پروژه های طراحی داخلی

با تمیز کردن مبلمان که هیچ دوره زمانی مشخصی یا تزئینی ندارند شروع کنید و خانه خود را از قطعات بسیار کم مدرن که در ظاهر ساده هستند و از نظر روح صرف نظر کنید خلاص کنید. نباید از دکوریجات تجملی و تزئینی استفاده کنیم دکوراسیون داخلی مدرن نباید شلوغ باشد و برای حفظ سادگی و خلوتی به اندازه نیاز از اثاثیه مانند کوسن، فرش و… در اتاق خواب مدرن از تخت ساده و کوتاه با دو پاتختی و آباژور در کنارش استفاده کنیم. نورهای دکوراتیو گزینههایی صرفاً شخصی و زیبایی هستند که میتوانند بخشی از نور عمومییا نورپردازی مولد حس و حال را در یک اتاق شکل دهند. مواد طبیعی و زیبایی طبیعی الهامبخش اصلی طراحی داخلی روستایی هستند. با توجه به اینکه معماری داخلی با ویژگیهای روحی ـ روانی انسان در ارتباط مستقیم قرار دارد، باید برای رسیدن به طرح مطلوب، ویژگیهای رفتار انسانی در فضاهای داخلی ـ زیستی متشکل از عمومی و خصوصی، در طراحی با وسواس زیاد مورد توجه قرار گیرد. این ضرب المثل را که ” کمش هم زیاد است” را به یاد بیاورید، این ضرب المثل زمانی که می خواهید فضای داخلی مدرن خود را تزیین کنید ضرورت پیدا می کند، بنابراین، اطمینان حاصل کنید که وسایل اضافی و غیر ضروری را خارج از دید قرار داده اید.

یک منطقه باز برای اتاق نشیمن، آشپزخانه، و اتاق ناهار خوری به شما کمک خواهد کرد تا ساختارهای غیر ضروری داخل خانه را کاهش دهید تا از هوای آزاد بیشتر بهره ببرید. در نور پردازی فضای داخلی مدرن از نور های غیر مستقیم و مخفی استفاده میکنند. در قسمت هایی که نور پردازی شده هیچ نور مستقیم به چشم نمیخورد و نور های سفید و روشن ملایمی دیده میشود. در دکوراسیون سبک مدرن کمتر از لوستر استفاده میشود و بیشتر محیط را با دستگاه های مدرن روشن میکنند که ظاهر مخفی دارند و یا در موارد خاص از لوستر ها با ظاهری خاص و ساده استفاده میکنند. بهتر است برای هر کدام از اثاثیه ی کارآمد و ساده ی سبک مدرن فضای مشخص در نظر گرفته شود که محیط خانه خلوت و دور از شلوغی باشد.

حصار سفید اطراف خانه محدوده حیاط آن را مشخص می کند که شامل یک پارکینگ است. طیف رنگی استفاده شده در این سرویس ها فقط سیاه و سفید نیست و میتوان از رنگ های ملایم و گوناگون استفاده کرد. فقط به لطف پیشرفت بتن، فولاد و شیشه به عنوان مصالح ساختمانی است که سبک طراحی مدرن به وجود آمده است. در قسمت نهار خوری میتوانید میزهای بزرگ شیشه ای با صندلی های ساده و زیبا انتخاب کنید. برای اینکه خانه مدرن شما آرام به نظر برسد، گزینه هایی با ظرافت و تزیینات کمتر را برای درب ها و کابینت آشپزخانه خود انتخاب کنید. علاوه بر این بالکن خانه نیز به دلیل دنج بودن و ویوی خوبی که دارد فضای مورد علاقه مان به شمار می آید. علاوه براین، نورپردازی نیز بهتر است در پشت دیوار یا سقف به خوبی انجام شود تا جلوه دیوار چوبی پشت تلویزیون بهتر شود. این سبک، هارمونی بسیار خوبی با خانه های اصیل ایرانی در دوران باستان دارد. پهپه: بارسا بسیار خوب نیست، رئال بسیار بد است! استفاده از فلزات براق مانند کروم و استیل از عناصر پرکابرد در دکوراسیون سبک مدرن است.

