۱۲ اشتباه بزرگ رایج در دکوراسیون اتاق خواب

هایگلاس یا ام دی اف خام با روکش پلاکسی گلاس نمایی شیشه مانند دارد اما سبکتر است. این فضا میتونه بستر مناسبی باشه تا تجربه ها و آموخته های خودم رو با تمامی علاقمندان به مباحث طراحی فضای کار به اشتراک بزارم .اگر شما نکتهای، نظری یا انتقاد سازندهای در این خصوص داشته باشید با کمال میل استقبال می پذیرم، چون راز پیشرفت در هر کاری رو یادگیری و یاددادن میدونم. طراحی دکوراسیون داخلی توسط دکوراتور صورت می گیرد دکوراتور به دور از قواعد مهندسی و طراحی معماری صرفا کار چیدمان تزئینات داخلی و انتخاب رنگ متریال و پارچه ها، پرده ها، تابلو ها و.. بررسی نوع قرار دادن وسایل و دکوراسیون آشپزخانه باید به گونهای انجام شود که حتی کوچکترین فضایی در آن بدون استفاده باقی نماند. شما میتوانید به گونهای چیدمان وسایل خود را انجام دهید که حتی امکان استفاده از میز ناهارخوری در فضای کوچک آشپزخانه شما نیز فراهم باشد.

حوزه طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی در منازل، شرکت ها، اداره ها در سال های اخیر از سوی مردم مورد توجه بیشتری قرار گرفته است. اما امروزه بسیاری از مردم به دلایل مختلفی از جمله کم بودن فضا در آشپزخانه اپن، تمایل خود را به این نوع آشپزخانه از دست دادهاند و ترجیح میدهند آشپزخانه بدون اوپن در منزل داشته باشند. در دکوراسیون آشپزخانههای کوچک داشتن فضای کم اهمیت روشنایی و نور را بیشتر میکند. طرح دقیق همانند نقشه دقیق میتواند ما را از صرف هزینه های ناگهانی و یا بیهوده کمک کند.علاوه بر این شرکت آُسال سازه از نیرو های ثابت و ماهر همیشگی استفاده میکند که به صورت ثابت برای رسیدن به اهداف شرکت در تلاش اند که خود این امر باعث کاهش هزینه های اجرایی است. امروزه کاغذ دیواری های سه بعدی وارد بازار شده اند که می توانید یکی از دیوارهای اصلی اتاقتان را با این طرح های زیبا بپوشانید تا اتاقتان از حالت کسل کننده و یکنواخت خارج شود. یکی از موارد استفاده از قسمتهای خالی نزدیک به سقف آشپزخانه، نصب آهنربا برای قرار دادن چاقوها بر روی آن است.

اگر از ظاهر آشپزخانهی فعلی تان راضی نیستید، شما باید به طور جدی در مورد تغییر دکوراسیون آن تصمیم بگیرید. ولی فقط به رنگهای سفید و نقرهای وابسته نشین، البته تنوع آنها بیشتر هست و می تونید هر چند وقت یک بار با تغییر وسائل جزئی یا گل و گیاه به آشپزخانه تنوع ایجاد کنید، منتها میتونید از وسایل رنگ روشن دیگری هم استفاده کنین، مثل عکس دکوراسیون داخلی آشپزخانه . محصولاتی که در گروه مکعب طراحی و تولید می شود علاوه بر ارگونومی دارای تنوع در متریال هم میباشد که این موضوع انتخاب را برای شما آسان می کند. انتخاب مناسب طرح و ایده برای آشپزخانه کوچک باعث میشود بتوانید بیشتر وسایلی که در آشپزخانههای بزرگ دیده میشود را در این آشپزخانهها هم داشته باشید. پیشنهاد میشود کفپوش آشپزخانه به رنگ سفید و پردهها هم به رنگ روشن انتخاب شود تا هم آشپزخانه بزرگتر به نظر برسد هم حس آشپزخانههای اسکاندیناویایی در آن ایجاد شود. معمولا نمیتوان از میز وسط برای آشپزخانه بدون اپن استفاده کرد، زیرا فضای زیادی را میگیرد و باعث میشود آشپزخانه کوچکتر به نظر برسد. در آشپزخانههای کوچک بهتر است از رنگهای روشن، خنثی و شفاف چون کرم، سفید، خاکستری روشن یا آبی روشن استفاده کرد، این رنگها باعث میشوند آشپزخانه شما بزرگتر به نظر برسد.

