پشتیبانی از زوال عقل از طریق رنگ و طرح


برای متخصص، که به دنبال طراحی فضایی برای کمک به افراد مبتلا به زوال عقل هستند، Crown Paints دانش زیادی دارد.

حدود 850000 نفر در بریت،ا با زوال عقل زندگی می‌کنند و انتظار می‌رود این تعداد تا سال 2025 به یک میلیون نفر افزایش یابد. بنابراین درک نحوه استفاده از رنگ، بافت و متریال برای ایجاد فضایی کاربردی و دلپذیر ضروری است. استفاده و الگوی رنگ ها بسیار مهم است، زیرا انتخاب نامن، می تواند منجر به سردرگمی شود.

درک اینکه چه رنگی باید استفاده شود مست،م درک این است که چگونه درک ما از رنگ می تواند با افزایش سن تغییر کند. با افزایش سن، رنگ‌ها کدرتر می‌شوند، بنابراین رنگ‌های قوی‌تر و غنی‌تر به راحتی قابل تشخیص و به خاطر سپردن هستند، در حالی که تشخیص رنگ‌های پاستلی سخت‌تر می‌شود.

هنگام ایجاد فضایی من، برای زوال عقل، باید چند نکته را در نظر گرفت. کفپوش، مبلمان، اثاثه یا لوازم داخلی و رنگ دیوار همگی به محصول نهایی کمک می کنند. طرح‌های رنگی موفق زم، اتفاق می‌افتند که همه این ،اصر با هم کار کنند تا طرحی متعادل و زیبایی‌شناختی ایجاد کنند. باید در نظر داشت که رنگ های گرم مانند قرمز و نارنجی برای افراد مبتلا به زوال عقل بیشتر برجسته می شود.

در همین حال، کنتراست تون برای کمک به درک فضا ضروری است و در ساختمان‌های بزرگ می‌تواند با ایجاد تمایز بین مناطق مختلف به ناوبری کمک کند. رنگ می تواند تضاد رنگی برای برجسته ، مناطق مهم مانند درهای حمام یا اتاق خواب ایجاد کند. استتار درهای ممنوعه مانند کمدهای فروشگاهی با رنگ آمیزی به رنگ دیوارها نیز یک تکنیک مفید برای محدود ، ورود افراد به آنها است. علاوه بر این، نرده‌های کنار پله‌ها و پله‌ها باید با رنگ دیوار تضاد داشته باشند تا به راحتی قابل شناسایی باشند، مانند صندلی‌ها، میز کار آشپزخانه، صندلی‌های توالت و همچنین شیرهای روی حمام، سینک‌ها، زیرا این کار به دسترسی بیشتر فضاها کمک می‌کند.

مگر اینکه تغییری در سطح کف ایجاد شود، باید از کفپوش های با رنگ مشابه در کل فضا استفاده شود. ال،ای قوی یا تغییر رنگ زمین ممکن است با راه رفتن اشتباه گرفته شود و باعث سردرگمی شود که منجر به جبران بیش از حد یا قضاوت نادرست فاصله گام شود. علاوه بر این، فرش‌ها می‌توانند خطرات زمین خوردن را به همراه داشته باشند و می‌توانند مانعی برای افرادی باشند که در درک نادرست دچار مشکل هستند.

لازم به ذکر است که در حالی که ال،ا می توانند محرک باشند و باعث ایجاد علاقه در یک فضای داخلی شوند، همچنین می توانند بسیار زیاد باشند. ال،ای آشنا باعث اطمینان خاطر می شوند، اما در یک محیط ناآشنا می توانند گیج کننده باشند. ال،ای هندسی قوی می توانند فضا را مخدوش کنند، در حالی که ال،ای با ال،ای کوچک را می توان برای تکه های کرک به اشتباه تفسیر کرد. چاپ‌ها و طرح‌های دیواری می‌توانند یک نقطه مرجع برای جهت‌گیری اضافه کنند، اما چاپ‌های دیجیتال واقعی – مانند مسیری که از میان جنگل منتهی می‌شود – می‌تواند گیج‌کننده باشد.

طراحی یک فضای امن برای افراد مبتلا به زوال عقل کار کمی نیست و همه جنبه های این فرآیند را در نظر می گیرد. برای ارائه ابزارهای من، به طراحان، Crown Paints «رنگ در طراحی» را راه‌اندازی کرده است، مجموعه‌ای از دوره‌های توسعه حرفه‌ای مستمر (CPD) که هدف آن کمک به معماران، طراحان و مشخص‌کننده‌ها در ارتقای دانش و مهارت‌های خود در مورد چگونگی رنگ‌سازی است. برای حمایت از کار خود استفاده می کنند.

ماژول “طراحی رنگ برای زوال عقل” بخش مهمی از این است که چگونگی هدایت طراحی چارچوب مراقبت از زوال عقل را بررسی می کند. دوره‌های دیگر شامل خانواده رنگ‌ها است که تاریخچه، تداعی‌ها و تغییرات هر رنگ و همچنین قانون فراگیر رنگ و برابری، کاربرد رنگ، نشانه‌گذاری رنگ، نور و روشنایی، روان‌شناسی و فیزیولوژی رنگ و تکنیک رنگ را مطالعه می‌کنند.

Crown Paints که به ،وان یک متخصص در صنعت رنگ و یک شریک قابل اعتماد در صنعت مشخصات شناخته شده است، طیف وسیعی از خدمات را برای پشتیب، و اطلاع رس، به متخصصان در نقاشی، تزئینات و معماری ارائه می دهد که CPD یک رکن کلیدی در آن است. برای ،، که به دنبال ایجاد طرحی هستند که به افراد مبتلا به زوال عقل کمک کند و از آنها حمایت کند، این دوره ها می توانند دانش زیادی را برای کمک به آنها ارائه دهند.

از آنجایی که تعداد افراد مبتلا به زوال عقل در بریت،ا همچنان در حال افزایش است، تنها نیاز فزاینده‌ای به متخصص، وجود خواهد داشت که دانش لازم برای ایجاد فضای امنی را داشته باشند که بتواند آنها را در خود جای دهد و به آنها کمک کند تا حد ممکن مستقل بمانند. ممکن است.

اشتراک در

در P&D News و P&D S،w مش، شوید

تبلیغات:

منبع