چگونه کفپوش پلاستیکی را تمیز کنیم (تمیز کردن کفپوش پی وی سی)

نظافت کفپوش وینیل بسیار ،یف

تمیز ، لاک و جوهر از روی کفپوش پی وی سی

نحوه تمیز ، کفپوش پی وی سی

یکی از روش های موثر برای اینکه همیشه سطح کفپوش های پ،تیکی باق و بدون لک و ،یفی باشد، استفاده از روغن جوجوبا می باشد. مقدار کمی از روغن را روی سطح مورد نظر قرار داده و با دستمال ،یفی ها را تمیز کنید.

بر اساس آنچه در طول متن ارائه شد . به ،وان یک جمع بندی نهایی بهتر است به موارد زیر در تمیز ، و شستشوی کفپوش وینیل یا پ،تیکی دقت داشته باشید:

 • سرکه ی سیب نیز می تواند جایگزین سرکه سفید شود، اما قدرت تمیز کنندگی ضعیف تری دارد.
 • به هیچ ،وان نباید از اشیای نوک تیز مانند چاقو برای جدا ، مواد ،بیده به کفپوش وینیل استفاده کنید. بهتر است ابتدا حلال را انتخاب نموده و سپس با دستمال به آرامی مواد را تمیز کنید. اگر قصد استفاده از برس های نرم را دارید، حتما حرکت آن باید در جهت رفت و برگشتی باشد و به صورت دور، و در جهت های مختلف آن را حرکت ندهید تا به سطح آسیب وارد نکند.

به روش های ذیل می توان محلول های خانگی و استاندارد را تهیه نموده و نظافتی کاملا اصولی داشت. مراحل تمیز ، و شستشوی کفپوش وینیل با محلول های خانگی عبارتند از:

 • در ابتدا اگر غذا یا هر ماده ی دیگری روی سطح ریخته، بلافاصله به وسیله ی جارو یا دستمال آن ،مت را تمیز کنید.
 • سپس با جارو تمام بخش ها را تمیز کنید تا گرد و غبار کاملا از بین برود.
 • سومین قدم استفاده از مواد شوینده و محلول هایی است که به کفپوش آسیبی وارد نکرده و کار نظافت را کامل و بدون نقص پیش ببرد. ما به شما استفاده از محلول آب و سرکه سفید را پیشنهاد می دهیم. این محلول علاوه بر برق انداختن کفپوش قادر است میکروارگ،سم هایی مثل باکتری، قارچ و کپک را نیز از بین برده، منزل و محل کار شما را ضد عفونی کند.
 • تمیز ، کفپوش وینیل با سرکه سیب

روش تمیز ، کفپوش pvc

 • با تمیز ، روزانه کفپوش های pvc یا وینیل می توان تا حد زیادی طول عمر آنها را افزایش داد و همیشه سطحی براق خواهند داشت.
 • از ریختن آب به مقدار زیاد روی سطح پی وی سی خودداری کنید و حتما شستشو را با دستمال مرطوب یا اسپری ، آب در نقطه مورد نظر انجام دهید.


منبع: https://deconews.ir/%D8%AA%D9%85%DB%8C%D8%B2-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%DA%A9%D9%81%D9%BE%D9%88%D8%B4-%D9%BE%D9%84%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D9%88-%D9%BE%DB%8C-%D9%88%DB%8C-%D8%B3%DB%8C/

چگونه کفپوش پ،تیکی را تمیز کنیم

 • به نوع حلال استفاده شده برای تمیز ، کفپوش ،تیکی دقت کنید، چون برخی از مواد لکه بر و سفید کننده به شدت به پی وی سی آسیب وارد می کنند
 • بهتر است برای پایه های مبل و صندلی حتما از محافظ استفاده کنید.

بعد از بازسازی و نقاشی بخش های مختلف دیوار، علیرغم اینکه روی کفپوش ها را کامل پوشانده اید، این احتمال وجود دارد که لک رنگ روی آنها باقی بماند. برای تمیز ، لک رنگ از روی کفپوش پی وی سی یا پ،تیکی اصلا نگران نباشید. چون کافیست چند ساعت به آنها اجاره دهید تا کاملا خشک شوند. سپس با کاردک براحتی جدا شده و سطح تمیز و براق خواهد شد.

علت باد ، پارکت لمینت چیست؟

استفاده از آمونیاک برای تمیز ، کفپوش پ،تیکی ممنوع!

تعمیر پارکت سوخته را چطور در منزل انجام دهیم؟

تمیز ، لکه غذا از کفپوش پ،تیکی با جوش شیرین

یکی از بهترین کارها برای اینکه همیشه پوشش پی وی سی کف ساختمان تمیز و براق باشد، نظافت مداوم و روزانه آن است. کافیست با جارو و دستمال سطح آن را تمیز کنید تا هیچگونه لک و ،یفی برای مدت طول، باقی نماند و چهره کفپوش را تغییر ندهد.

تمیز ، دوره ای و ماهانه کفپوش پی وی سی با محلول های خانگی

اگر کفپوش پی وی سی خیلی ،یف شده است، ابتدا از محلول آب و صابون دست ساز طبیعی یا همان صابون کاستیل استفاده کنید. با استفاده از دستمال و تی آغشته به محلول صابونی تمام ،یفی ها را کاملا از بین ببرید. از آنجا که مواد صابونی بر روی کفپوش باقی می مانند، بعد از تمیز ، و برداشتن آلودگی ها یکبار نیز تی آب و سرکه سفید را به منظور برداشتن باقی مانده ی صابون ها روی کفپوش پ،تیکی بکشید.