معمولا در آشپزخانه جایی برای ماشین لباسشویی در نظر گرفته میشود، اما پیشنهاد میشود در دکوراسیون آشپزخانه کوچک خود در بخش دیگری از خانه جایی برای ماشین لباسشویی تعبیه کنید تا فضای بیشتری داشته باشید. کابینت ساز حرفه ای می تواند طوری دکوراسیون آشپزخانه را بچیند که از این گوشه های بهینه ترین استفاده را نماید. استفاده از این سبک کابینت ها به این معناست که آشپزخونه میتونه از یک فضای کاری پیچیده به یه محیط امن و راحت برای زندگی تبدیل بشه. آشپزخونه میتونه علاوه بر اینکه فضایی برای پخت و پز و آشپزی شماست مکانی برای دورهمی های خونوادگیتون در هنگام صرف غذا باشه. البته این طرح مورد پسند عموم نیست چون هیچ حریم خصوصی برای افراد وجود نداره و در هنگام آشپزی یا در صورت کثیف بودن آشپزخونه تمام اتفاقات قابل رویته. این که رنگ فرش لاکی نباشد مهم نیست؛ چرا که طرح و نقشه سنتی فرش، خود حکم مهمی در این تصویرسازی ایفا کرده است. برای داشتن آشپزخانهای به سبک مدرن که برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک سبکی مناسب است باید نکاتی را حین طراحی در نظر بگیرید.

به این ترتیب میتوانید به راحتی وسایلی مانند چاقوها، برخی از ظرفهای تزئینی یا ظرفهای دم دستی، ظرفهای مخصوص که از آنها استفاده چندانی نمیشود، و یا کتابهای مربوط به آشپزی را در این قسمتها قرار سایت dekoram دهید. رنگ آمیزی دیوارها با یک رنگ جدید و یا استفاده از کاغذ دیواری می تواند منظره اتاق خواب را کاملا عوض کند و یک منظره جدید به اتاق خواب شما بدهد و باعث شود دکوراسیون منزل شما جدید به نظر برسد. طراحی یک آشپزخانه مدرن و جذاب ، انعکاسی از خلاقیت و تکنولوژی جدید دکوراسیون داخلی است. یکی دیگر از گزینههای پیش روی شما برای طراحی بهترین دکوراسیون آشپزخانه کوچک بدون اپن این است که در صورت عدم نیاز به فضای زیاد برای گذاشتن ظرفها یا وسایل دیگر، میتوانید بخشهای بالایی کابینت را به صورت قفسه باز طراحی کنید. یکی از برترین ایده ها استفاده از درهای بزرگیست که روی قفسه ها و لوازم رو میپوشونه و در هنگام استفاده میشه اونها رو باز کرد.

آیا در فکر تغییر دکوراسیون اتاق خواب خود هستید به گونه ای که هم شیک باشد و هم جلوه ای روستیک داشته باشد؟ انتخاب مبلمان نیز باید متناسب با کاربری فضای مورد نظر صورت گیرد و بستگی به سبک طراحی منزل و وسعت فضا نوع مبلمان تغییر میکند به این صورت که اگر فضا کوچک باشد نباید از مبلمان عریض استفاده کرد . استفاده از کابینت و کاشی با رنگهای تیره چون قهوهای و مشکی آشپزخانه شما را کوچک نشان داده و آن را دلگیر میکند پس توصیه می شود ازین رنگها در آشپزخانه کوچک استفاده نشود. برای دکوراسیون خانه کوچک در قسمت نشمین و پذیرایی برای بزرگ و جادار نشان دادن فضا چندین نکته ارائه شده در این قسمت را رعایت کنید. این شیوهی دکوراسیون در ابتدا بسیار زیبا و چشمنواز است.

