چگونه دکوراسیون اتاق خواب کوچک خود را بچینیم؟

اگر در انتهای کار، طوری بود که بانو مگی اسمیت بتواند راحت بنشیند و احساس نکند که اینجا جای او نیست کار را درست سایت dekoram انجام داده اید. بعضی سازمانها از تیمهای داخلی برای این کار استفاده میکنند، بعضیها هم با شرکتهای طراحی دکوراسیون شخص ثالث این کار را میکنند. اکثر لوازم استفاده شده در این سبک چوبی هستند یا از دریا الهام گرفته اند. اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که درب هایی داشته باشید که رو به تراس باز شود نصف راه ساختن یک فضای الهام گرفته از مناطق مدیترانه ای را رفته اید.اگر نه، اصلا نگران نباشید شما هنوز هم می توانید این فضا را به دست آورید. اگر دقت کرده باشید نمی توان مانع از مدرنیته بودن این سبک شد و منظور از مدرنیته استفاده از ابزار و لوازم کاملا به روز می باشد که چیدمان و سبک را جذاب تر می سازد. مینیمالیسم چیزی بیشتر از یک گزینه طراحی است؛ این یک سبک زندگی است.

ما در جهان دو بعدی زندگی نمی کنیم. از جمله این المان ها می توانیم به کوسنی که بر روی تخت خواب قرار گرفته اشاره کنیم که یاداور سبک سنتی است و در خصوص المان های سبک مدرن می توان به چراغ های آویز و آباژور اشاره کرد. رنگ پارچه ها معمولا سبز تیره، قرمزه تیره و از این دست رنگ های تجملاتی می باشد. بگذارید حدسی بزنم؛ شما سریال های تاریخی مثل Downton Abbey را دوست دارید. یک گلدان، کوسن یا رورختخواب ساده تمام چیزی است که احتیاج دارید. تصور کنید در ویلای شخصی ایتالیایی تان قدم می زنید چشم اندازی از اقیانوس دارید و در حد استاندارد یک زندگی لوکس شیک می کنید و به این ترتیب به شما احساس افراد معروف دست می دهد. در نتیجه افراد خاصی به این سبک علاقه دارند . نورپردازی بینظیر این وسیله جادویی در خانه و یا هر مکان دیگری آنچنان زیباست که تمام افراد را به محض مشاهده، برای خرید ترغیب میکند. دکوراسیون کلاسیک اروپایی از جمله سبک هایی ست که علاقمندان بسیاری را به خود جلب کرده است اما چیدمان منزل در این سبک نیازمند رعایت قوانین بسیاری ست.

استفاده از فرش های تجملاتی با نخ پشمی و یا ابریشم بهترین گزینه است و باید طرح های ریز و جذاب بسیاری داشته باشند. در اتاق بالا با وجود لایه گذاری و عمق، یک کاناپه ی توپر بژ سنتی، فرش ایرانی و صندلی های مربوط به دوره ی لویی پنجم، نکته ای که آن را از سایر اتاق های سنتی جدا می سازد وجود پایه ی چراغ و تابلوی هنری به سبک معاصر است. اگرچه صدها مدل آینه وجود دارد، اما اگر خانهای به روشی کلاسیک تزیین شود، آینهها باید از اجزای اصلی این دکوراسیون باشند. شابی شیک با ظاهری لطیف و تقریبا خانم پسند عناصر طراحی داخلی سبک سنتی را با عوامل خانه های روستایی مرتبط می سازد، به عنوان مثال کاناپه های پر سفید، چوب رنگ آمیزی شده ی کهنه نما شده و عوامل درخشان مزین مانند آینه ی فرانسوی طلایی را در نظر بگیرید. به منظور یادگیری بهتر سبک مینیمال، می توانید از گالری ها یا موزه ها به عنوان مرجع خود استفاده کنید که شیوه ی پر کردن فضا را با ضروریات طبیعی یا انتزاعی و ایجاد سرزندگی و شگفتی به کار برده اند. این سبک قاعده خاصی ندارد و هرچیزی که زیبا و متناسب به نظر برسد طبق سلیقه طراح در آن به کار میرود.

