14 نکته و روش برای تمیز کردن کف لمینت

یکی از چالش های همیشگی نظافت پارکت لمینت خلاص شدن از شر لکه های روغن و گریس و شمع های موجود بر روی آنهاست. ابتدا لکه چربی را با یخ منجمد کنید، سپس با وسیله ای مانند چاقوی پ،تیکی که نوک تیز ندارد، چربی جامد شده را جدا کنید، سپس با استون لکه چربی را تمیز کنید.

اگر به دنبال کفپوش های لمینت هستید تا همیشه براق و تمیز به نظر برسند، بهتر است فورا لکه های ایجاد شده روی آن ها را تمیز کنید. اگر غذا یا هر ماده دیگری روی لمینت ریخت، بلافاصله آن را با یک پارچه نرم پاک کنید، سپس با دستمال مرطوب لکه را کاملا تمیز کنید، سپس آن را کاملا خشک کنید.

جاروهایی که برس خشن دارند کف لمینت را ،اش داده و زیبایی آن را از بین می برند. بنابراین بهتر است برای نظافت روزانه این جاروها را فراموش کنید.

14- سرکه آ،ین راه حل برای نظافت کف لمینت است!

پولیش کفپوش لمینت نیازی به وا، یا وا، ندارد و باید توجه داشته باشید که استفاده از آنها برع، عمل می کند و در نهایت سطح را کدر و لغزنده نشان می دهد. بهترین روش استفاده از سه راهی با مقداری رطوبت است. مراقب باشید برای تمیز ، کف لمینت از دستمال مرطوب استفاده نکنید، زیرا مواد به کار رفته در این کفپوش ها در برابر رطوبت مقاوم نیستند. پس از تمیز ، با یک پارچه کمی مرطوب، کف لمینت را با یک پارچه نرم و بدون پرز کاملا خشک کنید.

منبع

یکی از مشکلات رایج در محیط های پوشیده از لمینت وجود لکه های زیاد است. برای تمیز ، لکه های روی پارکت لمینت ابتدا باید نوع لکه را شناسایی کرده و سپس روش من، را انتخاب کنید. در ادامه چند روش برای تمیز ، لکه های کف لمینت چوبی ارائه می دهیم:

7- لکه رنگ را از کف شناور پاک کنید

کف لمینت چوبی را با آب و،م تمیز کنید

از بین بردن لکه از کف لمینت چوبی

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

نحوه تمیز ، کف لمینت چوبی

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، استفاده از موادی مانند سرکه آ،ین راه حل است کف لمینت را تمیز کنید تا جایی که امکان دارد آب قرار دهید و استفاده کنید. سرکه و این مواد شوینده عمر کفپوش های لمینت را کاهش داده و درخشندگی آنها را از بین می برند.

چگونه کفپوش لمینت را براق کنیم؟

لمینت یکی از پرکاربردترین انواع کفپوش در محیط های مختلف می باشد. به طوری که می توان از آن در محیط های پرتردد مانند محل کار یا خانه استفاده کرد. به همین دلیل همیشه در معرض ،یفی است و گاهی اوقات علامتی از جوهر خودکار و ماژیک روی آن وجود دارد. با توجه به اینکه همیشه پیشگیری بهتر از درمان است، با در نظر گرفتن نکات مهم زیر می تو،د تاثیر بسیار خوبی را مشاهده کنید کف لمینت چوبی را تمیز کنید بوده است.

1- کف لمینت را روزانه تمیز کنید

از بین بردن لکه های چربی از کف لمینت

هنگام تمیز ، کف لمینت چه کارهایی نباید انجام داد

راه شماره یک برای تمیز نگه داشتن کفپوش لمینت چوبی، جارو ، و تمیز ، روزانه و منظم است. این کار از نفوذ و ،بندگی گرد و غبار و ،یفی جلوگیری می کند. اگر نظافت روزانه انجام نشود، گرد و غبار روی سطح در نهایت باعث کدر شدن تایل های لمینت می شود. به کف لمینت چوبی را تمیز کنید باید توجه ویژه ای به اتصال بین کاشی ها شود، زیرا گرد و غبار و خاک زیادی در آنجا انباشته می شود و تأثیر منفی بر اثر پوشش کف دارد.

کف لمینت را روزانه تمیز کنید

2- نظافت سریع مواد ریخته شده

برای پاک ، لکه خون از شیشه پاک کن رقیق شده استفاده کنید. شیشه پاک کن را مستقیماً روی لکه اسپری کنید و پس از حل شدن لکه آن را با یک پارچه نرم تمیز کنید.

9- لکه های چربی را از کف لمینت پاک کنید

برای از بین بردن لکه های سرسخت مانند رنگ، لاک، لاک کفش و قیر باید از استون استفاده کرد. کمی برای آن کافی است استون روی لکه اسپری کنید. هنگامی که لکه در استون حل شد، آن را با یک پارچه نرم پاک کنید تا کاملا تمیز شود. توجه داشته باشید که کشیدن پارچه خشن یا قوی روی کف لمینت اشتباه است.

بسیاری از لکه ها و ،یفی های کف لمینت را می توان با آب و،م تمیز کرد. به کفپوش لمینت را بشویید نیازی به آب خیلی داغ نیست و کافی است با سه راهی آب و،م روی زمین پخش کنید و خشک کنید. این کار باید خیلی سریع انجام شود و سطح لمینت باید خیلی سریع خشک شود.

