کند، و سخنان شاعرانه دنیل جانستون را به ما یادآوری می‌کند: «جهان یک بوم نقاشی قدیمی است که بارها نقاشی شده است.

فراتر از دستاوردهای معماری، جامعه از گا،ی، فضای کنفرانس و کافه که منابع ارزشمند محلی را فراهم می کند، سود زیادی می برد. این پروژه همچنین بر مشارکت جامعه با به کارگیری ،نان محلی آگاه که تاریخ اداره پست را با بازدیدکنندگان به اشتراک می گذارند، تأکید می کند و حس غرور و ارتباط را تقویت می کند.

با ارج نهادن به گذشته و در عین حال پذیرفتن مدرنیته، فضایی را ایجاد کرده‌ایم که مردم می‌توانند برای نشست‌ها، کنفرانس‌ها و نمایشگاه‌ها گرد هم آیند و هدف اصلی پست از اشتراک‌گذاری اطلاعات را احیا کنیم. در انجام این کار، ما به معماری و تاریخ اصیل ساختمان احترام می گذاریم که در سقف پیچیده، صندوق پستی برنزی فرسوده و دیوار آجری متمایز آن مشهود است.

بازسازی اداره پست 4

بازسازی اداره پست 11

بازسازی اداره پست 16

منبع