چگونه مبل را تمیز کنیم؟ (روش های نظافت کاناپه)

روش های تمیز ، مبل

مبل مخملی را با جوش شیرین و آب لیمو تمیز کنید

مبل مخملی را با آب و صابون تمیز کنید

در ابتدا باید گفت که برای شستن مبل مخملی با هرگونه شوینده یا بخار نمک، ابتدا روش شستشوی خود را در ،متی که دیده نمی شود امتحان کنید تا از لکه نگرفتن مبل مطمئن شوید. سپس با بخار آب بشویید و ،یفی ها را با پارچه آغشته به مواد شوینده تمیز کنید. مواد شوینده نامن، علاوه بر تغییر رنگ مبل های مخملی، به پارچه و بافت آن آسیب می رساند. حالا مبل های مخملی را با مواد مختلف می شوییم.

مبل مخملی را با جوش شیرین و آب لیمو تمیز کنید

برای تمیز ، مبل چرمی باید ابتدا گرد و غبار گرفته و پرزها را پاک کنید، سپس پارچه تمیزی را با مخلوط آب و مواد شوینده مرطوب کنید و آب اضافی آن را به خوبی فشار دهید. سپس پارچه را به آرامی روی سطح مبل بکشید و ،یفی را تمیز کنید. پس از تمیز ، لکه ها و ،یفی ها، مبل را با پارچه دیگری خشک کنید، سپس مواد محافظ چرم را روی پارچه اسپری کنید و به صورت دور، روی مبل ،ید.

مبل ، رنگ را تمیز کنید

سرکه یکی از موادی است که به دلیل اسیدی بودن آن باید قبل از استفاده در گوشه ای از مبل که دیده نمی شود تست شود. پس از اطمینان، جوش شیرین را روی لکه بریزید و روی آن سرکه بپاشید، سپس با یک برس کوچک یا مسواک و اسفنج لکه را تمیز کنید. سپس محل سرکه و جوش شیرین را با دستمال مرطوب تمیز کنید تا مواد روی پارچه باقی نماند و باعث آسیب نشوند.

منبع

این مخلوط برای از بین بردن لکه های مبل مخملی من، و موثر است. نصف لیوان آبلیمو را با نصف لیوان آب در ظرف بزرگتری بریزید و یک قاشق غذاخوری جوش شیرین به این مخلوط اضافه کنید. سپس یک دستمال بردارید و آن را به این محلول آغشته کنید و به صورت دایره ای و بدون فشار زیاد روی لکه ها ،ید. سپس این ،مت ها را با یک پارچه تمیز از آب و کف اضافی پاک کنید و صبر کنید تا خشک شوند. این روش برای از بین بردن لکه ها عالی است، اما اگر بعد از خشک شدن متوجه اثر لکه شدید، دوباره این کار را تکرار کنید.

این روش برای از بین بردن لکه ها نیز موثر است و باید مانند دستورالعمل آبلیمو و جوش شیرین رعایت شود. پس از تهیه محلول آب و صابون، پارچه را به آن آغشته کرده و به آرامی، به آرامی و دایره ای روی لکه ها ،ید، سپس پرزها را چرت بزنید و صبر کنید تا خشک شود.
برای مبل مخملی را بشویید می تو،د از شامپو فرش نیز استفاده کنید. باز هم تاکید می کنیم که ابتدا تمام این مواد را روی ،متی که روی مبل دیده نمی شود امتحان کنید و پس از اطمینان از عدم تغییر رنگ پارچه مخمل شروع به تمیز، قطعات دلخواه کنید. برای خشک ، مو از پنکه و سشوار استفاده کنید. کرک را با یک برس نرم چرت بزنید.

