کتابفروشی Jetlag توسط +C Architects

“شان های سی هه” توسط جتلاگ بوکز یک کتابفروشی است که توسط +C Architects طراحی شده است. واقع در خیابان شمالی Dongsi در منطقه Dongcheng پکن، با مساحت فروشگاه 70 متر مربع. این فروشگاه در سطح تریبون یک ساختمان مس، واقع شده است. هم مالک و هم طراح مایلند کتابفروشی را به ،وان بخشی از زندگی روزمره ،نان اطراف ببافند. با قرار دادن یک سری چهارپایه در ویترین فروشگاه شروع شد، جایی که بازدیدکنندگان می توانند بنشینند و مطالعه کنند و از قهوه خود لذت ببرند در حالی که شاهد فعالیت های روزانه مردم اطراف آن بودند.

پانل های چوبی فشرده اغلب به دلیل ویژگی های مقرون به صرفه و سازگار با محیط زیست شناخته می شوند که در این پروژه استفاده می شود. این گرما و نرمی در کنار دیوار بتنی رنگ نشده قرار گرفته است. این تضاد را می توان در مواد دیگری مانند شفافیت اکریلیک و سختی فولاد ضد زنگ نیز یافت. در نتیجه، حسی از پیچیدگی را فراهم می کند که با دید مشتری هماهنگ است.

ezgif 5 a18acf5446

کتاب های جت لگ به همراه معماران 4


منبع: https://www.interiorzine.com/2022/07/11/jetlag-bookstore-by-c-architects/

کتاب های جت لگ به همراه معماران 2

کتاب‌های جت لگ به همراه معماران 3

طراحی با درک اندازه و نسبت هر منطقه و همچنین مسیر گردش آن بر اساس خلاصه طراحی ارائه شده توسط مشتری شروع شد. پس از ورود، بازدیدکنندگان ابتدا با یک ،مت قهوه پذیرایی می شوند و در حالی که به عمق فروشگاه می روند با نمایش کتاب روبرو می شوند. این به این دلیل است که منطقه قهوه اغلب به ،وان مک، برای معاشرت در نظر گرفته می شود که برخلاف آرامش کتابفروشی در بخش عمیق تر فروشگاه، سرزنده تر است. بنابراین یک نوع شناسی “فروشگاه جلویی، “محور” پشتی اجرا شد.

معماران: +C معماران; مساحت : 70 متر مربع; سال : 2021; ع، ها :Seemore Studio; معمار اصلی: Wei Cai; مشاور روشنایی: شرکت طراحی و مهندسی روشنایی شانگهای لیوژو.

کتاب های جت لگ به همراه معماران 1

کتاب Jetlag علاوه بر کارکرد اصلی خود که کتابفروشی است، سالن‌ها و نمایشگاه‌های کوچک را نیز گاهی اوقات ارائه می‌دهد. به منظور اطمینان از حدا،ر انعطاف پذیری، طراح در طراحی مبلمان خود نیز نقش دارد. یک میز بزرگ به صورت چند قطعه جدا از هم طراحی شده است که می توانند از طریق جزئیات به هم متصل شوند. این مک،سم به هم پیوسته اجازه می دهد تا سفارشی سازی به راحتی انجام شود. “شان های سی هه” توسط جتلاگ بوکز هنر، کتاب های طراحی و هنرمندان را با جامعه پیوند می دهد.

اصطلاح جت لگ به م،ای بی نظمی زمان و مکان است. طراحی این کتابفروشی با این اصطلاح بی وزنی طنین انداز شده است. قفسه های کتاب با استفاده از قاب های اکریلیک شفاف و سازه های فولادی ایجاد می شوند تا از سنگینی آنها در این فضای کوچک و محدود کاسته شود. به دلیل شفافیت، ظاهر بصری کتاب‌ها به یک ماده ملموس تبدیل می‌شود که می‌توان آن را به راحتی جایگزین و تغییر داد.

ezgif 5 cf5e6cecbe

،مت قهوه و ،مت نمایش کتاب توسط این سه قفسه فولادی ضد زنگ از هم جدا شده اند که دو قفسه از آنها می توانند چرخانده شوند و پارتیشنی را برای جدا ، فضا برای رویدادها و عملکردهای مستقل تشکیل دهند. پارتیشن های داخل این قفسه ها در سه اندازه و شکل مختلف طراحی شده اند. پارتیشن های اصلی از پانل های فولادی خم شده به ضخامت 2 میلی متر ساخته شده اند. ثابت شده توسط دو فی،چر ف،ی در پانل های جانبی که بر اساس نیاز مشتری قابل تنظیم هستند. این در نهایت منجر به فضای انعطاف‌پذیرتر می‌شود و امکان تغییر در هر فصل را فراهم می‌کند.

کتاب‌های جت لگ به همراه معماران 8

کتاب‌های جت لگ به همراه معماران ۶

به منظور ایجاد ارتباط بین داخل و خارج، مجموعه ای از ستون ها قرار می گیرند تا ستون های موجود در داخل را منع، کنند. هر ستون با یک لوگوی بزرگ Jetlag تزئین شده است که حس بازیگوشی را به طراحی نمای آن می دهد. ،مت بالای نما دارای یک فولاد ضد زنگ بسیار بازتابنده است تا اطراف آن را منع، کند و یک بار دیگر مرز بین داخل و خارج را محو کند.

کتاب های جت لگ به همراه معماران 7