کفپوش گرانولی چیست؟ مزایا و معایب انواع کفپوش لاستیکی گرانولی

این نوع کفپوش ،تیکی گرانولی بسیار کوچکتر تولید شده دارای ضخامت کمتری نسبت به بقیه مدل ها می باشد و به صورت رول به بازار عرضه می شود. متن، با متراژ و ابعاد محیط می توان رول های گرانولی را در اندازه های من، تهیه و روی زمین نصب کرد. در نوع رولی برای متن، ، کفپوش با محل نصب بخش هایی از آن را می تو،د برش بزنید.

زم، که گرانول ها را به همراه ،ب مخصوص به محل برده و مانند کفپوش سه بعدی و آسفالت در محل این کفپوش را اجرا می کنند، کفپوش درجا ریز می باشد. از مزایای این نوع کفپوش می توان به عدم درز در آنها اشاره نمود. به همین دلیل سطح کاملا صاف و یکدست خواهد بود. همچنین لازم به ذکر است، نم و رطوبت لا به لای درزها که منجر به رشد قارچ و کپک میشود در این مدل کفپوش گرانولی بوجود نمی آید.

کفپوش ،تیکی گرانولی چیست

این کفپوش با توجه به ،یبات و ساختاری که دارند، دارای یک سری مزایا و معایب بوده که به آن می پردازیم تا انتخابی با آگاهی بیشتر داشته باشید:

مزایای کفپوش گرانولی یا ،تیکی

این کفپوش در ابعاد یک متر و نیم متر مربع و در ضخامت های مختلف تولید می شود. تایل های این کفپوش مانند قطعات سرامیک در کنار یکدیگر قرار گرفته و کف زمین را می پوشانند. قطعات پازل مانند کفپوش های گرانولی از لبه های کناری در هم کلیک شده و کاملا روی زمین محکم میشوند. این کفپوش ها بیشتر در مهدکودک ها و سالن های ورزشی و فضای بسته مورد استفاده قرار میگیرند.

برای ساخت این کفپوش ،تیک های ضایعات شده ماشین آسیاب شده سپس سیم های داخل آن برداشته می شود. گرانول های بوجود آمده از آسیاب و سرند ،تیک تحت فشار و دما به پانل هایی در سایز و شکل های مختلف تبدیل می شود که به ،وان کفپوش در مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. کفپوش گرانولی استحکام بسیار بالایی دارد اما چنانچه شیئ یا فردی روی آن سقوط کند دچار کمترین آسیب می شود زیرا دارای سطحی نرم است.
علاوه براین، کفپوش های گرانولی از نظر رنگ بندی دارای تنوع بسیار بالایی بوده و متن، با شرایط محیط می توان آنها را انتخاب کرد.

آنچه در این مطلب خواهید آموخت:

کفپوش گرانولی چیست؟

مزایای کفپوش ،تیکی گرانولی

معایب کفپوش گرانولی

با توجه به آنچه از مزایای کفپوش ،تیکی گرانولی گفته شد می توان از این کفپوش برای حیاط منزل، سالن بیمارستان ها، محیط های صنعتی و سالن کارخانه ها، کف پشت بام و روف گاردن نیز می توان استفاده کرد.


منبع: https://deconews.ir/%DA%A9%D9%81%D9%BE%D9%88%D8%B4-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%84%DB%8C-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA/

از مهم ترین مزایای کفپوش های گرانولی می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 • استحکام و طول عمر بسیار بالا
 • مقاومت در برابر ضربه و فشار ناشی از تردد افراد و عبور خوردروها
 • مقاومت در برابر نور خورشید
 • مقاومت در برابر رطوبت و بارش
 • مقاومت در برابر تغییرات دما
 • عدم آسیب به شخص یا شیء در برخورد و سقوط روی این کفپوش
 • گرانول عایق صوت می باشد
 • آنتی باکتریال است
 • برای شستشو به شوینده های خانگی نیاز داشته و کاملا تمیز و براق می شود.