در این صورت هم مبلمان مدرن و سنتی را با هم تلفیق کرده اید هم چوبی بودن عناصر با هم هماهنگی خواهد داشت. برای طراحی داخلی منزل به سبک سنتی پیشنهاد می شود از فرش ها و کف پوش هایی با تناژ رنگی گرم استفاده شود، هم چنین برای زیبایی و تنوع سبک چیدمان خانه می توان از ترکیب وسایل مدرن و قدیمی استفاده کرد. بنابراین، با انتخاب زیبایی شناسی صنعتی با جلای آهن یا فولاد و عناصر بتنی، به هسته مدرنیزم احترام بگذارید. اگر دوست دارید دکوراسیون منزل خود را به رنگ سفید انتخاب کنید توصیه ما این است که برای پیدا کردن ایده، سراغ مجلات و وب سایت هایی که در زمینه طراحی دکوراسیون فعالیت دارند بروید. ایده های دکوراسیون داخلی منزل به سبک مدرن اغلب در اطراف خطوط ساده و تمیز ساخته می شوند. ستون های استوانه ای اغلب در خانه های مدرن به کار می روند؛ اینها خطوط عمودی روشن را تشکیل داده و استفاده چرخشی از بتن مستحکم را به نمایش می گذارند. برای کف آشپزخانه بهتر است از سرامیک براق و رنگ های روشن استفاده کنید. برای مدرنیزه کردن سرویس های بهداشتی از رنگ هایی که به انسان آرامش میدهد مانند آبی روشن، یاسی و سبز سدری ملایم مناسب است.

همیشه جزئیات به معنی اجزای کوچک نمیباشد. مدرن یک واژه ی لاتین (modern) است که معنی آن به فارسی جدید تازه باب میشود. و ساختن آن در فضای داخلی یا اتاق های خانه خطرناک بود. اتاق نشیمن، اتاق پذیرایی، آشپزخانه و سرویس بهداشتی غالبا در طبقه اول قرار گرفته و اتاقهای خواب، حمام سایر فضاهای غیرضروری در طبقه دوم استقرار یافتهاند. دومین مزین خانه های دوبلکس که شاید در کشورهای اروپایی و آماریکا کاربرد بیش تری داشته باشد، امکان اجاره دادن طبقه دوم است. طراحی پلان باز برای سبک مدرن بسیار مناسب است. باز هم بسته به تم رنگی و میزان نور اتاق میتوانید از میز و صندلیهای چوبی با رنگهای روشن یا کمی تیره استفاده کنید. به طور مثال در طراحی فضا های مسکونی ، سرویس جزو فضا های عمومی به حساب می آید، دکوراسیون آشپزخانه جزو فضا های میانی و اتاق خواب در دسته فضا های خصوصی قرار می گیرد. در دکوراسیون خانه های مدرن, دکوراسیون داخلی اتاق خواب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از قسمت ورودی خانه که رد شویم، در سمت راست، آشپزخانه قرار گرفته و در سمت چپ، راهروی دیگری است که به حمام و سرویس بهداشتی و در انتها به اتاق خواب فرزند دختر خانواده ختم می شود.

در حال حاضر مدل های بسیار زیبایی از مبل های سلطنتی و کلاسیک در داخل کشور تولید می شوند که قابل رقابت با نمونه های ترکی و خارجی هستند. برخلاف گذشته که چوب بیشتر در دکوراسیون کلاسیک و سنتی بکار می رفت، امروزه چوب با سبک مینیمالیستی و مدرن طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده و بیشتر افراد در آپارتمان های مدرن خود ترجیح می دهند بجای استفاده از کاشی و سرامیک یا حتی پی وی سی، از چوب در قسمت های مختلف خانه خود استفاده کنند. سرانجام، صندلی لاله که امروزه بهعنوان یکی از محبوبترین قطعات مبلمان مدرن باقیماند. چوب های تیره رنگی مانند گیلاس، افرا و ماهون معمولا در قطعات مبلمان این سبک مورد استفاده قرار می گیرد. برای دکور و تزئین میتوانید روی دیوار ها نقاشی کنید یا تابلو و مجسمه های طرح مدرن قرار دهید. پس از سالها تزئینات نقاشی و کاغذ دیواری ویکتوریا، مدرنیستها به سمت آرامش موجود در دیوارهای ساده و بی رنگ حرکت کردند. پنجره های بزرگ زیبا به تنهایی به طرز شگفت انگیزی مدرن به نظر نمی رسند، ولی آنها زمانی که نور از پنجره ها می تابد بیشتر به چشم میآیند. قطعاً به راحتی نمی توان طراحی داخلی معاصر و طراحی داخلی مدرن را از هم تمییز داد.

بسیاری از مبلمان مدرن مربوط به اواسط قرن، مانند صندلی بارسلونا میس ون دو رائه و صندلی پروانه، برای هر منزلی جذاب و دلنشین شده اند. در کنار رنگ های خنثی برای ایجاد تعادل از متریال طبیعی مثل چوب میتوان استفاده کرد. در پذیرایی به سبک مدرن میتوان از مبل و کاناپه های مدرن با یک میز در جلوی آنها استفاده کرد. در سبک طراحی داخلی مدرن استفاده از دکوری با طرح های خاص و رنگ های شاد در کنار رنگ های خنثی جذابیت بسیاری به فضای داخلی اضافه میکند. یکی از مهمترین تغییرات برای بسیاری در سال جاری، انتقال از کار در دفتر به کار در خانه بود.

