10 ترفند برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک و نقلی + تصاویر

به همین منظور در این مطلب از ونون وود قصد داریم شما را با چگونگی چیدمان و تزیین اتاق خواب مدرن و ترفندهای زیباتر کردن آن آشنا کنیم. در این مطلب برای آن دسته از افرادی که منزلشان آشپزخانه ای با کابینت های تیره دارد چیدمان مناسبی را عنوان می کنیم تا بتوانند بهترین شکل دکوراسیون آشپزخانه تیره را در آن پیاده کنند. نرم افزار های زیادی برای طراحی دکوراسیون داخلی استفاده می شوند که ما در اینجا به 5 مورد از آنها اشاره می کنیم. شاید یکی از دلایل آن مقرون به صرفه بودن، همچنین اشغال فضای کم، امکان حضور نور فضا، قابلیت تغییر در اندازه و فرم و به علاوه زیباتر و مدرن تر دیده شدن فضا باشد. کابینت های تیره سبب تاریک شدن آشپزخانه می شود پس اولین چیزی که باید به آن توجه شود نورپردازی فضا است. است که برای اولین بار در دهه 90 شروع به کار کرد. در ادامه به انواع سبک آشپزخانه شامل آشپزخانه مدرن، آشپزخانه مدیترانهای، آشپزخانه پاریسی و آشپزخانه روستیک میپردازیم. در ادامه برای اینکه راحتتر تصمیم بگیرید؛ به بررسی جزییتر هر یک از این عوامل پرداختهایم. بنابراین در ادامه این دو سبک را بررسی خواهیم کرد.

می توانید از گلدان ها و وسایل تزئینی بر روی کانتر و یا پیشخوان آشپزخانه، برای زیبا جلوه دادن محیط استفاده کنید. در میان انواع مدل آشپزخانه هیچ کدام از این آنها ایرانی نیستند و اغلب طرحهای دکوراسیون آشپزخانه و کابینتها الهام گرفته از نمونههای اروپایی هستند که در آنها کابینت عنصر اصلی دکوراسیون در آشپزخانه است که پیش از اینها تنها جنبه کاربردی آن مطرح بوده اما امروزه بیشتر کاربرد تزئینی پیدا کرده است. در میان انواع آشپزخانه هیچ کدام از این سبکها ایرانی نیستند و اغلب طرحهای دکوراسیون آشپزخانه و کابینتها الهام گرفته از نمونههای اروپایی هستند که در آنها کابینت عنصر اصلی دکوراسیون در آشپزخانه است که پیش از اینها تنها جنبه کاربردی آن مطرح بوده اما امروزه بیشتر کاربرد تزئینی پیدا کرده است. قیمت طراحی دکور آشپزخانه و قیمت اجرای دکوراسیون آشپزخانه؛ که هر کدام به شکلهای مختلفی تعیین میشود. همرنگی چیدمان اعم از میز و صندلی با کابینتها بسیار مهم است که حتی از رنگ موجود در کابینت یا میز برای تزئینات دیوارها هم استفاده میشود که این همرنگی در انتخاب مبلمان پذیرایی هم باید به چشم هر بینندهای بیاید. به طور کلی دکوراسیون به مجموعه کار هایی گفته می شود که برای استفاده بهینه از فضای موجود و تغییراتی در شکل و فرم فضا های داخلی صورت می گیرد.

به عبارت دیگر شما در آشپزخانه مدرن تزئینات خاصی را در ارتباط با کاشیها، کابینتها و فضای آشپزخانه مشاهده نمیکنید و در واقع زیبایی آشپزخانه مدرن به استفاده از مواد با برند معتبر و متریال طبیعی و اصل سایت dekoram است. در واقع یک دکوراتور داخلی میتواند با طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه یا انتخاب رنگهای مناسب، مشکل کوچک بودن آشپزخانه را رفع کند. دکوراسیون به سبک کلاسیک شیوه و اسلوب مخصوص به خودش را دارد؛ هماهنگی اجزا، رنگها، ترکیببندیهای متقارن و رعایت تناسبها در دکوراسیون سبک کلاسیک حرف اول را میزند.اگر عاشق چیدمان کلاسیک هستید، تنها کافی است تلفن را بردارید، به ما زنگ بزنید و خواستهها و ایدهآلهای خود را مطرح کنید. فقط باید بدانید چه هدفی را برای بازسازی دکوراسیون آشپزخانه در ذهن خود دارید. ما در چیدانه آمادهایم تا به شما کمک کنیم خانهی زیباتری داشته باشید.