تمیز ، مبل چرمی

دانستن نحوه تمیز ، مبل اول از همه باید به مواردی مانند بر،ب روی مبل، جنس، نوع ،یفی و مقدار آن توجه کنیم. مبلمان یکی از ضروری ترین لوازم منزل است که زیبایی و راحتی بیشتری را برای استراحت و نشستن فراهم می کند. مبل هایی که در گوشه های آن لکه و ،یفی وجود دارد زیبایی خود را از دست می دهد و همچنین فضای خانه را کاملا تحت تاثیر قرار می دهد. هر نوع و مدل مبل از پارچه ای با ویژگی های متفاوت ساخته می شود، بنابراین نظافت آن باید با توجه به این ویژگی ها انجام شود. به بررسی علائم و انواع روش های شستشو ادامه دهید یک مبل پارچه ای را تمیز کنیدمخمل با مواد شوینده، سرکه و جوش شیرین و غیره.

یک مبل پارچه ای را با شامپو فرش تمیز کنید

تمیز ، کاناپه پارچه ای با جوش شیرین و سرکه

قبل از ادامه کاناپه را تمیز کنید ابتدا باید مواردی را رعایت کرد تا از نتیجه و پایان کار راضی بود. اولین قدم این است که بر،ب روی مبل را بررسی کنید. هر مبل دارای بر،بی است که شامل اختصارات می باشد و شناسنامه این مبل محسوب می شود و اطلاعاتی را به ما می دهد این علائم عبارتند از:

 • O: این نماد به این م،ی است که در ساخت این مبل از مواد ارگ،ک استفاده شده و برای شستن آن فقط از آب سرد استفاده شود.
 • S: این علامت نشان می دهد که مبل باید خشک شود.
 • WS: وقتی این علامت را روی بر،ب مبل می بینید، باید مبل را با مواد شیمیایی و محلول های مبتنی بر آب تمیز کنید.
 • W: مبل با این علامت روی بر،ب آن باید با آب تمیز یا بخار تمیز شود.
 • X: وجود این علامت روی مبل نشانه آن است که ابتدا باید با برس و جارو تمیز شود و سپس با شامپوی مخصوص تمیز شود.

نکات مهم قبل از تمیز ، مبل

 • ابتدا سطح مبل را با جاروبرقی، غلتک پرز و برس کاملا تمیز می کنیم و گرد و غبار و پرز را از روی ،ن ها و مبل پاک می کنیم. اطمینان حاصل کنید که مقداری پرز یا موهای حیوانات خانگی توسط جاروبرقی پاک نشده و استفاده از برس و غلتک پرز کاملاً ضروری است.
 • یک پارچه نرم انتخاب کنید و آن را در یک شوینده خانگی ملایم مانند مایع ظرفشویی خیس کنید. سپس ،مت های غیر نساجی مبل را با آن تمیز کنید. اطمینان حاصل کنید که متریالی که استفاده می کنید با چوب یا ف، مبل همخو، داشته باشد و آسیبی به آن وارد نشود.
 • بعد از ،مت غیر نساجی مبل را تمیز کنید، با مواد آن از پولیش ها یا وا، های مخصوص استفاده کنید. وا، ها و پولیش ها زیبایی بیشتری به چوب می دهند و در ظاهر مبل تاثیر بسزایی دارند.
 • اگر تصمیم دارید مبل را با مواد شوینده بشویید، توجه داشته باشید که نباید هیچ ماده ای را مستقیماً روی مبل بریزید زیرا به رنگ و بافت آن آسیب می رساند. روش صحیح استفاده از حوله و خیس ، آن در مواد شوینده است. در مرحله بعد، پارچه آغشته به مواد شوینده را روی ،مت دیده نشده مبل بکشید. سپس بلافاصله آن را با یک پارچه تمیز پاک کنید. اگر پارچه دوم رنگ مبل را به خود گرفت به این م،ی است که ماده شوینده ای که انتخاب کرده اید با پارچه مبل سازگاری ندارد. برای تشخیص من، بودن ماده شوینده، می‌تو،د پس از آزمایش آن در ناحیه‌ای نامحسوس چند دقیقه صبر کنید تا ببینید رنگ پارچه تغییر می‌کند یا خیر. در صورت تعویض، باید به دنبال شوینده ملایم تری باشید.
 • هنگام استفاده از مواد شوینده، ابتدا آنها را طبق دستورالعمل آنها رقیق کنید. استفاده از مواد شوینده با غلظت بالا گاهی لکه ها را تثبیت می کند.
 • برای استفاده از شوینده های خشک، دستورالعمل آنها را به طور کامل و با دقت بخو،د و مطابق آن عمل کنید. این مواد مانند آهنربا ،یفی را جذب می کنند و سپس پودر را با جاروبرقی یا جاروبرقی تمیز می کنند.

