کفپوش سه بعدی چیست؟ مزایا، معایب، کاربرد و نحوه اجرا

کفپوش سه بعدی به خاطر ساختار و مواد تشکیل دهنده اش دارای ویژگی های خاص و مزایا و معایب بوده که در ادامه آنها را مورد بررسی قرار می دهیم.

مزایای کفپوش سه بعدی

 • کفپوش سه بعدی در برابر ساییدگی و ضربه دارای مقاومت بالایی است.
 • کفپوش اپو،ی سه بعدی در برابر مواد شیمیایی مقاوم می باشد و دچار آسیب نمی شود.
 • شستشوی کفپوش سه بعدی منزل بسیار راحت بوده زیرا این کفپوش نسبت به مواد شوینده و آب گرم واکنش منفی نشان نداده و حتی با دستگاه بخار شور می توان آن را نظافت کرد.
 • از لحاظ زیبایی و جلوه ی ظاهری جایگاه ویژه ای داشته و چشم نواز می باشد.
 • دارای درز نبوده و سطحی صاف و صیقلی دارد.
 • با وجود اینکه سطحی صاف دارد اما سُر و لغزنده نیست.
 • کفپوش سه بعدی منزل در برابر تغییرات ناگه، دما مقاوم می باشد.
 • ماندگاری بالایی دارد.
 • طرح های سفارشی برای این کفپوش قابل اجرا بوده و می توان طرحی را انتخاب کرد که کاملا منحصر به فرد و تک باشد.
 • دارای ایمنی بهداشتی بوده زیرا گرد وغبار را به خود جذب نکرده و جایی برای تجمع میکروارگ،سم ها نمی شود.
 • دارای ایمنی آتش سوزی بوده و قابل اشتعال نمی باشد.
 • نگهداری از کفپوش اپو،ی سه بعدی کار راحتی است، زیرا دارای درز نبوده و در برابر شوینده ها واکنش نشان نداده و می توان آن را نظافت کرد

کفپوش سه بعدی یکی از جدیدترین انواع کفپوش ساختمان می باشد که به شدت مورد توجه قرار گرفته است. این کفپوش از سه لایه رزین اپو،ی زیرین، تصویر سه بعدی و رزین رویی تشکیل شده است. کفپوش سه بعدی در چند مرحله و در محل اجرا و آماده می شود. زیبایی منحصر به فرد و جلوه متفاوت از جمله دلایلی هستند که باعث شده اند کفپوش اپو،ی سه بعدی در دکوراسیون داخلی کاربرد گسترده ای پیدا کنند. اگر به دنبال این هستید که کفپوش سه بعدی چیست و چه مزایا و معایب و کاربردی دارد و چطور می توان آنها را نصب و نگهداری کرد، در ادامه با د،وز همراه باشید.

کفپوش اپو،ی سه بعدی ساخته شده از یک لایه رزین در کف می باشد. بعد از خشک شدن تصویری سه بعدی بر روی این لایه قرار گرفته و سپس رزین به ،وان لایه سوم و نهایی روی تصویر را می گیرد. اصلی ترین تفاوت کفپوش های سه بعدی با کفپوش اپو،ی در نوع تصویر استفاده شده در لایه وسط می باشد. تصویر سه بعدی حتما باید روی پارچه چاپ شود تا از دو طرف به لایه رزین ب،بد. اگر تصویر روی پ،تیک باشد، بعد از مدتی از لایه های رزین جدا شده و از کیفیت و زیبایی کار کم می شود. از کفپوش سه بعدی در سرویس بهداشتی، آشپزخانه، سالن پذیرایی و کف سالن های بیمارستان استفاده می کنند.
در واقع در کفپوش اپو،ی سه بعدی سطح کاملا صاف و یکنواخت است و هیچ تورفتگی و برآمدگی ندارد، اما تصویر لایه وسط دارای طرح سه بوده و به دلیل خطای دید چند بعدی به نظر می رسد.

مزایای کفپوش سه بعدی

معایب کفپوش سه بعدی چیست؟

 • رزین در برابر نور خورشید بعد از مدتی تغییر رنگ داده و زرد می شود.
 • قیمت بالا یکی از مهم ترین معایب کفپوش سه بعدی می باشد.
 • در هنگام اجرا و تا قبل از خشک شدن موجب آ،ژی های تنفسی می شود، اما بعد از خشک شدن هیچ مورد آ،ژی زا یا سمی ندارد.
 • اجرای این کفپوش سخت، هزینه بر و زمان بر می باشد. کوچکترین بی دقتی در زمان اجرا از کیفیت و نتیجه مطلوب کم خواهد کرد.
 • برای مکان هایی که سیستم گرمایشی از کف دارند قابل اجرا نمی باشد.
 • در صورت بروز آسیب به این کفپوش یا وجود ایراد در زمان نصب، ترمیم آن بسیار سخت و هزینه بر می باشد.
 • اگر اجرا با دقت انجام نشود، امکان نفوذ آب در لایه های زیرین و تورم لایه های رزین وجود دارد.