کابینت های مدل غربی معمولاً جایی برای این ابزارها در نظر می گیرند و هیچ یک از این ابزارها در بیرون از کابینت و در مقابل چشم قرار نمی گیرند. در کشور ما معمولاً این ابزارها بر روی صفحه کابینت زمینی قرار می گیرند . معمولاً به هر سبکی از طراحی که از حالت روتین و مرسوم قدیمی خارج شود و شکل جدید و رنگ و بویی تازه به خود بگیرد، سبک طراحی مدرن اطلاق میشود. برای مشاهده مدل های مختلف کاغذ دیواری می توانید به مقاله ی “مدل جدید کاغذ دیواری” مراجعه نمایید. طراحی U شکل را اغلب در خانههای ویکتوریایی یا آپارتمانهای جدید شهری دیدهاید، این ایده برای آشپزخانه کوچک بسیار کاربردی است چراکه در این آشپزخانهها میتوان سه نقطه اصلی آشپزخانه یعنی یخچال، سینک و اجاق را به صورت مثلث طراحی کرد تا حرکت بین آنها در طول زمان آشپزی کاهش پیدا کند. خواه به دنبال یک آپارتمان فوق العاده مدرن یا یک خانه به سبک کلاسیک باشید، مطمئناً می توانید ایده هایی برای طراحی اتاق دلخواهتان، پیدا کنید. در این مطلب می خواهیم به مهمترین معیارهای انتخاب فضای مدرن و کلاسیک بپردازیم تا بدون چالش خانه یتان را دکور کنید! شیک بودن عمدهترین دلیل محبوبیت این نوع دکوراسیون آشپزخانه در بین مردم بود و این مسئله باعث شد آشپزخانههای بدون اپن به مرور از خانهها حذف شوند.

میز تحریر دخترانه نوجوان را از این سایت دریافت کنید. با توجه به این نکته که نور و انرژی و هوای مطبوع همیشه باید در اتاق کودکان جریان داشته باشد پرده مناسبی را برای پنجره ها انتخاب کنید. همه اتاق خواب ها در آپارتمان ها دارای پنجره نیستند. البته این موضوع را نمیتوان به همه خانمها تعمیم داد؛ چون خانمهایی هم هستند که هیچ تمایلی به انتخاب رنگ صورتی ندارند! برای چیدمان آشپزخانه کوچک و ساده هم چیدمان وسایل بزرگ مثل لباسشویی، یخچال و گاز، هم وسایل کوچک مثل وسایل برقی و قابلمهها اهمیت زیادی دارد. برای این منظور استفاده از کاشی و سرامیک ساده چندان مناسب نیست. نوع دیگر کفپوش مناسب برای این آشپزخانهها نیز کفپوش سه بعدی است. هنگام ساخت کابینت بهتر است از باکس هایی جهت جای دادن وسایل برقی مثل ساندویج ساز ، قهوه ساز ، گوشت کوب برقی ، چای ساز ، آبمیوه گیری و دیگر بساط غذاسازی استفاده کرد.

می خواهید بدانید چه سبکی برای شما مناسب است؟ مسجمه، تابلوهای دکوری و تابلو فرش ها و دکوریجات دیگری که می خواهید در خانتان چیدمان کنید، بهتر است که آنتیک و عتیقه باشند. این که شما بین رنگ های سفید و استیل کدام را انتخاب کنید، بحثی سلیقهای است. طراحی داخلی نقش بسیار بزرگی را در بهینه سازی فضای ساختمانهای تجاری و مسکونی ایفا میکنند و از این رو بسیار حائز اهمیت است. در طراحی دکوراسیون داخلی منزل از چه رنگهایی استفاده کنیم؟ اولین و مهمترین چیز در هر فعالیت تجاری ، برخورداری از یک دکوراسیون منظم ، ایدهآل و چشم گیر است .