این سبک تابلوها مناسب فضاهای بزرگ و سبک دیزاین کلاسیک هستند. اصول طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه از مهم ترین کارهایی مواردی می باشد که قبل از هرگونه دیزاین باید به آن توجه شود. استفاده از جلوههای فلزی در بخش های مختلف اتاق ویژگی تاکیدی زیبایی در برابر رنگ خنثی مورد استفاده در این دیزاین ایجاد کرده است. نکته ی قابل توجه در این بخش سادگی اتاق ها و استفاده از پارچه های بدون طرح و دکوری هایی با کاربرد دوگانه می باشد.آسان ترین روش برای شروع استفاده از نقاشی های سیاه و سفید روی بوم تقریبا به روشی ویژه است. فضایی سفید همیشه اتاق ها را بزرگ تر و تمیزتر نشان می دهد و افزودن رنگ سیاه به آن بُعد می دهد. سبک های طراحی داخلی است که به خوبی با عناصر هنر دکو و سیاه و سفید های براق ادغام شده است.

پالت رنگ های گرم و تند، همراه با نقش های سنتی و اسلامی، اجزای مهم این سبک دکوراسیون هستند. از این سبک برای مکان های مجلل و سلطنتی مورد استفاده قرار می گیرد. نقش و نگارهایی که در این طراحی مورد استفاده قرار می گیرد معمولا نقش های بسیار متنوع هستند و اکثرا بر گرفته از سبک های سنتی اروپایی می باشد. در این صورت اگر به دنبال ظاهری معاصر هستید اولین کاری که باید بکنید تصمیم گیری درباره جدول رنگتان است. در این مرحله از کارفرما دعوت میشود تا برای بررسی پلان دو بعدی وارد جلسهی حضوری شود که میتوان به صورت غیر حضوری هم نقشه ها جمع بندی شده ارائه میگردد . سبک معاصر شامل خطوط صاف و ساده، یک پالت رنگ طبیعی و زندگی پلان آزاد و فرم باز است. در دکوراسیون کلاسیک معاصر میتوان با استفاده از سطوح سنگی و صاف و مدرن به سبک مدرن هم نزدیک شد. این فضای نگهدارنده میتواند مکانی برای قرار دادن کتابها وارائه اشیای تزئینی باشد و همچنین میتوان در آن چند کشو طراحی کرد و وسایل شخصی خود را در آنها گذاشت. البته در این فرایند، هماهنگی بین رنگ ها و اجزای داخلی و اثاثیه منزل، جلوهدهی این اجزا را شکیلتر و هماهنگتر به نمایش خواهد گذاشت.

این ها می توانند هر چیزی باشند در هر صورت کنار همدیگر به خوبی کاربرد دارند! کنار گذاشتن میزهای کنار تخت یا هر نوع میزی که در کنار دیوارها قرار داده می شوند و بدون کاربری مفید هستند. اکثر لوازمی که برای ساخت این دکور استفاده می شود چوبی با منبت کاری های بسیار جذاب می باشند که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. شابی شیک پس از محبوبیت بسیار در اواسط دهه ی ۸۰ و ۹۰ به عنوان یکی از برترین سبک های طراحی داخلی، با اتهام به اینکه دکوراسیون قدیمی و متعلق به خانه ی مادربزرگ هاست(که کاملا اشتباه بود) این سبک در نهایت نادیده گرفته شد. سبک معاصر مطابق با زمان است و سبک مدرن هر چیزی از آینده نگری دهه ی ۵۰ تا سال ها ی اخیر را شامل می شود. بهتر است قبل از هر اقدامی با انواع سبک ها آشنا شوید .

