نکته های طلایی دکوراسیون فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی

به طورکلی منظور از طراحی دکوراسیون داخلی مغازه یعنی توجه به نحوه نورپردازی داخلی (نور مخفی، نور نقطه ای، نور عریض و …) قفسه بندی، چیدمان مبلمان و اجناس، نوع کف فروشگاه و طراحی سقف آن از نوع سقف کاذب یا دکوراتیو، رنگ بندی، نقاشی، رنگ و طرح کاغذ دیواری و .. می باشد. نکته مهمی که در این خصوص به آن توجه داشت؛ این است که استفاده از نور یا شیشه های رنگی به دلیل خطای دید مشتری در انتخاب رنگ محصول و کالای مورد نظر خود باعث نارضایتی و بی علاقگی او در خرید آن محصول خواهد شد. در حقیقت مانند نما و تابلوی بیرونی مغازه، نورپردازی اصولی و صحیح باعث چشمگیر شدن محصولات متنوع و زیبای داخل ویترین خواهد شد و این کار را می توان با کمک نوار های نورانی و تابش متمرکز نور بر روی هر یک از اجناس داخل ویترین صورت داد. برخی از محصولات و اجناس موجود در بازار برای بهتر دیده شدن نیازمند ابزارهای کمکی هستند که نورپردازی ویژه یکی از این ابزارها است. نورپردازی آن هماهنگ است یا خیر و اینکه آیا محصولات و رنگها بهدرستی در کنار هم قرار گرفتهاند یا نه وچون در این افکار به سر میبرند معمولا محصولات، هرچه را که در این بخش باشد نادیده میگیرند.

معمولا در طراحی داخلی مغازه هایی که در کنار گذر قرار داشته و می توانند در طول روز از نور طبیعی خورشید برای روشن نگاه داشتن داخل مغازه خود استفاده کنند، باید در هر یک از دو حالت شب و روز ، نحوه نورپردازی آن مغازه به صورت جداگانه مورد بررسی و کارشناسی قرار گیرد. یا مثالهایی دیگر درمورد فضاهایی که میخواهیم در آنجا به مشتری آفرهای ویژه ای در کنار خریدش بدهیم تا خدمات یا محصولات دیگری را در کنار محصولی که خریداری کرده است، بخرد. براساس خصوصیات و حسی که میخواهیم در هر فضا به مشتری بدهیم، رنگها را انتخاب می کنیم. در مجموع انتخاب رنگ مناسب از مهمترین بخش های طراحی داخلی مغازه لوازم آرایش است که به شما در توصیف برند و محصولات خاص کمک می کند. بعد از اهمیت پرداختن به نمای بیرونی، نوبت به طراحی ویترین مغازه می رسد که مانند یک پل ارتباطی برای جذب مشتریان بیرون از فروشگاه به خرید محصولات و اجناس داخل آن عمل می کند.

ساخت صفر تا صد دکوراسیون یک مغازه یا فروشگاه یا بوتیک و یا هر مکاینی که به طراحی مربوط است. هدف دیزاینر این بوده است که میان طراحی داخلی آن و نام مغازه یک ارتباط و پیوند خوب و به جایی برقرار کند و همین طور به موضوع کفش، راه رفتن و دویدن با کفش ها، مرتبط باشد. طراحی مناسب و تنظیم نور در دکوراسیون داخلی فروشگاه با توجه به اهمیت ویژه آن در زیبایی، جلب توجه مشتری و رونق کسب و کار مورد نظر باعث شده که ما به برخی از نکات مهم و اصولی در این زمینه اشاره ای کوتاه داشته باشیم. برای طراحی داخلی مغازه بهتر است به طراحی ویترین اهمیت بیشتری دهید زیرا ویترین مغازه پل ارتباطی بین محیط بیرون و محیط داخلی مغازه است و علاوه بر این اگرطراحی ویترین یک طراحی اصولی باشد میزان فروش و تعداد مشتری افزایش پیدا می کند؛ بعد از طراحی دکوراسیون ویترین مغازه نوبت به طراحی داخلی مغازه می رسد که بهتر است در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی مغازه توجه داشت که برای چه مغازه ای طراحی قراراست انجام شود. برای نصب این سیستم نیز توصیه می شود از کارشناسان مجرب برای این کار استفاده شود، و برای این کار یک نقشه تخصصی با توجه به محیط فروشگاه و قسمت های مختلف مغازه فروش برنج شما تهیه شود.

