پروژه داخلی کلینیک TDC توسط استودیو Rina Lovko

رینا لوکو یک کلینیک tdc را پروژه 18

کلینیک tdc پروژه رینا لوکو 12

منبع

پروژه های بالینی رینا لوکو tdc 7

رینا لوکو یک کلینیک tdc را پروژه 16

کلینیک پروژه های رینا لوکو tdc 15

کلینیک پروژه های رینا لوکو tdc 8

بازسازی: تمام دیوارهای طبقه همکف را به طور کامل ت،یب کردیم و دفاتر را مطابق با قو،ن و فناوری های جاری طراحی کردیم. در حیاط با طراحی گلدان، دسترسی به درمانگاه و ایوان، ،دی را برچیده و گروه ورودی ایجاد کردیم. گاراژ مجاور که در جلوی پنجره های درمانگاه قرار دارد با چوب جوی تزئین شده است. در سرتاسر گروه ورودی از ،یبی از مصالح مانند بتن، آجر و چوب استفاده شده است.

نورپردازی: توجه زیادی به نورپردازی شده است، ما از نور گرم و ملایم و نورافکن برای برجسته ، و عمیق‌تر ، بافت‌ها استفاده کردیم. این تمرین‌ها دارای نورپردازی مستقل طراحی شده‌اند که قبل از درمان به منظور ایجاد فضای آرامش‌بخش استفاده می‌شود.

طراحی: لایت موتیف داخلی ایده ایجاد فضایی غیر مهمان نواز بود، بنابراین از مواد و رنگ های گرم استفاده کردیم. از آنجایی که نور داخلی کمیاب است، همه شیب های پنجره را به سمت داخل تعریض کردیم. این به ویژگی معماری پروژه تبدیل شده است. ما می خواستیم فضای یک سالن اسپا-دندانپزشکی را ایجاد کنیم، بنابراین فقط از مواد طبیعی مانند سنگ مرمر، روکش بلوط آمریکایی و سفید کاری روی دیوارها استفاده کردیم. با توجه به تعداد زیاد درها، تصمیم گرفتیم آنها را مخفی کنیم تا از اعوجاج فضا جلوگیری کنیم. راه حل های طراحی غیر استاندارد مانع از معرفی همه فن آوری های مدرن به کلینیک نشد: تهویه مستقل، سیستم های گاز، میکروسکوپ.

مکان: کیف، اوکراین؛ ژانر: تجاری; مساحت: 165 متر مربع; سال: 2021; ع،: Yevhenii Avramenko;

کلینیک tdc پروژه رینا لوکو 9

این پروژه کلینیک دندانپزشکی در مرکز قدیمی کیف اتفاق می افتد. این بنا کاملا بازسازی شده است، هیچ ارزش تاریخی ندارد. تمامی طبقات و چارچوب سازه ف،ی است. طبقه همکف شامل یک اتاق 165 متر مربعی به همراه زیرزمین فنی و محل اقامت کارکنان است. در طبقه همکف، دو مطب دندانپزشکی، یک سالن عمل با اتاق های قبل و بعد از عمل، دو سرویس بهداشتی، یک اتاق جلسه و یک ،مت پذیرش وجود دارد. مزیت مهم کلینیک حیاط سرپوشیده خلوت است که آن هم بود توسط استودیو Rina Lovko بهبود یافته است.

کلینیک tdc پروژه رینا لوکو

کلینیک tdc پروژه رینا لوکو 19

مبلمان: مبلمان اداری و اتاق انتظار به اندازه کافی ساخته شده است. سینک های توالت از سنگ چینی بودند.

کلینیک tdc پروژه رینا لوکو 1

کلینیک tdc پروژه رینا لوکو 11

کلینیک پروژه های رینا لوکو tdc 6

حیاط: به طراحی حیاط و ورودی و همچنین نورپردازی حیاط توجه زیادی داشتیم. مسیر منتهی به درمانگاه از درهای کشویی می گذرد که روی آن ها را با چوب قدیمی پوشاندیم و به همراه باغبان یک تخت گل کاشتیم که منظره ای مینیمالیستی ایجاد کرد. نما با گچ نما خا،تری پوشیده شده است. پانل ها با همکاری طراح ساخته شده اند و از ورق مس طبیعی ساخته شده اند – سه پانل به علاوه ناوبری داخلی. ،اصر مس در سراسر پروژه ما استفاده می شود.

کلینیک پروژه های رینا لوکو tdc 2

FLOOR: طبقات اداری با مشمع کف اتاق تارکت توسط “استودیوی طراحی NOTE” پوشانده شده است. کف محوطه مشاع با سطوح سنگی چینی فول چمن فرش شده است.

کلینیک tdc پروژه رینا لوکو 13

کلینیک پروژه های رینا لوکو tdc 3

رینا لوکو یک کلینیک tdc را پروژه 17

نکات برجسته: برای اینکه این پروژه تا حد ممکن مینیمالیستی شود، با تعداد محدودی از جزئیات، تمام مکان های ذخیره سازی را تا حد امکان پشت نماهای مخفی پنهان کرده ایم. یکی از سخت ترین کارها در این پروژه بالا بردن بصری سقف ها بود که به دلیل تهویه کانالی کاهش چشمگیری داشت. برای اینکه مشتری احساس راحتی کند، از تکنیک های طراحی استفاده کردیم که اتاق را به صورت بصری افزایش می دهد. در طول توسعه پروژه، ما دائماً مجبور بودیم با تنظیمات مجدد فضا سر و کار داشته باشیم و راه حل ها را با تغییرات در حال ظهور تطبیق دهیم. با این وجود، تمام وظایف محول شده به طور کامل انجام شد.