تصور کنید این پرستیژ در کنار وسایل تزئینی همچون شمع معطر چه فضای دلنشینی به خانه شما اضافه میکند. بسته به هزینه ای که در نظر دارید، مشاور طراحی دکوراسیون داخلی می تواند گزینه های مختلفی را به شما ارائه دهد. بر خلاف آشپزخانه مدرن که سادگی گزینه اصلی در انتخاب این نوک سبک آشپزخانه است، در آشپزخانه مدیترانهای ترکیبی از رنگها و بافتهای شاد به چشم میخورد که از ویژگیهای اصلی آشپزخانه مدیترانهای است. علی رغم سادگی و محدودیت های طراحی حداقل ، سبک صنعتی قادر به ایجاد یک بیان جسورانه است واین یک رویکرد سازگار با محیط زیست در استفاده از مواد بازیافتی یا باقی مانده برای طراحی داخلی است. این سبک یک فضای صمیمانه و دوستانه ایجاد کرده و سادگی و صمیمت خوشایندی را می توان در آن شاهد بود.

شما هرگز نمی توانید با سبک های طراحی داخلی رستوران های قدیمی و کلاسیک به مشکل برخورد کنید. اینکه آشپزخانه شما چند متر است تاثیر مستقیمی بر هزینه تمام شده دکوراسیون آشپزخانه دارد. اگر یک آشپزخانه بر پایه تیرگی محض طراحی و دکور شده باشد چندان خوشایند نیست اینکه به هر طرف سر بچرخانید و سیاهی ببینید در حال و هوای شما تأثیر خواهد گذاشت. این راهحل تنها در صورتی کاربرد دارد که شما مالک بنا هستید و یا اجازه تصرف در معماری این خانه را دارا هستید. از عناصر و المان های محبوب و عملا اجباری در دکور سقف، گچبری سقف است: نواری دورتادور جایی که دیوار وسقف برخورد می کنند ،تزیینات و کاربندی های پر از جزییات سقف به همراه حاشیه های آن، گرد کردن گوشه ها، محل قرارگیری لوسترها، میل پرده ها، پانل های مختلف که همه و همه می بایست در این بخش به درستی دیده و پرداخته شود. اگر اتاق شما اثاث کمی دارد، با انداختن یک فرش، فضا پر خواهد شد.

اولین نکته این است که وسیله هایی که کاربرد بیشتری در زندگی روزمره شما را دارند، از جمله وسایل پخت و پز، وسایل پذیرایی و … سبک کلاسیک دارای ویژگی هایی از جمله تجملاتی بودن و شلوغ، استفاده از ویترین های بلند، استفاده از تاج و زیر چراغی، استفاده از پاخور در سبک کلاسیک، استفاده از رنگ مات و بیشتر رنگ های سفید و قهوه ای، استفاده از منبع های بزرگ نوری از جمله لوستر برای نور پردازی در سبک کلاسیک، با استفاده از سبک کلاسیک می توان یک نمای چوبی در آشپزخانه به نمایش گذاشت، استفاده از الوار های چوبی و آویز ها و کنده کاری های طراحی شده برای سقف ها، استفاده از گاز های پایه دار و یا اجاق گازها به جای گاز های رومیزی، استفاده از لوازم به رنگ های برنز و کرم و مسی در سبک کلاسیک، استفاده از هود های مخفی و غیره می باشد.