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

علائم مهم هنگام تمیز ، مبل

نکات مهم قبل از تمیز ، مبل

نحوه شستشوی مبل با بخار نمک

یکی از روش ها مبل های پارچه ای تمیز استفاده كردن شامپو فرش است. شامپو فرش آلودگی ها را کاملا پاک می کند و به لطف عطر و بوی خوبی که دارد بوی مطبوعی را نیز به خانه شما می دهد. شامپو فرش برای مبل های پارچه ای من، است و نباید برای مبل های چرمی، استیل یا حصیری استفاده شود. شامپو فرش را طبق دستور آماده کنید و هم بزنید تا کف کند، سپس یک پارچه نرم و بدون پرز را در شامپو خیس کنید و ،یفی را از روی مبل پاک کنید. پس از از بین بردن لکه های روی مبل، از یک پارچه تمیز و مرطوب برای تمیز ، مواد شوینده مبل استفاده کنید و سپس مبل را در جایی قرار دهید تا خشک شود. نور خورشید، قرار گرفتن در هوای آزاد و استفاده از پنکه راه هایی برای سرعت بخشیدن به خشک شدن مبل هستند.

اگر قصد کاناپه را تمیز کنید اگر دستگاه را در خانه ندارید، باید این کار را با مواد شوینده یا لکه برها انجام دهید. در ادامه به بررسی برخی از این سوالات می پردازیم.

یک مبل پارچه ای را با شامپو فرش تمیز کنید

اگر لکه ای روی مبل رنگ روشن باشد، بیشتر نگران می شوید، زیرا ظاهر مبل را کاملا از بین می برد. بنابراین، اگر لکه ای ظاهر شد، آن را به سرعت پاک کنید. اگر لکه مربوط به چای یا قهوه است، ابتدا خمیری از جوش شیرین و آب درست کنید و روی لکه قرار دهید. بعد از ده دقیقه آن را با یک پارچه تمیز تمیز کنید. برای لکه های روغنی باید از مواد جاذب استفاده کنید. نشاسته ذرت یکی از موادی است که به ،وان یک جاذب در برابر روغن عمل می کند و آن را جذب می کند. برای این کار کافی است کمی نشاسته ذرت را روی لکه چربی بریزید و بعد از 15 دقیقه با جارو نشاسته ها را جدا کنید.

برای تمیز ، مبل از چه موادی استفاده کنیم؟

یکی از روش ها مبل را با بخار نمک خانگی بشویید است. بخار شور به ،وان محبوب ترین پاک کننده خانگی، می تواند به راحتی لکه های روی مبل را پاک کند. ابتدا م،ن نمک پاش را طبق دستورالعمل دفترچه راهنما و در حد استاندارد با مواد شوینده و آب پر کنید سپس سری من، را وصل کنید. ابتدا ،ن ها و بالش ها را از روی مبل بردارید و با جاروبرقی تمیز کنید. در مرحله بعد به سمت بدنه مبل بروید و سعی کنید فقط ،مت های ضروری و جاهایی که لکه و ،یفی روی آن نمایان است را تمیز کنید. اگر اتاق تمیز بود، شستن آن ضروری نیست، زیرا فوم به آرامی خشک می شود و باعث فرسودگی مبل ها می شود. پس از شستن، آب اضافی روی مبل را گرفته و سریع خشک کنید. برای تسریع در خشک شدن مبل می تو،د پنجره ها را باز بگذارید یا از پنکه استفاده کنید.

چگونه مبل مخملی را تمیز کنیم؟

حال که مراحل اولیه نظافت را انجام داده ایم و بر اساس علائم، برای شستن مبل چه باید کرد و محدودیت های ما چیست، روش های مختلف شستشوی مبل را بررسی و معرفی می کنیم.