یا اگر تمایل داشته باشید میتوانید از لوازم بـه صورت خطی بـهره ببرید؛ یعنی با کمی فاصله از لوازم آشپزخانه بدون اینکه دیواری در ما بین وسایل قرار داشته باشد از چیدمان برای اتاق نشیمن بـهره بگیرید. اگر بودجه کافی در اختیار دارید، بهتر است که فرش انتخابی شما دستباف باشد. گردوی کلرو که یک گردوی ارزشمند و رنگارنگ است که پس از برداشت معمولا به جای خشک کردن در کوره، در معرض هوا خشک می شود تا نوارهای رنگی آن حفظ شود. به طرح و رنگ آن ها هم باید توجه کرد که ساده و خنثی باشد. برای مثال قبل از خرید مبلمان، بهتر است به اندازه استاندارد مبل و اندازه خانه خود توجه داشته و سپس اقدام به خرید کنید. در فضای انتظار نیاز به مبلمان داریم . یکی دیگر از ویژگی های سبک مدرن این است که از وسایلی استفاده شود که کاربردی بوده و انتخاب و چیدمان آن ها هدفمند باشد و اگر ضرورتی ندارند کنار گذاشته شوند با این ویژگی ها فضایی دور از شلوغی و شیک و دلنشین داریم. وقتی داریم یک فضای داخلی خانه ای مدرن را طراحی می کنیم، طرح بندی باز ضرورت پیدا می کند. طرح های معماری تزئینی مانند قالب بندی و گچ بری ها در خانه مدرن قطعا غیرضرروی است.

این نقشه منزل ویلایی دارای سطح دسترسی از شمال به عبارتی درب به ساختمان است.طراحی نقشه منزل به صورت دو طبقه و شامل زیرزمین و طراحی داخلی خانه سه خوابه همکف است. ساخت خانه های دوبلکس یا دو طبقه از پر طرفدارترین خانه های ویلایی در شرکت آرین پاراکس به حساب می آید ویلاهای چوبی نیز به شکل فلت یا یک طبقه و دوبلکس ساخته می شوند اگر قصد طراحی ویلای لاکچری را دارید بدون شک طراحی ویلای چوبی گزینه اول شما خواهد بود. طراحی دکوراسیون خانه کوچک تا حدودی دشوار است و اگر شما تمایل دارید دکوراسیونی کاربردی و در حین حال شیک در خانه آپارتمانی و کوچک خود داشته باشید بهتر است از همه فضاهای موجود در منزل تان نهایت استفاده را ببرید. قطعات مبلمان چشمگیر، آثار هنری یا فرش ها به رنگ قرمز، زرد، آبی، سیاه و سفید را به فضای داخلی منزل خود اضافه کنید. برای مدرن تر نشان دادن فضا میتوانید چند شمع به رنگ سفید در دکوراسیون استفاده کنید. مبلمان و وسایل خانه را باید با توجه به کارآیی و هدف از استفاده آن ها انتخاب کنیم و فقط وسایلی که در خانه نیاز داریم را تهیه کنیم. فضایی که قبلا فقط یک سالن باز و یکسره بود، اکنون به یک خانه دنج و صمیمی با تعدادی اتاق و فضای مجزا تبدیل شده.

یک میز آرایش ساده و مدرن به زیبا تر شدن فضای اتاق کمک میکند. اما اگر پلان خانه ی شما به این صورت نیست و شرایط تغییر و بازسازی هم ندارید بهتر است طراحی ظاهر خانه طوری باشد که فضای دلباز داشته باشید. برای دیوارهای وسیع سعی کنید، مجموعه ای از هنرهای کوچک را انتخاب کنید، اما از اینکه دیوار خود را به گالری عکس تبدیل کنید دوری گزینید، چرا که ظاهر مدرنیستی را آشفته و شلوغ جلوه میدهد. این شبیه به تجدید مدرنیستی است، اما نباید با جنبش مدرن قرن نوزدهم اشتباه گرفته شود. در این خصوص تنها باید به این نکته توجه کنید که شومینه مورد نظر طرحی سنتی داشته باشد و از سنگ یا متریال شبه سنگ برای ساخت آن استفاده شده باشد. در بحث دکوراسیون حتما باید توجه داشته باشید که پنجره های ویلا را با پرده های ضخیم و رنگ های تیره نپوشانید. فراموش نکنید که شما نه تنها باید به فضای کلی خانه خود توجه کنید، بلکه باید به تمام اکسسوری (لوازم جانبی) که در خانه خود قرار می دهید دقت کنید؛ چرا که اکسسوری و لوازم کوچک مکمل دکوراسیون داخلی محسوب می شوند و تاثیر شگفت انگیز این لوازم به ظاهر کوچک بر زیبایی و گرمی خانه بر کسی پوشیده نیست.