کفپوش گرانولی سالن ورزشی

سخن آ،

برای بالا بردن طول عمر کفپوش گرانولی ،تیکی کافیست به این دو مورد توجه کنید:

 • به هیچ ،وان از جلا دهنده برای این کفپوش استفاده نکنید.
 • برای شستشوی این کفپوش به طور روزانه گرد و خاک آن را بشویید، در صورت نیاز به شوینده از شوینده های خانگی استفاده کنید. زیرا شوینده های صنعتی و نیمه صنعتی به کفپوش گرانولی آسیب وارد می کنند.

کاربرد کفپوش گرانولی

کفپوش گرانولی یا ،تیکی، یکی از انواع کفپوش های پرکاربرد و ساخته شده از گرانول های بازیافت ،تیک ماشین می باشد. این کفپوش از مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه برخوردار بوده و برای مکان های پرتردد من، است. علاوه براین، از این کفپوش می توان با خیال راحت برای فضاهای بیرونی استفاده کرد زیرا در برابر عوامل محیطی، نور خورشید، بارش، تغییرات دمایی و ضربه دچار فرسودگی و آسیب نمی شود. با توجه به اینکه اغلب افراد با این کفپوش ها آشنایی ندارند، در ادامه به سوالاتی از قبیل کفپوش گرانولی چیست، چه مزایای و معایبی دارد و کاربرد کفپوش گرانولی پازلی و رولی چیست و چطور نصب و نگهداری میشوند، در ادامه پاسخ خواهیم داد.

کفپوش گرانولی رولی

مزایا و معایب کفپوش گرانولی

کفپوش گرانولی شیار دار یا شانه تخم مرغی

کفپوش گرانولی درجاریز

سالن های ورزشی نیاز به عایق صوت و کفپوش هایی دارد که در برخورد وزنه با زمین آلودگی صوتی کمی ایجاد کند. کفپوش ،تیکی یکی از من، ترین کفپوش ها برای سالن های ورزشی می باشد، زیرا از برخورد مداوم وزنه ها دچار آسیب نشده و سر و صدای زیادی نیز تولید نمی کند.

کفپوش گرانولی

انواع کفپوش گرانولی چیست؟

علیرغم مزایای متعدد، چند نقطه منفی و عیب نیز در کفپوش های گرانولی وجود دارد که عبارتند از:

 • عایق حرارتی نبوده و مانع هدردهی دما از کف نمی شود
 • اغلب در رنگ های تیره مانند مشکی و سورمه ای تولید می شود و رنگ های روشن آن سفارشی و گران تر می باشد.
 • کفپوش تازه تولید شده و نو تا مدتی بوی ،تیک می دهد.

نحوه نگهداری کفپوش گرانولی

کفپوش گرانولی دارای انواع مختلفی از نظر ابعاد و شکل ظاهری بوده که در ادامه به معرفی و توضیح مختصری در مورد آنها می پردازیم:

کفپوش گرانولی پازلی یا پشت صاف

یکی از بزرگترین دغدغه های والدین زمین خوردن کودکان در پارک و مهدکودک می باشد. اگر کفپوش من،ی در این مکان ها اجرا نشود، کودکان در هنگام سقوط دچار آسیب های بسیار جدی می شوند. حل این مشکل با استفاده از کفپوش گرانولی امکان پذیر شده است. در بسیاری از پارک ها و حیاط مدارس استفاده از کفپوش گرانولی پازلی و درجاریز خیال والدین را تا حد بسیار زیادی راحت کرده است.

کفپوش گرانولی پازلی یا پشت صاف

کفپوش گرانولی شیار دار یا شانه تخم مرغی

کفپوش گرانولی ،تیکی مهدکودک

کفپوش گرانولی برای سالن های ورزشی

کفپوش گرانولی درجاریز

کفپوش گرانولی رولی

این نوع از کفپوش گرانولی که من، محیط های باز مانند پارک می باشد دارای ابعاد یک متری بوده و در سطح زیرین خود دارای پایه و شیارهایی می باشند. این پایه ها به منظور عبور آب ناشی از بارش و شستشو است. علاوه براین، پایه های سطح زیرین کفپوش های گرانولی تاثیر زیادی بر افزایش مقاومت و جلوگیری از ایجاد ، در آنها خواهد داشت.

برخی از موارد کاربرد کفپوش ،تیکی گرانولی پازلی و رولی شامل موارد زیر است:

کفپوش گرانولی برای حیاط پارک، مدرسه و مهدکودک