انتخاب رنگ سرمه ای فرش در دکوراسیون کلاسیک ، در فضا آرامش ایجاد می کند. سبک کلاسیک دارای ویژگی های زیادی است که فقط و فقط مختص خودش است و باعث تمایز بیش از حد این سبک با دیگر سبک های دکوراسیونی می شود. هودهای بدون کانال به اندازه هودهای دارای کانال در تمیز کردن هوا مؤثر نیستند، اما نصب آنها راحت تر و معمولاً مقرون به صرفه تر است. انتخاب درست جنس، طرح و رنگ کابینت که دارای اصول و قواعد خاصی است در زیباییشناسی آن تأثیر مهم دارد. باید بدانید که در نظر نگرفتن برخی از نکات و اصول دکوراسیون، فضای اتاقتان را بد جلوه می دهد. اگر قصد داشته باشید که در طراحی دکوراسیون منزل ایرانی یا اروپایی، به سراغ روف گاردن بروید، استفاده از چمن طبیعی دردسرهای زیادی برای تان ایجاد می کند؛ چراکه باید عایق بندی سقف را با استفاده از استانداردهای گوناگونی انجام دهید تا در نهایت، احتمال نشتی آب به حداقل برسد، در صورتی که استفاده از چمن مصنوعی، چنین الزاماتی را از بین می برد. بر خلاف هود لوله کشی که هوا را به خارج از منزل هدایت می کند، هود بدون کانال از یک فیلتر تشکیل شده است که ذرات چربی، بو و دود را جذب می کند.

منظور از تکنیک مثلث کار یعنی قرار دادن وسایل بزرگ یک آشپزخانه از جمله گاز و یخچال و لباس شویی و … سیستم آب، برق و گاز آشپزخانه در فضای باز باید در محلی قرار گیرد که بتوان به آنها دسترسی داشت. سبک کلاسیک از هزینه بالایی برخوردار است زیرا وسایلی که در این سبک استفاده میشود یا از جنس چوب است یا ساخته دست میباشد؛ اما در سبک مدرن به هزینه کمتری نیاز است و نیازی به خرید وسایل زیادی نیست. از سوی دیگر فرش های افشان با طرح های متفاوت شلوغ و خلوت و در رنگ های ملایم و تیره در بازار موجود هستند و دست شما را برای چیدمانی زیبا و شیک باز می گذارند. اگر دکوراسیون آشپزخانه جدید شما باید با دکوراسیون قسمتهای دیگر هماهنگ باشد. یک قاب زیبا که کادوی ازدواج تان بوده، چند تا گلدان که با گل و گلدان های پذیرایی هماهنگ نبوده اند و یک ساعت دیواری کلاسیک گران قیمت که جای کافی توی دیوار نشیمن نداشته؟

کاشی سرامیک بهترین نمونه از این محصول است که هرگز از مد نمی افتد و از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه و با کیفیت می باشد کاشی آشپزخانه را همان طور که بیان کردیم در رنگها و طرحهای گوناگون یافت می شود ولی آنچه مهم است مواد تشکیل دهنده آن می باشد که آن را نسبت به انواع دیگر خود متمایز می کند. زیرا به همان میزان که آشپزخانه بزرگتر باشد، متریال و مواردی که استفاده میشوند بیشتر میشود. باید گفت که در یک آشپزخانه تیره این اثرات به کمترین میزان ممکن نمایان می شوند. گاهی اوقات ممکن است یک وسیله اضافی یا به کارگیری رنگ و الگو کل فضا و وسایل آن را به هم نزدیک کند. ممکن است خانه ای که درون آن زندگی می کنید شخصی نباشد پس نمی توانید تغییرات گسترده ای روی آن پیاده و اجرا کنید.

