پارکت زیر و پارکت لاکی چیست؟ (نحوه لاک زدن و سمباده زدن پارکت)

پارکت را سمباده بزنید به سمباده و سنباده های مخصوص و همچنین ،اصری مانند قلم مو، رنگ همرنگ پارکت و بتونه نیاز دارید که باید قبل از شروع کار آماده شوید. پس از تهیه این ،اصر، کار شروع می شود.

2- قبل از سنباده زدن کلیه وسایل را جابه جا کنید

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

پارکت لاکی چیست؟

پس از خشک شدن پرایمر، باید فرآیند سمباده زدن را تکرار کنید و کل سطح پارکت را سمباده بزنید. دقت کنید که پس از سمباده زدن، کف ها کاملا تمیز شده و هیچ اثری از گرد و غبار ناشی از سمباده روی سطح دیده نشود.

7- رنگ پارکت

برای رسیدن به نتیجه بهتر ابتدا باید با سمباده زدن خط و خش برداشته شود سپس از لاک استفاده شود. این دو با هم بهترین نتیجه را می دهند.

مراحل سنباده پارکت شامل موارد زیر است:

1- تهیه ابزار لازم برای سمباده زنی پارکت

لاک نوعی ماده محافظ است که از مواد پلی اورتان ساخته شده و به ،وان یک لایه اضافی سطح پارکت را می پوشاند. این مواد پس از قرار گرفتن بر روی سطح پارکت خشک می شوند و از نفوذ رطوبت آن جلوگیری می کنند. علاوه بر این، می تواند پارکت را روشن تر از حد معمول نشان دهد.

انواع پارکت لاکی

سنباده پارکت چیست؟

تفاوت بین لاک و کفپوش چیست؟

لاک ها دو نوع براق و مات دارند. بسته به نوع لاک مورد استفاده، درخشندگی پارکت متفاوت خواهد بود.

روغن پارکت چیست؟

مزایای لاک پارکت چوب

لاک ها تنوع زیادی دارند و برخی از آنها ظاهری براق و برخی مات دارند. یکی از پرکاربردترین ها انواع پارکت لاکی می توان در مورد لاک های اکریلیک، لاک های پایه آب و لاک های نیتروسلو،ی صحبت کرد. نوع اکریلیک این لاک ها مقاومت بسیار بالایی در برابر خش دارد و پوششی سخت به حساب می آید. از نمونه های ارزان قیمت لاک پارکت می تو،م در مورد لاک های پایه آب صحبت کنیم که خیلی سریع خشک می شوند. لاک های نیتروسلو،ی مقاومت بالایی در برابر ،اش دارند، اما اشتعال پذیری آنها یک عیب قابل توجه است.

پس از اطمینان از یکنواختی سطح، ،ت به آستر کاری پارکت می رسد. شما باید بسته به رنگ مورد نظر نوع آستر را انتخاب کنید. برای رنگ روغن باید از پرایمر روغنی و برای رنگ لات، از پرایمر لات، استفاده شود. پرایمر مخلوطی از تینر، هاردنر و لاک نیمه پلی استر است و باید با قلم مو و غلتک روی پارکت اعمال شود.
24 ساعت طول می کشد تا روکش خشک شود و در این مدت هیچ ترافیکی در طبقات وجود نداشته باشد. برای اینکه با مشکلی مواجه نشوید، وقت پولیش است آن را طوری تنظیم کنید که مطمئن شوید ترافیکی در آنجا رخ نخواهد داد.

6- تکرار برش

تعمیر پارکت سوخته صفر تا صد

نحوه سمباده زدن پارکت در خانه

پس از ترمیم و پر، ،اش ها و درزها با پرکننده چوب، باید سمباده کاری را شروع کنید. سنباده مورد استفاده برای سمباده باید بسته به میزان ،اش سطح پارکت انتخاب شود. کاغذ سنباده درشت برای سطوحی که دارای ،اش های عمیق تری هستند استفاده می شود. سنباده باید در تمام ،مت های آن با دقت حرکت داده شود و پولیش به طور کامل و با یک دست انجام شود.

5- کفپوش چوبی

لاک زدن پارکت

علت تورم پارکت چیست؟

4- سمباده زدن پارکت

کاشی ها پس از مدتی استفاده از پارکت بدون شک در اثر حرکت و همچنین کشش اجسام یا ضربه های ناشی از برخورد اشیا به آن دچار ،اشیدگی های بزرگ و کوچک می شوند. یکی از مهم‌ترین کارهایی که برای رفع این مشکلات باید انجام دهید تا کف‌پوش‌های چوبی شما دوباره عالی به نظر برسد، سنباده زدن است.
زیرانداز نوعی سنباده سطحی است که توسط دستگاه انجام می شود و خط و خش را از بین می برد. این اعمال قبل از لاک زدن انجام می شود تا جلوه بهتری روی پارکت ایجاد شود.