میزان زحمت و زمان شما برای فروش در هنگامی که از دکوری خاص استفاده کرده اید بسیار کمتر است. بهویژه اینکه که بسیاری از کارهای بستهبندی این محصولات را میتوان توسط ماشینها و تجهیزات تخصصی این حوزه سریعتر و بهتر انجام داد و بازدهی و کارکرد فوقالعادهای با کمترین خستگی داشت. به عبارت دیگر در فاز نخست؛ بر اساس موقعیت و نوع فعالیت فروشگاه، ابعاد و اندازه آن، نوع محصولات و خدمات ارائه شده و … در اینگونه موارد، فضایی که برای ارائه این آفرها برای فروشگاه طراحی می شود، باید حس اطمینان و آرامش به مشتری بدهد. در مواردی که هدف از ارائه آفر یا پیشنهاد به مشتری تنها تبلیغ و جذب مشتری بعنوان مشتری همیشگی است، چنین شرایطی را داریم. در چنین شرایطی اگر پیشنهاد ما بسیار برای مشتری مفید و پرسود نباشد و تنها در اینجا سود بیشتر مغازه دار نتیجه نهایی خواهد بود، احتمالاً بهتر است، رنگ قرمز برای آن فضا انتخاب شود.

چیدمان مغازه باید به طوری باشد که مشتریان برای تست کردن کیف و کفش ها به راحتی به فضاها دسترسی داشته باشند. طراحی نورپردازی صحیح و کافی برای فضای داخلی فروشگاه کفش فروشی از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا اگر فروشگاه دارای نورپردازی مناسبی باشد فضایی گرم و دعوت کننده در آن ایجاد می شود که این فضا مشتریان را برای ورود به مغازه تشویق می کند بنابراین علاوه بر طراحی نورپردازی برای ویترین فروشگاه کفش فروشی باید فضای داخلی فروشگاه نیز از نورپردازی با روشنایی کافی برخوردار باشد. مهمترین نکته در طراحی دکوراسیون داخلی مغازه این است که علاوه بر زیبایی و جذابیت فضای داخل مغازه باید به راحتی مشتریان نیز توجه کرد بعد از اینکه ایده دکوراسیون مطرح و توسط نرم افزارها طراحی شد و به مرحله اجرا رسید باید به این نکته توجه نمایید که نورپردازی مناسب و همچنین استفاده از رنگ های مناسب و جذاب در دکور مغازه می تواند نقش مهمی در جذب مشتری داشته باشد. با توجه به وجود چهار فصل و تنوع آب و هوایی موجود، ایران به کشوری تبدیل شده است که آجیل و خشکبار باکیفیت و مرغوبی را تولید کند. به طور مثال در بسیاری از قنادیها قفسهها و یا ظروف آجیل را در وسط مغازه قرار میدهند تا هم در معرض چشم مشتری باشند و هم با ویترینهایی که در اطراف مغازه وجود دارند، فاصلهای اندک داشته باشند.

اگر فضا به اندازه کافی دارید؛ از مبلمان های مینیمال برای دکوراسیون داخلی مغازه شال و روسری نشستن استفاده کنید. سپس این طرح را برای انجام اصلاحات و پردازش نهایی با کمک نرم افزارهای مخصوص به صورت ۳ بعدی در آورده و سپس با مشورت مالک فروشگاه در خصوص تغییر نحوه چیدمان، ترکیب بندی رنگ، نورپردازی، نوع متریال و مبلمان مورد استفاده و … همچنین بکارگیری نور مخفی ها در دکوراسیون داخلی فروشگاه نظیر پیرامون قفسه های تیره رنگ، بازی با سایه موانع ثابت و متحرک مانند ستون ها، قفسه ها، مشتریان و فروشندگان در حال حرکت و قابلیت کنترل نورپردازی به صورت جلوه های مختلف در لحظات متفاوت می تواند باعث زیبایی و جذابیت دو چندان فضای داخل مغازه گردد. تصور کنید که بودجه جهیزیه را در جیبتان گذاشتهاید یا مبلغی را برای نو کردن خانه در نظر گرفتهاید و کلی لوازم خوب خریدهاید، رنگ، کاغذ دیواری، کف، سقف، کابینت و سرویس بهداشتی را هم نو کردهاید اما در پایان کار میبینید که بعد از این همه هزینه کردن، خانهتان هیچ شباهتی به عکسهای مد روز سایتهای دکوراسیون ندارد. توجه به دکوراسیون و طراحی داخلی مغازه، ویترین و نمای آن از مهمترین فاکتورهای تاثیرگذار در موفقیت و رونق یک کسب و کار به حساب می آید.

در واقع نمای یک ساختمان به قسمتی از ساختمان و ضلعی از آن گفته می شود که در معرض دید افراد خارج ساختمان قرار دارد و می توانند از روی نمای آن، داخل ساختمان شما را در ذهن خود متصور کنند. دربارهی مشتریان که میتوانیم بگوییم اکثر مشتریان یک مغازه شال و روسری را خانمها تشکیل میدهند؛ که میتوانند در سنین متفاوتی باشند. همچنین در خصوص طراحی نحوه چیدمان اجناس و محصولات داخل ویترین دقت داشته باشید که متناسب با فضای تحت اختیار، بهترین اجناس متنوع و زیبای خود را با آگاهی از سلیقه عمومی مشتریان و بدون ایجاد احساس سردرگمی در برابر دیدگان آنها به نمایش درآورید. امروزه کسب و کارهای مختلف با طراحی یک دکور زیبا و جذاب و مشتری پسند تمام تلاش خود را می کنند که در فضای رقابتی پدید آمده، ، توجه مشتریان را به سوی استفاده از اجناس و محصولات خود جلب کنند. از زرد برای دستور دادن به مخاطبین برای توجه کردن به خودتان استفاده کنید واگر جنس محصولاتتون اطمینان کامل دارید از دکوراسیون زرد استفاده کنید و به آنها اجازه دهید بهخوبی بدانند که از اجناس خود اطمینان دارید. زیرا تنها با جابه جا کردن و تغییر دادن مکان بعضی از وسایل می توان این کار را انجام داد.