برای آشپزخانه مدرن تعاریف زیادی وجود دارد اما در حالت کلی آشپزخانه مدرن به آشپزخانهای با کابینتهای یک تکه و یک دست، ساده، با طراحی افقی، بدون تزئینات اضافی و مصالح درجه یک گفته میشود. آشپزخانه مدرن در مقایسه با آشپزخانه سنتی قرار دارد و عمدتا طراحی آن به این شکل است که در طراحی آشپزخانه مدرن از نوع کابینتهای بدون قاب یا با دربهایی با پنلهای تخت استفاده میشود. در آشپزخانه مدرن کمتر خبری از طرحهای شلوغ به چشم میخورد و عمدتا از کابینتهای براق هایگلاس و ساده با طرحهای افقی دیده میشوند. فاصله گذاری اجتماعی ناشی از همه گیری ویروس کرونا صاحبان خانه را تشویق کرد تا “لذت آشپزی” را در بیرون کشف کنند. افراد با کیفیت پایین ممکن است در ماشین دود کنند و باعث آتش سوزی شوند. برای مثال ممکن است قرار دادن یک تخت دونفره در میان اتاق، چیدمان بدی به نظر نرسد، اما اگر به صورت امتحانی آن را کنار دیوار قرار دهید، ممکن است به این نتیجه برسید که به این شکل، فضای بیشتری هم برای رفت و آمد در اتاق میماند. در صورتی که کارشناس به صورت حضوری از پروژه بازدید کند؛ اقدام به محاسبه اندازه آشپزخانه میکند.

در دکوراسیون از تکنیک مثلث کار استفاده کنید. تکنیکهای هوشمندانه چیدمان اتاق خواب های کوچک ، طراحی یک اتاقخواب کوچک میتواند کار لذتبخشی باشد. اگر فرزندان کوچک دارید، برای طراحی دکوراسیون اتاق آنها از رنگهای روشن و شاد استفاده کنید. همچنین مطمئن شوید که آشپزخانه را به اندازه کافی روشن کنید. اگر برای میز و صندلی فضای کافی دارید، حتما از میز و صندلی های ظریف و ساده استفاده کنید. در سبک کلاسیک نباید از در های جک دار استفاده کرد، نباید دستگیره ها ساده باشند چرا که سبک کلاسیک یک سبک تجملاتی است، در سبک کلاسیک باید از سرستون های مناسب در کنار کانتر و هود استفاده شود، در این سبک باید به تقارن توجه کرد، در سبک کلاسیک باید از ستون ها و درهای حکاکی شده استفاده کرد، کانتر موجود در سبک کلاسیک باید از جنس کوارتز باشد.

همچنین شما با طراحی این سبک آشپزخانه میتوانید حضور طبیعت را در فضای داخلی خانه خود بیشتر احساس کنید چرا که یکی از مهمترین عناصر استفاده شده در آشپزخانه مدیترانهای چوب طبیعی است. شما برای ورود به بازار کار میتوانید در شرکت های مشاوره طراحی شروع به کار کنید. رعایت اصول چیدمان در آشپزخانه نه تنها موجب آرامش و ایجاد جذابیت در آن برای بیشتر ماندن میشود بلکه به بهینهسازی فضا به خصوص در خانههایی با آشپزخانه کوچک هم کمک میکند و اولین گام برای بهبود در سبک آشپزخانه اطلاع از انواع مدلها و سبکها و سپس تطبیق دادن آن با سلیقه شخصی ما است که ما در این مطلب ابتدا به تشریح انواع سبک آشپزخانه و سپس به ارائه ایدههایی میپردازیم که به زیباسازی آشپزخانه شما کمک میکنند. مبلمان براق با خطوط صاف و رنگ خنثی، همه چیزهایی هستند که توصیف کننده سبک مینیمال میباشند و در این دیزاین اتاق خواب شما میبینید که اضافه کردن تنها اندکی رنگ گرم جلوه این اتاق را برجسته کرده است. بهتر است بیشتر از شیشه و استیل و رنگ­های سفید و نقره­ای در فضا استفاده شود و هر چه وسایل صاف و صیقلی­تر باشند این سبک جذابیت بیشتری خواهد داشت. دکوراسیون اسکاندیناویایی کاملاً کاربردی و مینیمال است و اشکال ارگانیک با تمایلاتملایم، بافتهای آهنگی و ظاهری آرام در فضایی تماماً سفید با پسزمینهی خاکستری برجسته میسازد.