چگونه اتاق خواب خود را به بهترین شکل دکوراسیون کنیم

مبل ها باید در عین اینکه دارای ظرافت هستند اصل خود را حفظ نمایند و همراه با منبت کاری هایی که بر روی دسته و تاج و پایه های آن انجام شده اند زیبای خود را نشان دهند.بیشتر مبلمان های کلاسیک از چوب ساخته شده اند که دارای یکسری از منحنی های بر روی دسته و پایه می باشند. همچنین این سبک می تواند خانه را به سمت آرامش و ظرافت سوق دهد. سبک دکوراسیون نئوکلاسیک در خانه های بزرگ با سقف بلند بهتر به نظر می رسد. با نگاهی به مجله های مربوط به دیزاین داخلی و یا تماشای برنامه های تلویزیونی مربوط به طراحی داخلی، متوجه خواهید شد، در دکوراسیون زیباترین خانه های جهان از گیاهان استفاده شده است. به همین دلیل در طولانی مدت متوجه میشود چنین چیزی باعث میشود فضای آشپزخانه شما کاملا به روز باقی بماند.

فضایی دور از استرس همان چیزی است که از محیط خانه انتظار داریم. در هر صورت، ریش و قیچی دست شما است و این شما هستید که باید بر اساس سلیقه، فضایی که در اختیار دارید، هزینههای که در نظر گرفتهاید و صد البته میزان مهارتتان، یکی از این دو سبک را انتخاب کنید. چگونه می ­توانیم دکوراسیون اتاق خواب را طوری طراحی کنیم که فضایی دنج و آرام باشد؟ فقط شباهت زیادی به برخی مدل های دکوراسیون آشپزخانه های ایرانی داره. امروزه یکی از مؤلفه های مهم و اساسی در طراحی دکوراسیون فضای داخلی، انتخاب سبک مناسب و دارای توازن برای این محیط می باشد. بر این اساس، رنگ های انتخاب شده در سبک چیدمان کلاسیک، علاوه بر تداعی آرامش و صمیمیت برای افراد، منعکس کننده ظرافت و احساس شادی در محیط می باشد.

هر کدام از این وسایل باعث نظم بخشیدن به فضای داخلی کلاس درس می شوند. تقارن و نظم از ویژگی های بسیار مهم در طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک می باشد. در این سبک عرف است که تمام اشیا به صورت قرینه در کنار یا رو به روی یکدیگر قرار بگیرند در این صورت نظم خاصی بر تمام ویلا حاکم خواهد بود. این حرکت برای حفظ یکضرب آهنگ بصری بین متریال هایی که وزنهای دیداری متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند ایجاد میشود. در انتخاب مبل برای دکوراسیون کلاسیک طراحی های ساده و اصیل در عین داشتن تقارن با یکدیگر موضع مهمی هستند. بر این اساس، در سبک کلاسیک، از کاغذ دیواری های دارای کیفیت بالا و پانل های دیواری چوبی، به منظور القای این سبک به مخاطب استفاده می گردد. فاصله زیاد میان مبلمان و تابلو نقاشی، باعث جلب توجه به قسمت خالی دیوار می شود.

چراکه عدم توجه به جزئیات ریز و درشت ممکن است علاوه بر بهم زدن تناسب و توازن محیط، به کم رنگ شدن نظم و انسجام موجود در فضا منجر شود. برای دکوراسیون داخلی کلاسیک می­توانید تا جایی که امکان دارد از نظم و تقارن استفاده کنید و در واقع یکی از ویژگی­های این سبک نظم زیاد آن است و اصالت و سنگینی خاصی در فضا حاکم می­شود. همین کارهای رایگان رزومه شما را پربارتر میکند تا افراد بالا دستی نیز به شما اعتماد کنند. می توان از یکسری از صنایع دستی آنتیک برای آشپزخانه استفاده نمود تا همچنان اصالت خود را حفظ نماید. قوسی که در پایین آن ایجاد شده تا پرده را به دیوار گره بزند، به باشکوهتر شدن پردههای کلاسیک کمک میکند. با توجه به موارد عنوان شده، احتمالا اکنون راحتتر بتوانید سبک دکوراسیون مورد نظرتان را از میان این دو سبک مدرن و کلاسیک انتخاب کنید. گفتنی است که انتخاب مبلمان برای دکوراسیون کلاسیک باید با نهایت دقت صورت پذیرد. پالت رنگی در واقع مجموعهای از رنگهاست که از دید بصری دارای هارمونی جذابی هستند.در انتخاب رنگ علاوه بر سلیقه شخصی، باید به نکاتی مانند ابعاد فضاها و کاربری هر فضا توجه کنید. به عبارت دیگر، طراحی چیدمان به سبک مدرن، علاوه بر ساده بودن، از تزئینات زیاد و پیچیدگی ها کاملاً به دور می باشد.

