کاربرد فرش ابریشم – مجله دکونیوز

کاربرد فرش ابریشم

فرش ابریشمی

از دیگر مصارف قالی های ابریشمی می توان گفت که این فرش های گرانبها به دلیل نقش های ظریف و رنگارنگ به ،وان فرش در دکوراسیون منازل و رستوران ها نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

فرش های ابریشمی به راحتی جارو می شوند و به دلیل نخ های کوتاه و شل موجود در بافت فرش، تمیز ، آن ها بسیار آسان است. اما توصیه می شود شستشوی این فرش های حساس را به دست قالیشویی ها و افراد با تجربه بسپارید.

3- کف پوش ابریشمی

تمام پرزهای این فرش ها ابریشم طبیعی است.

2- فرش گل ابریشم

فرش های تمام ابریشم همیشه یکی از با ارزش ترین نمونه های فرش در جهان بوده اند. فرش های ابریشمی با نقش و نگارهای متنوع و زیبایی نفس گیر، انتخاب بسیار من، Veloxy برای تزیین خانه های شیک و ک،یک است. فرش ابریشم از دو نوع الیاف طبیعی و مصنوعی دستبافت و ماشینی تولید و به بازار عرضه می شود. الیاف ابریشم به کار رفته در این فرش ها کاملا طبیعی و گیاهی بوده و ایجاد حساسیت نمی کند.

انواع فرش ابریشمی

فرش های ابریشم دستبافت به دلیل کیفیت بالا عموماً گران تر هستند. از دیگر تفاوت های بارز فرش ابریشم دستبافت و ماشینی می توان به نوع الیاف به کار رفته در آنها اشاره کرد. الیاف مورد استفاده در تشک های ماشینی معمولاً از الیاف ابریشم مصنوعی هستند. برای شناسایی نوع الیاف به کار رفته در فرش ابریشم می تو،د دست خود را روی فرش بکشید. اگر دست شما گرم می شود، این فرش کاملا از ابریشم طبیعی ساخته شده است.

کاربرد فرش ابریشم

امروزه صنعت اولیه فرش و قالی بافی به طور گسترده در جهان در حال توسعه است. در این صنعت فرش ماشینی و دستبافت برای مصارف مختلف در خط تولید انبوه می شود. این صنعت گسترده در کشورهای ایران، قفقاز، افغانستان، پا،تان، چین و ،یه رواج دارد و جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است. فرش ایر، نیز با نقوش بسیار زیبا و مجلل در دنیا طرفداران زیادی دارد. قالی‌های دستبافت استان‌های تبریز، اصفهان، ،، کاشان، ،ان، ،اسان و مرکزی از شناخته‌شده‌ترین قالی‌های جهان هستند.

یکی از مهمترین ویژگی های مثبت فرش ابریشم دوام آن است. فرش ابریشم پس از شستشو رنگ و حالت اولیه خود را از دست نمی دهد.

آ،ین کلمه

امیدواریم این مقاله که به بررسی فرش ابریشم و استفاده از فرش ابریشم پرداخته برای شما مفید بوده باشد. فرش های ابریشم نه تنها به دلیل بافت ظریف و ویژگی های براق و صیقلی الیاف، بلکه به دلیل کیفیت رنگ آنها از کیفیت بالایی برخوردار هستند. ابریشم یک الیاف بسیار جادویی است، بنابراین اثر رنگ الیاف ابریشم را نمی توان با هیچ الیاف دیگری مقایسه کرد. علاوه بر این، یکی از دلایلی که فرش های ابریشمی گران تر از فرش های پشمی هستند، زمان صرف شده برای بافت ظریف این فرش ها است.

منبع

1- فرش ابریشمی کامل

از نظر بافت در این قالی ها به جای پرز پشمی از پرز ابریشمی استفاده شده است.

تفاوت فرش ابریشم ماشینی و دستبافت

فرش دستباف پرزهای منحصر به فرد خود نور، دارای درخشندگی مجلل و بافت بسیار نرمی هستند. این الیاف گرانبها و مجلل در صنعت فرش به ،وان یک اثر جادویی عالی برای درخشش طرح ها استفاده می شود. به همین دلیل بیشتر فرش های ابریشمی مانند یک اثر هنری کمیاب و گرانبها هستند. کمیاب بودن این قالی ها مورد توجه برخی از مجموعه داران نیز قرار گرفته است.

فرش ها از نظر جنس، رنگ، موقعیت جغرافیایی و نوع بافت به دسته های مختلفی ت،یم می شوند. برای بررسی این مقاله با ما همراه باشید فرش ابریشمی و اجازه دهید در مورد استفاده از فرش ابریشم صحبت کنیم.

همچنین فرش ابریشم خاصیت الکتریکی ندارد. ی،ی هنگام راه رفتن روی آن با جوراب های پشمی القای الکتریکی ایجاد نمی شود که احساس راحتی می کنید.

در بافت نقش ها و لبه های این نوع فرش به جای پشم از ابریشم استفاده شده است. معمولا پرز این قالی ها نیز ابریشم است.