10³ بوتیک هتل توسط معماران LQS

با افزایش مداوم جمعیت جهان، صرفه جویی در زمین و بهبود استفاده از آن به یک هدف مهم تبدیل شده است. در یک منطقه نسبتاً محدود طرح، تیم طراحی ساختم، را ایجاد کرد که زیبایی‌شناسی فعلی را با عملکردهای عالی ،یب می‌کند. پس از تکمیل، این پروژه مزایای اجتماعی و اقتصادی قابل توجهی را به همراه داشت. در حال حاضر هتل هنوز به طور کامل رزرو شده است. این به یک مدل موفق از ساخت خانه های خصوصی روستایی در چین تبدیل شده است.

103 معماران بوتیک هتل lqs 11

103 معماران بوتیک هتل lqs 14

در چین، عرضه زمین به شدت کنترل می شود. زمین پروژه حدود صد متر مربع (10*10 متر) می باشد. یکی از چالش ها بهبود میزان بهره برداری از قطعه و طراحی فضاهای زندگی راحت تر در یک منطقه محدود سایت بود. چالش های دیگر بودجه محدود و چگونگی دستیابی به سبک معماری مینیمالیست و ساختارهای شیبدار در یک نما بود. علاوه بر این، همکاری با تیم ساخت و ساز غیرحرفه ای متشکل از روستاییان محلی نیز یکی از موانع این پروژه بود.

این پروژه در شهر مائویانگ در ساحل شهر نینگبو، استان ژجیانگ واقع شده است. زمین یک مزرعه معمولی است که سه طرف آن توسط کوه احاطه شده است و یک طرف آن رو به دریا است.این سایت بسیار نزدیک به یک نقطه دیدنی است، بنابراین مشتری می خواست آن را به یک هتل تبدیل کند و انتظار سود بالایی داشت. معماران LQS با استفاده از روش‌های طراحی مدرن، این ساختمان مکعبی سفید را به‌طور منحصربه‌فردی در محیط اطراف خود متمایز ،د. به نقطه عطفی در این زمینه تبدیل شده و در بین جوانان محبوبیت پیدا کرده است.

103 معمار هتل بوتیک lqs 3

هتل 10³ بوتیک نام خود را از وسعت ملک روستایی مش، در چین گرفته است که معمولاً 10*10*10 متر و حجم 10³ است. برای این پروژه، تیم طراحی می خواست با اتخاذ یک شکل هندسی کلیشه خواص رایج را بشکند و در نتیجه تنوع در طراحی خانه را ترویج کند.

103 معماران بوتیک هتل lqs 18

تیم طراحی با استفاده از پل،ی گ،، یک فضای نیمه مدفون در ابتدا به یک است، شنا تبدیل کرد و آن را به نقطه برجسته پروژه تبدیل کرد. سکوی پشت بام به طور کامل برای افزایش فضای هتل استفاده می شود. نماها اثرات سه بعدی قوی برش و کنده کاری را نشان می دهند که هویت ساختمان را تقویت می کند.

103 معماران بوتیک هتل lqs 12

103 معمار هتل بوتیک lqs 2

103 معماران بوتیک هتل lqs 7

نام پروژه: 10³ بوتیک هتل; محل پروژه: شهر مائویانگ، شهرستان شیانگشان، شهر نینگبو، استان ژجیانگ؛ مساحت پروژه: 550 متر مربع زمان اتمام: 2021; شرکت طراحی: LQS Architects; طراحان اصلی: لو Qishui، Ma Qing، Li Guobin. تیم طراحی: Zhang Shijie, Rao Lixiao; عکاسان: لو کیشوی، ما چینگ

103 بوتیک هتل lqs معماران 15

103 معماران بوتیک هتل lqs 16

منبعبرای بهبود میزان بهره برداری از زمین، معماران LQS زمین را تا عمق 0.9 متر حفاری ،د که ارتفاع سقف را به 3.1 متر افزایش داد و یک فضای نیمه مدفون برای قرار دادن اتاق نشیمن و اتاق غذاخوری ایجاد کرد. ضمناً یک است، پل،ی در حیاط تعبیه شده است که لهجه بصری را به اتاق نشیمن می بخشد. در طول مراحل ساخت پروژه، تیم طراحی با کارگران ساختم، در مورد نقشه ها، مدل ها و رندرها ارتباط نزدیک برقرار کرد و به اثر مورد نظر دست یافت.

103 معماران بوتیک هتل lqs 17