اما شاید برای برخی افراد، هنوز هم مرز باریکی میان این دو انتخاب وجود داشته باشد. اگر نمیتوانید از هیچکدام از سبکهای مورد بحث دست بکشید، شاید بتوانید با تلفیق آندو به نتیجهای مطلوب برسید! اینجا هم نشیمن و میز متصل به آن در یک کنج اتاق قرار گفتن تا فضای کم تری گرفته بشه. بیشتر سعی می شود از متریال هایی با رنگ های سنگین استفاده شود تا طراحی کلاسیک بتواند وجه و کلاس خود را حفظ نماید. در آشپزخانه و حمام میتوانید از سنگ طبیعی یا کاشی هایی با تزیینات زیبا استفاده نماید. طراحی در رنگ های محدود و طبیعی این سبک شامل استفاده از ترکیب رنگهای طبیعی بدون سایه روشن و براق است. گلها و گیاهان طبیعی نقش مهمی در گرمتر کردن فضای آشپزخانه دارند و بهتر است استفاده از آنها را جدی بگیرید.

رنگ سبز گیاهان به طراوت و جریان زندگی در فضا میافزاید و رشد آنان به طور مستقیم در روحیه افراد تاثیرگذار خواهد بود. معمولا سقف ها به طور یکدست به رنگ سفید هستند و گچ کاری ساده ای در آن ها به کار میرود. برای مثال لوسترهایی که میخواهید در هال و پذیرایی قرار بدهید باید متناسب با سبک طراحی به کار گرفته شده باشد. یکی از موضوعاتی که باید به آن توجه داشت، این است که گاهی واژه طراحی داخلی با دکوراسیون داخلی منزل اشتباها به جای هم به کار برده می شود. سبکهای کلاسیک و سنتی، خواهان سرویسهای مبلمان چوبی هستند که روی آنها کار انجام شده است.

وقتی به یک رنگ علاقه­ مندید و به شما حس مثبتی می­ دهد؛ باعث آرامش بیشتر شما خواهد شد. بدون شک، در یک محیط کوچک، جای دادن این مبلمان و سایر ملزومات آن دشوار خواهد بود و اگر هم این امکان را نداشتید، احتمالا اصلا زیبا دیده نخواهند شد. در تمام محیط های فوق می توان از سبک های مختلفی برای چیدمان و طراحی داخلی استفاده کرد که از معروف ترین آنها می توان به دکوراسیون داخلی مدرن، مینیمال، کلاسیک، عربی، هندی، اسکاندیناوی و شرقی اشاره نمود. ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که سبک کلاسیک، از جمله سبک هایی به شمار می رود که در سال های قبل مورد استقبال افراد اهل هنر و دارای ذوق واقع می گشت. دکوراسیون کلاسیک، یکی از سبک های اصیل برای طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای مورد استفاده به شمار می رود. پارکت لمینیت با طرح چوب از انواع کفپوش های ویژه سبک کلاسیک می باشد به همراه فرش های سبک و زیبا البته نباید از فرش های مدرن در این سبک استفاده شود. اگر توجه کرده باشید، برای سبک کلاسیک، اغلب سرویس مبلمانی انتخاب میشود که از متریال چوب ساخته شده و پر است از نقش و کنار، منبتکاری و کندهکاریهای متراکم و ریز و درشت.

فرش های دست باقت توانایی متحول کردن دکور منزل شما را دارند به طوری که سریعا به چشم می آیند. حتی گاهی برخی افراد به اشتباه تصور میکنند که اهمیت دکوراسیون اتاق پذیرایی یا آشپزخانه به علت حضور مهمانان در آن، بیشتر است. فاکتورهای مهم در طراحی دکوراسیون کدامند؟ فرش از اجزا بسیار مهم و ضروری در دکوراسیون داخلی کلاسیک برای پذیرایی است زیرا می تواند به شکوه هر چه بیشتر خانه بیفزاید. زیرا هر چقدر که محیط خانه نامنظم تر باشد، فضای خانه کوچکتر به نظر می رسد . از این رو، در صورتی که فضای مورد نظرتان کوچک باشد، هم محیط پیرامون شما به شدت شلوغ دیده خواهد شد و هم به نظر کوچکتر و دلگیرتر خواهد آمد.

در این سبک دکوراسیون استفاده از رنگ های غنی، متریال چوب و چرم و مخمل و به علاوه لوسترهای شیشه ای بزرگ سایت dekoram رواج دارد. برا رویه و پارچه مبل می تواند از ساتن و مخمل استفاده نمود تا زیبای کلاسیکی خود را به همراه داشته باشند. دیوارها دارای گچ بری های خاص و کاغذ دیواری است تا بتواند همچنان سبک اروپایی خود را حفظ نماید. فرش ایرانی با دارا بودن رنگها و نقوش خاص و منحصربهفرد دنیایی از طرح و زیبایی را به خانهی شما هدیه میکند. باید بدانید که مدرن بودن آشپزخانه، شما را در استفاده از رنگها محدود نمیکند اما آنچه که در این سبک اهمیت دارد تناسب رنگها با یکدیگر، رعایت حد اعتدال و انطباق آن با فضای مدرن است. طراحی دکوراسیون شاید در نگاه اول ساده به نظر برسد اما اگر می خواهید نتیجه مطلوبی بدست آورید باید از افرادی که در این زمینه تجربه و مهارت کافی دارند کمک بگیرید. در نتیجه، به شما پیشنهاد میکنیم که اگر قصد طراحی دکوراسیون فضایی بهینه را دارید، سفارش خودتان را در آچاره ثبت کنید و از دکوراتورهای ما مشاوره بگیرید. همچنین با استفاده از کاشی های دارای تزئینات زیبا و سنگ های طبیعی، می توان فضایی زینت بخش و زیبا را برای حمام و آشپزخانه خلق نمود.

