10 تفاوت بین سبک های بوهمی و روستیک؛ خانه بوهمی یا روستایی؟

در بوهمی هیچ محدودیت فرهنگی و مذهبی وجود ندارد و این رهایی و آزادی در همه ،اصر این سبک وجود دارد. این آزادی نامحدود در انتخاب رنگ ها، قرار دادن اشیاء قدیمی و جدید، ال،ای مختلف از پرندگان گرفته تا گل ها، پیچ و خم ها و هنرهای قبیله ای مشهود است. اما در سبک روستیک همه چیز برگرفته از فرهنگ و هنر همان منطقه است. مواد طبیعی مانند چوب و سنگ و همچنین پوست حیوانات و نقوش سنتی فضایی آرام را ایجاد می کنند.

9- تفاوت در انتقال احساس در سبک بوهمی و روستیک

تفاوت بین سبک بوهمی و سبک روستیک این مقدار زیادی است، اما بیشتر اوقات، بسیاری از مردم این دو را اشتباه می گیرند. به ،وان مثال می توان به این نکته اشاره کرد که در سبک بوهو از سازه های دست ساز استفاده شده که حاوی ،اصر طبیعی هستند، اما در سبک روستیک، ،اصر کاملا طبیعی هستند و مصنوعی نیستند. اما تفاوت آنها فقط به این مورد ختم نمی شود و در بسیاری از ویژگی ها با هم تفاوت دارند. با توجه به اینکه هر دو از پرطرفدارترین سبک های طراحی داخلی محسوب می شوند، لازم است بین آنها مقایسه شود. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تفاوت بین سبک های روستیک و بوهمی بررسی

در سبک بوهو فضا دارای حس آزادی و رهایی است و پویایی و حرکت را تداعی می کند، اما در سبک روستیک فضایی آرام، ،ن و آمیخته با صمیمیت است. سبک بوهو کاملا غیر رسمی و بدون قاعده است اما سبک روستیک جری، کاملا آرام و روستایی دارد و با قو،ن همان محیط یا منطقه سازگاری دارد.

10- تفاوت مواد مصرفی در محیط

با توجه به طول متن تفاوت بین سبک بوهمی و سبک روستیک بیان شده است که بوهو بر آزادی، سرزندگی و رهایی و استفاده از فرهنگ های مختلف در محیط تاکید دارد. روستیک بیشتر به طبیعی بودن تمام ،اصر و وسایل به کار رفته در محیط می پردازد و می توان با آن فضایی آرام و بدون استرس و هیجان ایجاد کرد. در هر منطقه ای که زندگی می کنید، سعی کنید سبک روستیک را مشابه فرهنگ شهر خود بچینید، اما باز هم تاکید می کنیم که بوهو محدودیتی ندارد و به راحتی می تواند با هر فرهنگ و اعتقادی سازگار شود.

علیرغم اینکه این دو روش طراحی داخلی توجه ویژه ای به طبیعت دارند، اما از نظر چندین ویژگی کاملاً متفاوت هستند، از جمله:

1- تفاوت سبک بوهو و روستیک از نظر ا،سوری

سبک بوهو برگرفته از زندگی عشایری است که پر از رنگ و هیجان است و بسیار شلوغ است. لوازم جانبی بیش از حد مورد استفاده قرار می گیرند و هر کدام نشانه یک جامعه یا مذهب و فرهنگ متفاوت است. در سبک بوهو طبیعت نیز اهمیت زیادی دارد با این تفاوت که ،اصر طبیعی تابع هنر بشری هستند و به شکل آویز، مجسمه، لوستر و پارچه های مختلف ظاهر می شوند.

مثل دیگری تفاوت بین سبک های بوهو و روستیک می توان به مواد به کار رفته در هر کدام اشاره کرد. در روستیک از مواد و مصالح کاملاً طبیعی مانند چوب و سنگ استفاده می شود اما در بوهمی از پارچه های زینتی و دستبافت علاوه بر ماکرامه بافی استفاده می شود.

تفاوت بین مواد بوهمی و روستایی
مواد مورد استفاده در بوهمی
مواد روستایی
مواد مورد استفاده در روستایی

نتیجه

مبلمان بوهمی پارچه های متنوعی دارند و کاملا رنگارنگ و شاد هستند اما در مبل ها و صندلی های چوبی روستایی ساده و دست ساز با طرح های کاملا سنتی استفاده می شود.

4- تفاوت سبک بوهمی با سبک روستیک از نظر رنگ

منبع

منبع

در روستیک نقوش به حیوانات اهلی و نقوش سنتی مربوط به منطقه محدود شده و کاملاً روستایی و ساده است. در بوهو، ال،ا از تمام ال،ای قدیمی و جدید، ال،ای پیچ در پیچ و تحت تأثیر گیاهان و پرندگان مشتق شده اند.