نحوه سنباده زدن کف چوبی

آیا کف بعد از لاک زدن براق است؟

با لاک زدن پارکت می توان مزایای زیادی به دست آورد، مانند:

افزایش مقاومت پارکت در برابر رطوبت

پس از اتمام مرحله دوم سمباده، ،ت به رنگ آمیزی پارکت می رسد. همانطور که قبلا ذکر کردیم، بهتر است رنگی که انتخاب می کنید دقیقاً همان رنگ اصلی کفپوش پارکت باشد. بعد از این مرحله باید حدود 12 ساعت اجازه دهید رنگ خشک شود تا بتو،د کار کنید. لاک زدن پارکت استارت لاک برای درخشش و درخشندگی پارکت ساخته شده است و مانند روز اول سطح را زیبا و براق می کند.

لاک می تواند پارکت را براق یا مات کند. در هر دو نوع به دلیل صاف بودن سطح، جلوه کف اتاق بهتر خواهد بود. علاوه بر این می تو،د سطح پارکت را به راحتی با دستمال مرطوب تمیز کنید و خیلی سریع گرد و غبار را پاک کنید.

مزایای لاک زدن پارکت چوبی

معایب پارکت لاکی

مواد پلی اورتان می توانند مانعی عالی در برابر نفوذ رطوبت و رطوبت به سطح پارکت ایجاد کنند. پس از خشک شدن مواد لاک روی پارکت، رطوبت نمی تواند به منافذ سطح نفوذ کند و با مشکلاتی مانند تورم پارکت و تغییر شکل آن مواجه نخواهید شد.

بهبود اثر پارکت پس از لاک زدن

پس از اطمینان کامل از تمیزی، ،مت های مختلف پارکت را بررسی کرده و آسیب دیدگی را بررسی کنید. برخی از طبقات ممکن است پوسیده شده باشند، تورم به دلیل رطوبت یا ، خوردن از دیگر مواردی است که ممکن است با آن مواجه شوید. هر کاشی با این مسائل را که به شدت آسیب دیده اند جایگزین کنید، سپس درزها را با درزگیر و پرکننده چوب پر کنید.
در صورت تعویض قطعات آسیب دیده، در پایان کار و پس از رفع ،اش ها، مانند روز اول سطحی کاملا سالم، براق و جدید خواهید داشت. حتما در همان ابتدا به شما می گویند که همه این کارها را باید افراد خاصی انجام دهند که این کار را به خوبی می شناسند. اگر می‌خواهید خودتان این کار را انجام دهید، تمام دستورالعمل‌های لازم را با دقت بخو،د و با حوصله کار را انجام دهید تا با موفقیت یک پروژه بی‌عیب و نقص را تحویل دهید.

ساب پارکت بهتر است یا لاک؟

انواع پارکت لاکی

مراقب باشید، لاک نوعی محافظ در برابر رطوبت و ضربه های بسیار جزئی بر روی پارکت است. به همین دلیل نمی تواند از ،اش های عمیق جلوگیری کند. این یک تصور اشتباه است که بعد از لاک زدن کف چوبی، می تو،د اجسام سنگین و تیز را روی آن قرار دهید!

آموزش لاک زدن پارکت

آموزش تعمیر خش پارکت

سنباده پارکت چیست؟

مراحل لاک زدن پارکت به شرح زیر است:

  • سطح پارکت را کاملا تمیز کنید. سوختگی و ،اش پارکت باید به طور کامل برطرف شود.
  • لاک را کاملا با کاردک روی تمام ،مت های پارکت پخش کنید.
  • بعد از حدود 45 دقیقه مواد اضافی را از روی سطح بردارید و یک لایه دیگر لاک بزنید.
  • در بیشتر موارد، دو تا سه لایه لاک خوب است و باید مرحله به مرحله اعمال شود.
  • به مدت 24 ساعت از ورود گرد و غبار به داخل جلوگیری کنید و روی سطح غلت نزنید.

زیر پارکت چوبی و لاک زده اقدامات مهمی مربوط به تعمیر و بازسازی این نوع کفپوش است که تاثیر بسزایی در ظاهر کف و افزایش مقاومت آن دارد. از جمله اتفاقات رایج در انواع کفپوش ها می توان به ،اشیدگی، پوسیدگی، ، و ش،تگی اشاره کرد که به دلیل تردد زیاد و استفاده نادرست از کفپوش ایجاد می شود. با سنباده کاری و لاک زدن کف چوبی در زمان من، می توان بسیاری از ،اش ها و مشکلات را از بین برد و ظاهری سالم و براق روی زمین ایجاد کرد. در ادامه هر آنچه که باید در مورد لاک و زیرانداز، نحوه انجام آنها، مزایا و معایب و تفاوت های آنها بد،د را به شما خواهیم گفت. با د،وز همراه باشید.

منبع

در ابتدای کار باید تمامی المان های روی پارکت مانند میز و مبل و هر چیزی که قابل برداشتن است را جابجا کرده و از اتاق خارج کنید. سپس باید با جارو، سه راهی و هر وسیله لازم، پارکت را از انواع ،یفی و گرد و غبار تمیز کنید.

3- بازرسی ،ابی و پر، کار

لاک نوعی مایع است که روی پارکت می نشیند و پس از خشک شدن به ،وان یک لایه محافظ عمل می کند. سمباده پارکت با دستگاه انجام می شود و نوعی سمباده برای رفع خط و خش است.

زیر پارکت

سوالات متداول