را مشاهده کرده و با ایده های برای طراحی داخلی منزل آشنا شوید. علاوه بر این موضوع، استفاده از اکسسوریهای متناسب با سبک کلی منزل در این قسمتها میتواند روحی تازه را برای فضا به همراه آورد. اگر بخواهم کوتاه بگویم باید عاشق این سبک، وسایل عتیقه و این چیدمان باشید تا از فضای خانه خود لذت ببرید. مثلا از رنگها و طرحهای خاص و انتزاعی بهره ببرید و انتخابی محافظهکارانه نداشته باشید. بهره گرفته اند و منظره ای به شدت زیبایی را به تصویر می کشند. روی منظره برای دکوراسیون اتاق خواب تمرکز کنید. بهترین رنگ برای اتاق خواب کدام است؟ هدف ما این است که فضای داخلی خانه شما را بازتابی از شخصیت شما بسازیم. اگر این فضا را احساس می کنید؛ ترکیب ترکه و شاخه بید می تواند روشی موثر برای آوردن سبک ساحلی به فضای داخل باشد؛ اگرچه هر کسی طرفدار آن نیست چون اگر با کیفیت آنها را نخرید می تواند کمی آزاردهنده باشد. سراغ رنگی تیره تر از صورتی هزاره نروید اگرچه به یک میزان نباشند. اگرچه ممکن است این سبک شبیه به سبک سنتی به نظر رسد اما در حقیقت همیشه انرژی مدرن و بالایی دارد.

پس از آشنایی با سبک های طراحی داخلی انتقالی و مشاهده ی تصویر بالا این پرسش پیش می آید که تفاوت میان طراحی داخلی انتقالی و سنتی در چیست؟ مناسب ترین پرده برای این مورد، پرده های بلند و منگوله دار هستند که معمولا هم رنگ طلایی دارند. رنگ پارچه روکش مبل ها نیز با توجه به سلیقه ایرانی ها ممکن است کرم، طلایی و یا حتی پارچه طرح دار آبی روشن و البته رنگ هایی نظیر زرشکی، سبز زیتونی، قهوه ای، آبی کاربنی و غیره انتخاب گردند. شما می خواهید در اتاقتان بخوابید، استراحت کنید و آرامش بگیرید؛ پس باید به سلیقه و ایده های خود برای دکوراسیون اتاق خواب توجه داشته باشید. این موضوع هنگامی اهمیت می یابد که مثلا پس از ازدواج یا نقل مکان به یک خانه ی بزرگتر به دنبال تلفیق سبک های طراحی داخلی باشید. در طراحی دکوراسیون آشپزخانه جنس کابینتها، کفپوش و بدنه از اهمیت ویژهای برخوردار است. استفاده میشود. اغلب رنگهای اشرافی برای این سبک دکوراسیون گزینههای مناسبتری هستند.

طراحی داخلی ساحلی محیطی نورانی، روشن و شاد دارد که اغلب به رنگ های خنثی و غرق در اشعه ی خورشید دارند. رنگ های ساده، خنثی و مات برای دکوراسیون مدرن شما بهتر هستند اما اگر می خواهید به این سادگی جذابیت ببخشید می توانید با انتخاب یک یا چند عنصر با رنگ شاد این کار را انجام دهید. از تمام سبک ها در این فهرست، این سبک احتمالا یکی از شخصی ترین موارد است. در این سبک از المان های مختلفی که در مکان هایی مانند کلیسا و ساختمان های سنتی و قدیمی رومیان باستان مشاهده می شود. در تصویر بالا ترکیبی از مبلمان منحصر به فرد و به سبک دست ساز، آویزهایی با سیم های به سبک صنعتی و صندلی های چرم خاصی را مشاهده می نماییم و این یعنی همه ی ما به سبک های طراحی داخلی مدرنی که با عناصر مختلفی ترکیب شده اند تا یک اتاق منحصر به فرد به وجود آورند، عشق می ورزیم.