دیگری تفاوت بین سبک های بوهو و روستیک می توان به استفاده از هنر در آنها اشاره کرد. هنر جه، در بوهو استفاده می شود و تأثیرات بسیاری از شرق تا غرب را می توان به وضوح مشاهده کرد. دستبافت ها، بافت های زیبای ماکرامه، پفک های چرمی نشان از هنر دست ساز است و اصالت و زیبایی یک هنر را نشان می دهد، اما در روستیک، ا،سوری ها کاملا ساده هستند و خبری از عارضه های هنری و لاکچری نیست.

6- تفاوت در فرش

در سبک بوهمی از آویزهای ماکرامه بافته شده، کنده کاری ها و سازه های دست ساز پیچیده، ،اصری از ادیان و باورهای مختلف به ،وان لوازم جانبی استفاده می شود. در سبک روستیک هیچ گونه پیچیدگی و ،اصر فرهنگی وجود ندارد و سبدها و قالیچه های دستبافت تنها ا،سوری های مورد استفاده هستند. بوهو پر جنب و جوش با تزئینات فراوان و پر از جزئیات و روستایی ساده و ایزوله به راحتی در یک نگاه از یکدیگر قابل تشخیص هستند. در سبک روستیک، طبیعت با عتیقه ها و اشیاء قدیمی شانه می مالد، اما در سبک بوهمی، مدرنیته با طبیعت ،یب می شود. روستیک سبکی راحت، آرام و ارگ،ک است و بوهمین سبکی شلوغ و هیجان انگیز و ،یبی از سازه های دست ساز مختلف با موادی از طبیعت، مانند کنده کاری های چوبی یا پارچه های گلدوزی شده و ماکرامه های آویزان تا چوب های زیبا.

تفاوت سبک بوهو و روستیک از نظر لوازم جانبی
ا،سوری به سبک بوهمی
لوازم جانبی مورد استفاده در روستیک
لوازم جانبی مورد استفاده در روستیک

2- ال،ای مورد استفاده در سبک های بوهو و روستیک

سبک روستیک

سبک بوهمی چیست؟

سبک بوهمی

تفاوت بین سبک بوهمی و سبک روستیک

6 تفاوت بین سبک بوهو و روستیک

3- تفاوت مبلمان سبک بوهمی و روستیک

دکوراسیون یک خانه ساده به سبک روستیک شامل میز، صندلی های چوبی، تخت چوبی ساده است که همه چیز خام و به دور از تجملات زیاد است. به عبارت دیگر، سبکی روستیک که در عین سادگی، تمام وسایل ضروری خانه را در خود دارد و از زرق و برق اضافی به دور است. در این سبک رنگ های خنثی و همچنین گل ها و گیاهان طبیعی آرامشی بی ادعا دارند و هیچ سروصدایی در این فضا وجود ندارد.

در بوهو از فرش های زیبا در رنگ های روشن به ،وان فرش استفاده می شود اما در سبک روستیک فرش های پشمی در رنگ های محدود و کاملا طبیعی دیده می شود. شلوغی محیط های بوهو را می توان حتی در قالیچه ای که در آنجا استفاده می شود احساس کرد.

برس های بوهمی
فرش مورد استفاده در بوهمی
فرش روستیک
فرش مورد استفاده در سبک روستایی

7- تفاوت نورپردازی روستیک و بوهمی

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

سبک روستیک چیست؟

نورپردازی نیز در این دو سبک متفاوت است. در روستیک از فانوس و چراغ های آنتیک و تزئینی استفاده می شود. در بوهو می تو،د علاوه بر شمع از لامپ های رنگارنگ و لوسترهای دست ساز چوبی و ف،ی نیز استفاده کنید.

8- تفاوت جایگاه فرهنگ در سبک بوهمی و روستیک

رنگ های بوهو پر جنب و جوش و منع، کننده دنیای طبیعی هستند و آبی، سبز، قرمز، زرد، نیلی، پاستلی و طیفی از رنگ های خنثی اغلب در اینجا استفاده می شود. فیروزه ای، آبی سلطنتی، بنفش تیره، مرج،، قهوه ای خاکی، طلایی گرم، خاک رس، سفید مایل به ، و نقره ای نیز در این پالت وجود دارد. در این میان در رنگ های روستیک، خنثی و خاکی بیشترین استفاده را می شود.

تفاوت سبک بوهمی و روستیک از نظر رنگ
سبک بوهو با رنگ های متنوع و جذاب
تفاوت سبک بوهمی و روستیک از نظر رنگ
سبک روستیک با رنگ های ساده و خنثی

5- تفاوت در استفاده از هنر