استفاده از پالتهای زیبا در رنگهای مختلف نیز میتواند جلای خاصی به محیط آشپزخانه شما بدهد. در واقع در آشپزخانه کوچک بدون اپن شرایط به گونهای است که باید برای برای هر قسمت آن به دقت برنامهریزی کنید تا بتوانید از فضای آن حداکثر استفاده را ببرید. برای مثال امکان اینکه بتوانید ظرف نشسته بر روی سینک باقی بگذارید، خیلی کم است و به همین دلیل مجبور هستید در تمامی ساعات روز، به تمیز کردن فضای آشپزخانه خود بپردازید. در آشپزخانه کوچک بهتر است از میزهای تاشو یا کشویی مخفی استفاده کنید تا بتوانید بعد از استفاده آنها را جمع کنید. همچنین میتوانید برای استفاده بیشتر از فضا از گیره، قلاب، آویز یا قفسه قابلمه استفاده کنید. همانطور که مشاهده میکنید در اتاق خواب زیر نیز دو تختخواب در دو دیوار مقابل از هم قرار گرفتهاند تا با ایجاد فضای شخصی برای هر کودک، راحتی بیشتر آنها نیز تامین شود.

به عنوان مثال، در یک فضای باز یا یک سالن بزرگ، ممکن است از مبلمان برای تقسیم فضای اتاق نشیمن از یک فضای ناهارخوری استفاده نمود. همچنین میتوانید با نصب آینه به دیوار آشپزخانه یا در کابینت، باعث انعکاس نور بیشتر و روشن شدن آشپزخانه شوید. یکی از مهم ترین قسمت های اتاق خواب که می توانید برای طراحی از آن کمک بگیرید و طرح ها و ایده های خود را روی آن پیاده کنید، دیوار بالای تخت خواب است که با تزیین دیوار بالای تخت خواب می توانید زیبایی اتاق را چند برابر کنید. رنگ و طرح تختخواب با فرش و دیوار اتاق باید هماهنگ باشد. در چنین آشپزخانههایی شما باید یک قسمت دیوار را به کابینت اختصاص دهید و با توجه به ابعاد آشپزخانه باید تعیین کنید که کدام بخش دیوار برای این منظور انتخاب شود.

یا اگر میخواهید حتما کانتر داشته باشید از جزیره باریک با کابینت در زیر آن برای داشتن فضای بیشتر استفاده کنید. تنها نکته حائز اهمیت که پیش از این در یک مقاله مفصل به آن اشاره کرده ام اینست که فرش آشپزخانه به دلایل متعدد نبایستی با فرش پذیرایی یکسان باشد و استفاده از فرش های ایرانی که غالبا در چیدمان پذیرایی از آن ها استفاده می شود، برای دکور این فضا مطلوب نیست. برای استفاده از کاغذ دیواری در اتاق خواب، یک دیوار اصلی را به عنوان دیواری که در مرکز دید قرار میگیرد انتخاب و همان دیوار را با یک کاغذ دیواری طرحدار زیبا کنید. چرا مرکز هنر جهاد دانشگاهی تهران ؟ البته شلف دیواری هم گزینه خوبی است، چرا که هم فضای خالی را از بین میبرد، و هم جای مناسبی برای قرار دادن برخی از وسایل شما است. میتوان با عناصری هم جنس با متریال کابینتها یا در رنگ و متریالی مکمل با آن طراحی خاصی برای ورودی آشپزخانههای امروزی در نظر گرفت. در این آشپزخانه کابینتهای مدرن با متریال زیبا و گرم چوب در ترکیب با رنگ سفید و طوسی صفحهها زیبایی خاصی به فضا بخشیده و صندلیهای بدون پشتی مدرن این کانتر را تکمیل کرده است.