کفپوش سه بعدی برای اتاق خواب

نحوه نگهداری از کفپوش سه بعدی

همان طور که گفته شد اجرای کفپوش اپو،ی سه بعدی به طور کامل باید در محل انجام شود و از قبل هیچ بخش آماده ای به جز تصویر سه بعدی ندارد. البته این تصویر در زمان ساخت نیز باید با توجه به ابعاد مکان اجرا چاپ شود. در ادامه مراحل اجرای کفپوش سه بعدی را به طور کامل خواهیم گفت.

 • اولین مرحله در اجرای کفپوش سه بعدی بررسی از نظر وجود رطوبت می باشد. رطوبت باعث ،ابی ،ب شده و منجر به رشد کپک خواهد شد. به همین خاطر باید از خشک بودن سطح کاملا اطمینان پیدا کرد.
 • کف باید کاملا صاف و تراز باشد و هیچ ،ی در آن وجود نداشته باشد.
 • سطح زمین محل نصب را باید از هرگونه گرد و غبار تمیز کرد تا اثر منفی در زیبایی کار نداشته باشد.
 • اگر محیط رطوبت بالای 4 درصد داشته باشد از دوام کفپوش سه بعدی کم کرده و طی چند روز باعث ،ابی کامل کفپوش می شود.
 • بعد از حذف ، ها، تراز ، و تمیز ، باید کف زبر شود تا ،ب رزین بهتر به آن ب،بد. به همین دلیل اگر از قبل سنگ، سرامیک یا هر زیرساز دیگری در محل داشته باشد باید بداشته شده یا روی آن را با فرز زبرسازی کرد.
 • مرحله بعدی ریختن پرایمر بر روی محل نصب می باشد. پرایمر منافذ احتمالی را که از نظر دور مانده پر می کند و سطح ،بنده تری برای محکم شدن اتصال رزین به کف به وجود می آورد. حدود ده ساعت باید به پرایمر زمان داد تا کاملا خشک شود.
 • بعد از خشک شدن پرایمر لایه ی زیرین رزین اپو،ی که با هاردنر مخلوط شده را بر روی آن ریخته و سطح را کاملا صاف و یکدست می کنند.
 • حدود 24 ساعت بعد رزین و هاردنر نیز خشک شده اند و ،ت قرار دادن تصویر سه بعدی که قرار است در بین لایه ها قرار گیرد می باشد. به جای تصویر پارچه ای سه بعدی می توان از اشیائی مانند گل، برگ، صدف و مروارید نیز استفاده کرد. این ،مت از کار است که کفپوش سه بعدی را کاملا منحصر به فرد و بی نظیر می کند.
 • بعد از قرار دادن تصویر ،ت به لایه دوم رزین و هاردنر می رسد. این لایه باعث می شود که کفپوش دارای عمق شده و شکل سه بعدی به خود بگیرد.
 • بعد از خشک شدن لایه ی انتهایی با دستگاه مخصوص سطح را کاملا صاف و صیقلی می کنند تا از درخشش و وضوح عالی تصویر برخوردار شود.

کفپوش سه بعدی در دکوراسیون داخلی

آنچه در این مطلب خواهید آموخت:

کفپوش سه بعدی چیست؟

کلیک کنید و با بهترین انواع کفپوش اتاق خواب آشنا شوید!

کفپوش سه بعدی چیست

معایب کفپوش سه بعدی چیست

نحوه اجرای کفپوش سه بعدی

منبع: کفپوش سه بعدی


منبع: https://deconews.ir/%DA%A9%D9%81%D9%BE%D9%88%D8%B4-%D8%B3%D9%87-%D8%A8%D8%B9%D8%AF%DB%8C-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA/

نحوه نگهداری از کفپوش سه بعدی

سخن آ،

برای اینکه ورودی و لابی جذاب و زیباتر نشان داده شود، استفاده از کفپوش سه بعدی یک گزینه ی عالی می باشد. این کفپوش از استحکام خوبی برخوردار بوده و من، مکان ها پر تردد می باشد. جلوه ی ظاهری، راحتی نظافت و ایمنی آتش نش، که این کفپوش دارد باعث می شود که با خیال راحت بتوان از آن استفاده کرد.