آنچه در این مطلب خواهید آموخت:

روش های تمیز ، کفپوش پ،تیکی pvc

کلیک کنید و آموزش تعمیر ،اشیدگی پارکت را مطالعه کنید

نحوه تهیه محلول برای شستشوی کفپوش پ،تیکی

تمیز ، کفپوش پ،تیکی یا پی وی سی pvc یکی از روش هایی است که به بالا بردن طول عمر آن و همچنین زیبایی همیشگی محیط کمک می کند. امروزه استفاده از کفپوش بسیار رایج شده و در این میان بیشترین طرفدار را کفپوش پ،تیکی یا پی وی سی دارد. این کفپوش به خاطر زیبایی، تنوع و مقاومت بالا در کنار قیمت من، طرفداران زیادی داشته و محبوب ترین کفپوش می باشد. برای اینکه طول عمر کفپوش پ،تیکی را بالاتر ببریم، باید از آن به خوبی نیز نگهداری کنیم. یکی از کارهای مهم در زمینه ی نگهداری، نظافت مداوم و اصولی کفپوش pvc می باشد. در ادامه این مطلب روش های آسان و عالی برای برق انداختن و تمیز ، کفپوش وینیل یا ،تیکی با محلول های خانگی و دست ساز را معرفی خواهیم کرد.

ممکن است برخی افراد به شما برای برق انداختن بیشتر و تمیز ، آلودگی های شدید استفاده از آمونیاک را نیز پیشنهاد بدهند. اما باید بد،د که این محلول خطرناک بوده و مشکلات تنفسی و آسیب به پوست را به همراه دارند. علاوه براین، ممکن است به بافت کفپوش نیز آسیب وارد شود. بهترین راهکار در این شرایط جایگزین ، صابون کاستیل با آمونیاک است.

روش از بین بردن بوی سرکه از روی کفپوش pvc

تمیز ، لک کفپوش وینیل با روغن

تمیز ، لک رنگ کفپوش وینیل

همان طور که می د،د در میان سایر انواع کفپوش ها، پ،تیکی یا وینیل مقاومت بالایی در برابر رطوبت و آب داشته و بنابراین برای نظافت آن هیچ جای نگران وجود ندارد، فقط باید نظافت را به صورت مداوم و هفتگی انجام داد. اگر به دنبال این هستید که چگونه کفپوش پ،تیکی را تمیز کنیم، می توان روش های نظافت و تمیز ، کفپوش های پی وی سی یا پ،تیکی را به دو گروه کلی دسته بندی کرد که عبارتند از:

نظافت روزانه کفپوش pvc

دقت کنید در طول مدت تی کشیدن مرتبا تی را شسته و آلودگی هایی را که جمع کرده را از بین ببرید و دوباره به محلول آب و سرکه آغشته کرده و فضای باقیمانده را تمیز کنید. اگر شستشوی تی در حین تمیز کاری را به خوبی انجام ندهید، فقط گرد و خاک کف را جابجا کرده و نتیجه ی نظافت خوب و رضایت بخش نخواهد بود.

نظافت کفپوش وینیل بسیار ،یف

یکی از رایج ترین نگر، ها بعد از تمیز ، و نظافت کفپوش های وینیل یا ،تیکی، بوی سرکه می باشد. اما خبر خوش اینکه، نگر، بابت بوی سرکه که در فضای منزل می پیچد نداشته باشید، زیرا به سرعت پریده و از بین می رود. در صورتی که تمایل به حذف زودتر این بو داشتید، بعد از نظافت عود لیمو و اسطوخودوس استفاده کنید. علاوه براین، چند ساعت درب و پنجره ها را باز بگذارید تا بوی به طور کامل از بین برود.

نکات مهم در تمیز ، کفپوش پ،تیکی pvc

اگر ماده غذایی و چرب را دیر از روی پی وی سی تمیز کنید، جای چربی آن باقی مانده و ظاهری زشت به کفپوش می دهد. اما جای هیچ نگر، نیست! برای این مشکل کافیست کمی جوش شیرین را با چند قطره آب مخلوط کرده و با دستمال روی لک چربی بکشید.
جوش شیرین قدرت بسیار بالایی در تمیز ، چربی داشته و سایر آلودگی های روی سطح را نیز از بین میبرد.

تمیز ، کفپوش پ،تیکی با جوش شیرین

تمیز ، لک کفپوش وینیل با روغن

داخل یک ظرف 3.5 لیتر آب با یک لیوان سرکه سفید که معادل 150 سی سی می باشد را مخلوط کنید. از این محلول به دو روش می توان برای تمیز کاری استفاده کرد:

 • ابتدا این محلول را در اسپری ریخته و کم کم روی کفپوش pvc اسپری کنید و بلافاصله با تی روی آن ،مت بکشید. سپس با یک تی خشک یا دستمال، نم و رطوبت کفپوش را از بین ببرید.
 • در روش دوم محلول آب و سرکه را در تشت آماده کرده و تی را با این محلول خیس کرده و روی کف بکشید.

لاک ناخن و جوهر خودکار نیز از آلودگی های شدید محسوب شده که با محلول سرکه از بین نمی روند. برای تمیز ، این موارد باید از الکل سفید استفاده کنید. استفاده از حلال های دیگر به پی وی سی و مواد پ،تیکی کفپوش آسیب وارد می کند. برای تمیز ، ابتدا الکل سفید را روی یک دستمال ریخته و به آرامی روی لکه بکشید. توجه داشته باشید که نیاز به ساییدن شدید نیست و تماس کم بین دستمال و لک کافیست.