در یک دکوراسیون کلاسیک، انواع مختلفی برای استفاده وجود دارد، مانند روکشهایی که روی میزهای غذاخوری گذاشته میشوند، لوازم جانبی کوچک یا گل برای اهداف تزئینی و لوستر آویزان روی میز. پس تجهیزات مناسبی پیدا کنید که ظروف خود را به شیوه ای زیبا و مدرن بر روی میز ها بچینید. زیرا اگر این کار به صورت حرفه ای انجام شود، فضاسازی خوبی در آشپزخانه صورت خواهد گرفت. اما سوالی که بسیاری از کاربران از خانه طرح می پرسند این است که چگونه دکوراسیون منزل سنتی و مدرن را با یک دیگر تلفیق کنیم تا بهترین نتیجه ممکنه حاصل گردد. شلف های متنوعی در بازار موجود می باشند که با نصب آنها بر روی دیوار، می توان بسیاری از وسایل تزئینی و کاربردی را در آنها قرار داد. از آن جایی که طرح های زیادی در آن جای گرفته نسبت به دیگر سبک های طراحی داخلی شلوغ تر بنظر می رسد. بنابراین بهتر است که یک سبک و تم مشترک در سراسر فشای داخلی خانه اجرا شود. همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم، در سبک مینیمالیست تنها رنگ های خنثی کاربرد دارند. پارچه های مخملی به شدت توصیه می شوند. قسمت نشیمن به طوری است که تا حد ممکن شبیه یک سینما باشد، به همین دلیل شما باید در تکاپوی تهیه موادی تیره تر و راحت تر مثل چرم مخملی و دیوارهای تیره باشید.

از دیگر موارد مهمی که برای طراحی دکوراسیون داخلی سالن زیبایی زنانه باید در نظر داشته باشید به رنگ، جنس مناسب کف پوش سالن، استفاده از گل و گیاه و همچنین به کار بردن خلاقیت در نحوه چیدمان و بخشبندی فضا و سایر کارها اشاره کرد. در این صورت سایر وسایل شما در دکوراسیون برجسته میشوند. در دکوراسیون کلاسیک منزل میتوان از مدلهای آینه تزیینی با تزیینات اغراق آمیز و برجسته استفاده کرد، اما اگر میخواهید سایر لوازم دکوراسیون را برجسته کنید، میتوانید از یک مدل آینه طرح تخت کلاسیک استفاده کنید. جایگاه آن را طوری انتخاب کنید که به هنگام خوابیدن روی تختخوابتان چهره خود را درون آینه نبینید. برای شفافیت بیشتر مبلمان فرانسوی، خطوط مرتب، برخورد پر جنبش و رنگ ها و شفافیت برآمده از کریستال ها، آینه ها و سطوح درخشان در نظر بگیرید. با ترکه بید، کمی برگشاخه یک ریزه کاری از بویی که در مناطق گرمسیری حس می شود را اضافه کنید و مقدار زیادی نور چون شما می خواهید دلبازی و فضای آزاد حس شود. کمی آن سوتر و در راسته شرقی بازار فروشگاههای مبل واقع شدهاند که با استفاده از نور ملایم و رنگارنگ آباژورها و چراغ های خواب، دکوراسیون آرامشبخشی را به وجود آورده اند.

اگر وسایل اتاق شما رنگهای خنثی دارد، اضافه کردن یک تابلوی زیبا با رنگهای زنده و روشن میتواند جذابیت اتاق را دوچندان و کمی انرژی و روح زندگی به اتاق اضافه کند. اتاق خواب را میتوانید مطابق با سلیقهی خود تزیین کنید ولی این نکته به این معنا نیست که تمام رنگهای جیغ را کنار هم بگذارید و پردهها و فرشهایی با طرحهای شلوغ بخرید. این تختهای دو طبقه سفارشی با کشیدن پردهها فضای خصوصی را برای هر یک از کودکان میسازند. به طور کلی رنگ های روشن و گرم ، برای پرده آشپزخانه بسیار چشم نواز است و تازگی و نشاط به فضای آشپزخانه می بخشد . شما میتوانید با چوبی کردن درهای آشپزخانه فضای آن را بسیار روحبخش و خودمانی کنید. ترکیب عناصر ساحلی و خانه های ساحلی به شکلی جدید و فوق العاده فضای یک اتاق را منسجم می سازد. تفاوت اساسی طراحی داخلی انتقالی ترکیب دکوراسیون با استفاده از مبلمان سنتی همراه با عناصر مدرن است که اتاق را ازیکنواختی خارج می سازد. برای طراحی دکوراسیون داخلی اداری به دنبال فروشگاهی باشید که بتواند به شما در روند انتخاب فرش مناسب کمک کند.