کفپوش سه بعدی برای اتاق خواب

نحوه اجرای کفپوش سه بعدی

کاربرد کفپوش اپو،ی سه بعدی در دکوراسیون

در حالت کلی مواد رزینی و اپو،ی مقاومت بالایی در برابر نم و رطوبت و تماس با اشیای نوک تیز دارند. اما برای افزایش طول عمر آنها بهتر است چند نکته مهم را مد نظر داشته باشید که عبارتند از:

 • هرگونه لک و ،یفی و نم و رطوبت را از روی سطح قبل از اجرای کفپوش اپو،ی سه بعدی تمیز کنید.
 • تا امکان از تماس اشیای نوک تیز با سطح کفپوش جلوگیری کنید.
 • در صورت وجود ،ابی در سطح کفپوش آن را ترمیم کنید. برای ترمیم اپو،ی قبل را با سمباده تراشیده و سپس از آستر برای پر ، ناهمواری ها استفاده کنید.
 • در صورت ریختن مواد غذایی و رنگی بلافاصله سطح را تمیز کنید
 • لک و ،یفی و گرد و غبار روی سطح را با دستمال و مواد شوینده تمیز کنید تا سطح همیشه براق باشد.

کفپوش سه بعدی برای آشپزخانه

کفپوش سه بعدی برای لابی

علیرغم زیبایی منحصر به فرد کفپوش سه بعدی، بهتر است در انتخاب تصویر آن دقت زیادی داشته باشید. استفاده از طرح های بیش از اندازه شلوغ باعث میشود آرامش محیط به مرور تا حد زیادی کاهش یابد. این مساله مخصوصا در اتاق خواب اهمیت بیشتری پیدا می کند و سعی کنید به سمت سادگی و زیبایی گرایش داشته باشید. همچنین لازم به ذکر است، طرح سه بعدی را بر اساس سبک دکوراسیون انتخاب کنید تا نتیجه بهتری دریافت کنید. علاوه براین، اجرای آن را به افراد حرفه ای بسپارید تا تمام استانداردها را رعایت نمایند و از مزایای کفپوش های اپو،ی سه بعدی کاملا بهره مند شوید.

کفپوش پی وی سی چیست؟

ویژگی های کفپوش اپو،ی سه بعدی چیست؟

برای زیباسازی و هیجان دادن به اتاق کودک می توان از کفپوش های سه بعدی استفاده کرد. تصویر این کفپوش را می توان با توجه به علاقه های کودک انتخاب کرد. تصویری از یک شخصیت مورد علاقه کودک یا هر تصویری که خودش انتخاب کند اتاق را برای او مک، فوق العاده دوست داشتنی خواهد ساخت که کودک تمایل بیشتری به آن خواهد داشت. این کفپوش اتاق کودک از نظر بهداشتی نیز ایمن بوده و آ،ژی یا متصاعد ، گازهای سمی در آن وجود ندارد.

استفاده در سرویس بهداشتی

با توجه به زیبایی منحصر به فرد و مزایایی که این کفپوش دارد، برای مکان های زیادی می توان از آن استفاده نمود. چند مود از موارد کاربرد کفپوش های اپو،ی سه بعدی عبارتند از:

کفپوش سه بعدی برای اتاق کودک

اتاق خواب مک، است که باید علاوه بر زیبایی و خاص بودن، آرامش داشته باشد. این آرامش و زیبایی را باید با دکوراتیوهای مختلف به اتاق خواب تزریق کرد. کفپوش سه بعدی به ،وان یک دکوراتیو جذاب و لو، برای اتاق خواب بسیار من، می باشد. تصاویری از طبیعت و دریا و یا هر تصویر دیگری که مورد علاقه شخص باشد بهترین انتخاب ها برای اتاق خواب هستند تا فضا را برای استراحت محیا سازند.
از این کفپوش می توان برای پذیرایی، راهروهای ورودی و سالن های زیبایی یا فروشگاه و بیمارستان ها نیز استفاده کرد.

در انتخاب کفپوش آشپزخانه باید دقت داشته باشید، گزینه ای استفاده کنید که علاوه بر مقاومت در برابر ضربه و ساییدگی، آنتی باکتریال بوده و نظافت راحتی داشته باشد. کفپوش اپو،ی سه بعدی با تصاویری دلخواه از جمله مواد غذایی و میوه ها برای آشپزخانه من، می باشد. این کفپوش زیبا، آنتی باکتریال، غیر قابل آتش سوزی و مقاوم به رطوبت و ضربه آشپزخانه ای منحصر به فرد را برای شما به وجود خواهد آورد.

کفپوش سه بعدی شکل و ابعاد مک، که در آن انجام شود را به طور کامل به خود می گیرد و هیچ درز و شکافی برای نفوذ رطوبت در آن باقی نمی ماند. به همین دلیل یکی از بهترین گزینه ها به ،وان کفپوش سرویس بهداشتی محسوب می گردد. مقاومت بالا در برابر شوینده ها و نوسانات دمایی باعث میشود به مرور دچار فرسودگی و تغییر رنگ نشود و همیشه جلوه منحصر به فردی برای کف حمام و توالت و سرویس بهداشتی فراهم کند.

کفپوش سه بعدی برای آشپزخانه