در واقع در طراحی و دکوراسیون داخلی کفش فروشی، همانطور که در تصاویر قابل مشاهده هستند از طناب های رنگی استفاده شده که به قسمت های مختف وصل شده اند، از سقف به کف برای مثال. تاثیر رنگ بر دکوراسیون داخلی مغازه و حرفه ای تر شدن برندینگ آن غیر قابل انکار است و بهتر است که تا حد امکان برای طراحی داخلی مغازه از رنگی متناسب با برندتان؛ استفاده نمایید. اگر ظاهر فروشگاه برای شما اهمیت دارد، بهتر است از ابتدا برای ساخت آن ایده و طرح دکوراسیون مغازه خشکبار فروشی خود را داشته باشید. بهرهگیری از این حلقهها برای دکوراسیون مغازه شال و روسری فروشی بسیار مناسب است. اولین قدم برای جذب مشتری طراحی ویترین مغازه شیک و مناسب است. طراحی داخلی این نوع مغازه به دلایلی که از آن صحبت شد، اهمیت بالایی دارد. به عبارت دیگر کاری که فروشنده یک مغازه با حفظ پرستیژ و ظاهر سنگین و شیک خود قادر به انجام آن نیست، یک ویترین با طراحی درست و اصولی خود به خوبی از پس آن بر می آید. یک نمونه از ترکیب رنگهای خاص در طراحی یک فروشگاه، پروژه طراحی داخلی بوتیک زنانه در سعادت آباد تهران است.

همچنین باید توجه کنیم که رنگی که برای فضای فروشگاهمان انتخاب می کنیم، در کنار رنگ محصولات و اجناس داخل فروشگاه، باعث شلوغی بیش از حد نشود. ورودی جایی است که مشتری پس از عبور از درب ورودی به آن قدم میگذارد و در واقع اولین مکانی است که مشتری از دنیای بیرون فاصله میگیرد و به فضای مغازهی شما منتقل میشود و با محصولاتی که برای ارائه دارید مواجه میشود. همچنین مشتریان می توانند با کمک تابلویی که در بالای درب ورودی مغازه نصب شده به اطلاعات مورد نیاز در خصوص نام فروشگاه، نوع فعالیت، نام مالک و سایر اطلاعات جانبی دیگر نظیر شماره تماس، آدرس پیج تلگرام یا اینستاگرام و … اگر قهوه سرو می کنید، حتماً میزی برای پذیرایی و یا بار اضافه کنید. حتی اگر آن را با کیک ها و شیرینی های مصنوعی پر کنید، ایجاد ویترین های چشم نواز بسیار به صرفه است. بنابراین طراحی مغازه و دکور آن باید به گونه ای جذاب شکل گرفته باشد که در نگاه نخست مشتریان را جذب خود کرده و آنان از بابت حضور موقت خود در آن مغازه، احساس رضایت و آرامش کافی داشته باشند.

این واقعیتی است که مغازه داران به آن اطلاع دارند. بهتر است بدانید در پیاده سازی و اجرای نمای زیبا و منحصر بفرد فاکتورها و عوامل متعددی همچون اقلیم، نوع سبک طراحی، منظر شهری و نوع مصالح استفاده شده تاثیر بسیار زیادی دارند. در سبک مینیمال از هرگونه تزیینات اضافی درنما جلوگیری می شود. همچنین بد نیست بدانید سبک دیکانستراکشن یک نوع سبک معماری است که از مباحث فکری نیمه دوم قرن و بطن فلسفه در غرب پیروی می کند. تناسب رنگ دکوراسیون داخلی فروشگاه با رنگ اجناس و محصولات داخل فروشگاه باید به گونه ای باشد که هیچگونه استرس یا هیجانی را به مشتری منتقل نکرده و موجبات رضایت و آرامش خاطر او را بابت حضور در فضای مورد نظر فراهم کند. نورپردازی فروشگاه باید به گونه ای باشد که مشتری از پشت ویترین در بیرون مغازه نیز متوجه زیبایی های فضای داخل آن شود و این کار به صورت مشترک در دو حالت عمومی و موضعی صورت می گیرد. امکان دسترسی مناسب را از مشتری می گیرد.