یکی از مواردی که به سطح لمینت آسیب می رساند استفاده از مواد شوینده است. زیرا مواد موجود در مواد شوینده می تواند منجر به پوسیدگی لمینت چوبی شود. در این شرایط اگر احساس می کنید کف لمینت را تمیز کنید به مواد شوینده نیاز دارد، باید از شوینده های مخصوص لمینت ها یا شوینده های بسیار ضعیف مانند شامپو بچه رقیق شده استفاده کنید.

در بسیاری از موارد، ا،ر افراد هنگام تمیز ، و تمیز ، آنها اشتباهات بزرگی مرتکب می شوند زیرا از ویژگی های کاشی لمینت اطلاعی ندارند. اگر قصد دارید کف لمینت را تمیز کنید و به آن آسیبی نرس،د به نکات زیر توجه کنید:

10- استفاده از بخار نمک و پولیش ممنوع!

همانطور که گفته شد، لایه پارکت لمینت در برابر تماس با مواد شوینده قوی بسیار آسیب پذیر است. به عبارت دیگر شوینده های صنعتی و قوی باعث خوردگی و کدر شدن سطح لمینت می شوند. به همین دلیل فقط باید از شوینده های مخصوص لمینت برای نظافت استفاده کرد.
قبل از استفاده از شوینده جدید آن را در جایی تست کنید و پس از اطمینان از سازگاری آن با لمینت نصب شده در محل مورد نظر از آن استفاده کنید.

13- استفاده از برس با برس خشن ممنوع است

نحوه تمیز ، کف لمینت چوبی

کفپوش لمینت را با مواد شوینده تمیز کنید

4- کف لمینت را با پودر صابون تمیز کنید

برای تمیز ، پارکت لمینتی که دارای لکه های زیادی است، استفاده از سرکه به ،وان آ،ین راه حل توصیه می شود. زیرا سرکه خورنده است و می تواند باعث پوسیدگی کاشی های لمینت شود. برای استفاده از سرکه ابتدا باید آن را رقیق کنید. هر بار ،مت کوچکی از آن را با سرکه اسپری کنید و بلافاصله آن را خشک کنید. مراقب باشید، اگر روی سطح کف لمینت مقدار زیادی سرکه بریزید، لکه بر جای می گذارد. بعد از لمینت را با سرکه تمیز کنید بهتر است تمام کف را با آب خیس کنید و سرکه را کاملا جدا کنید.
برای رقیق ، سرکه، بهتر است از فرمول زیر استفاده کنید:

  • محلول ضعیف: 60 میلی لیتر سرکه را با 1000 میلی لیتر آب مخلوط کنید.
  • در صورت نیاز به محلول قوی تری 4 لیتر آب و،م به همراه 80 میلی لیتر سرکه در ظرفی بریزید و از آن استفاده کنید.

6- کف شناور را با آب و،م تمیز کنید

نحوه تمیز ، و تمیز ، کف لمینت این بسیار مهم است، زیرا با کوچکترین اشتباه، عمر آن کاهش می یابد و زیبایی آن کاهش می یابد. با وجود مقاومت بالای لمینت در برابر تماس با رطوبت و مواد شوینده، برخی از این مواد می توانند منجر به ت،یب و تغییر رنگ آنها شوند. به همین دلیل در ادامه مطلب چگونه لمینت چوب را برقی کنیمروش های من،ی برای از بین بردن لکه، خون و آلودگی از کف لمینت ارائه خواهیم کرد. با د،وز همراه باشید.

برای آموزش تمیز ، کفپوش پ،تیکی (PVC) کلیک کنید.

3- کف لمینت را با مواد شوینده تمیز کنید

مقدار کمی ماده شوینده را داخل م،ن آب بریزید. سپس اسفنج یا حوله را به این مواد آغشته کرده و تمام سطح لمینت را با آن پاک کنید. سپس، بلافاصله با یک حوله خشک، رطوبت را از روی سطح پاک کنید. در غیر این صورت ممکن است لمینت متورم شود و شکل نامن،ی به خود بگیرد.

استفاده از کفش های نوک پا و راه رفتن روی کف لمینت باعث آسیب به لایه لمینت و در نهایت فرسودگی آن می شود. ضمناً پایه میز و صندلی نیز ی،ان است و در ،مت پایینی آنها باید از لایه های محافظ استفاده شود.

12- استفاده از شوینده های صنعتی و قوی ممنوع است

از آنجایی که بخار نمک دمای بالایی را به سطح لمینت وارد می کند، به مرور زمان باعث تاب برداشتن کفپوش می شود. بعلاوه حرارت زیاد باعث ضعیف شدن کفپوش لمینت می شود که از لایه زیرین چوب محافظت می کند و باعث فرسودگی آن می شود.

11- راه رفتن با كفش با پاشنه نوك تيز و باريك ممنوع است

از بین بردن لکه های رنگ از کفپوش لمینت

8- لکه خون را از کف لمینت پاک کنید

یکی از بهترین پاک کننده ها برای کف لمینت استفاده از آن است پودر صابون شرق مقدار کمی پودر صابون را با آب گرم مخلوط کرده و با دستمال به لکه و ،یفی ،ید. سپس لمینت را با حوله خشک کنید. البته دقت کنید که از این مواد استفاده نشود نظافت روزانه کف لمینت استفاده کنید، زیرا با گذشت زمان می توانند آسیب زیادی به سطح وارد کنند.

5- کفپوش لمینت را با سرکه تمیز کنید