در این وبسایت بهصورت تخصصی میتوانید راهها و اصول تغییر دکوراسیون و چیدمان آشپزخانههای مختلف را یاد بگیرید. توجه داشته باشید برای این که بتوانید یک ویلا درشمال به ویژه نوشهر و یا منطقه ونوش و چمستان اجاره و یا خریداری نمایید می توانید از مشاوره املاک معتبر و حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید. املاک امیران به سادگی در این زمینه به شما کمک خواهد نمود و همراه شما خواهد بود. خریدن وسایل جدید بد نیست اما هزینه ی زیادی به همراه خواهد داشت. با وجود این که سبک نئوکلاسیک در گروه سبک کلاسیک قرار دارد، اما تلفیقی از سبک مدرن نیز در آن به چشم می خورد. با وجود گذشت زمان و آمدن سبک های مدرن و پست مدرن، کلاسیک همواره به عنوان سبکی اصیل در میان عموم محبوبیت دارد و بیش تر افراد به خصوص ثروتمندان همچنان سبک کلاسیک را در رأس سبک های طراحی در دیزاین خانه های خود انتخاب می کنند. مسلما به کار بردن هر سبکی در دکوراسیون داخلی به دانش و تجربه کافی نیاز دارد. از طرف دیگر، عناصر و وسایل دکوراتیو مورد استفاده در این سبکها نیز به مراتب کمتر هستند و از این رو نورپردازی چنین دکوراسیونهایی کار چندان دشواری نیست.

این در حالی است که رنگهای مورد استفاده در سبکهای مدرن و مینیمال اکثرا رنگهای خنثی و روشن هستند. در حالت کلی، لپ کلام این است که به عنوان یک فرد آماتور، احتمال اینکه در پیادهسازی سبکهای مدرن و مینیمال موفق باشید بسیار بیشتر از آن است که بتوانید دست کم بخشی از اصول سبکهای سنتی و کلاسیک را رعایت کنید. در اینجا شما را با یک سبک جدید به نام سبک کلاسیک و سنتی آشنا می کنیم. مثلاً از نردبان به عنوان قفسهای برای مرتب کردن وسایل استفاده کنید. استفاده از متدهای روز دنیا در طراحی سبک کلاسیک، از جمله نقاط عطف این مجموعه متخصص و معتبر به شمار می رود. ناگفته نماند که استفاده از مبلمان آنتیک، از جمله گزینه های ایده آل و هوشمندانه در این زمینه به شمار می رود. از سوی دیگر، طراحی دکوراسیون کلاسیک، به سبب ریزه کاری ها و توجه به جزئیات، نیازمند استفاده از طراحان باتجربه و متبحر در این زمینه به شمار می رود. میتوان گفت سبک طراحی داخلی و دکوراسیون نئوکلاسیک، ترکیبی از تمایلات سبک مدرن با ویژگی های کلاسیک است. سبک مدرن را می توان یکی دیگر از سبک های مورد نظر دانست که دارای طرفداران زیادی است. این سبک در شهرهای ساحلی طرفداران زیادی دارد.

ضمناً در زیبایی و جذابیت بصری این نوع مبلمان، پیچیدگی ها و ظرافت های بکار رفته تاثیر بسزایی از خود برجای می گذارد. از سوی دیگر، یکی از شاخصه های اصلی در تولید این نوع مبلمان، تاکید و توجه بر فضاها و خطوط منحنی می باشد. از همین رو، شما باید فضای کافی برای قرار دادن دو دست سرویس مبلمان، بوفه و ویترین، آینه کنسول، کمدهای دیواری بزرگ، پردههای لوکس و حجیم و غیره را داشته باشید. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که یکی از پارامترهای ضروری و حائز اهمیت برای این سبک، انتخاب و استفاده از مبلمان کلاسیک به شمار می رود. از دیگر پارامترهای مهم و حائز اهمیت در طراحی دکوراسیون به سبک کلاسیک، تزئین دیوارها به شمار می رود. به عبارت سادهتر، متراژ خانهای که سعی دارید یکی از این دو سبک دکوراسیون را در آن اجرا کنید چند متراژ است؟ کاغذ دیواری ها در طی چند سال گذشته تنوع بسیار خوبی داشته اند و انواع سه بعدی و قابل شستشوی آنها بهترین گزینه برای طراحی اتاق خواب پسرانه هستند. برای پوشش کف ویلا و یا خانه در دکوراسیون کلاسیک چوب بهترین گزینه است.