5 راهکار کاربردی درمان فوری سردرد شدید در 1402

استفاده‌ی موضعی از این روغن روی لب بالا و همچنین استنشاق آن می‌تواند علائم میگرن را کاهش دهد. همان‌طور که گفتیم سردرد خوشه‌ای تهدیدکنندۀ زندگی نیست، اما به دلیل شدت درد می‌تواند بر کیفیت زندگی فرد تأثیر منفی بگذارد. استرس برای برخی از افرادی که دچار سردرد تنشی می‌شوند، عاملی محرک است. این دسته از افراد باید تا حد امکان از موقعیت های استرس زا اجتناب کنید البته گاهی اوقات نمی‌توان از یک شغل یا موقعیت استرس زا اجتناب کرد. در این صورت یادگیری مقابله با استرس و آرامش می‌تواند کمک کننده باشد. تمرینات تنفسی و تمدد اعصاب یا راهبردهای مقابله ای ممکن است اضطراب را در موقعیت های استرس زا کاهش داده و از سردرد احتمالی جلوگیری کند.

کاهش استروژن در دوره‌های دیگری از زندگی بانوان همچون دوره پس از زایمان و یائسگی نیز اتفاق می‌افتد و یکی از عوارضش نیز سردرد است. آیا هم‌زمان با سردرد در صورت و بخصوص بخش سینوس‌ها احساس درد دارید؟ اگر چنین است احتمالاً شما از عفونت سینوسی رنج می‌برید. این مبتلایان زمانی که خم می‌شوند درد بیشتری را در سینوس و سر احساس می‌کنند. عفونت سینوسی معمولاً علاوه بر سردرد همراه با خلط و تب خود را نشان می‌دهد. به‌عنوان‌مثال عصب‌های به‌خصوصی در مغز از انقباضات عضلانی و گشادی شریان‌ها تأثیر می‌پذیرند و تحریک می‌شوند، درنهایت سردرد بروز می‌کند. گاهی علت شروع و شدت یافتن سردرد برخی از هورمون‌ها و تغییر در میزان ترشح آن‌هاست.

گاهی پزشک برای کاهش و تسکین سردردهای بسیار شدید بیمار، آمپول کترولاک تجویز می‌کند. این آمپول ضدالتهاب و ضد درد است و نسبت به قرص‌های ضد سردرد عملکرد قوی‌تری دارد. درصورتی‌که بدن آب کافی دریافت نکند، جریان خون‌رسانی بدن دچار اختلال شده و خون‌رسانی به اندام‌ها به‌ویژه سر و مغز کاهش پیدا می‌کند. درد در این بیماران به صورت فشرده‌است و تمام سر را فرا می‌گیرد، با استراحت کاهش می‌یابد و با حرکت بدنی تشدید می‌شود.

این قرص ضمن تسکین درد سر برای تسکین دردهای ناشی از عادت ماهیانه نیز مفید است. مثلاً اگر کسی از زخم معده رنج می‌برد نمی‌تواند ناپروکسن مصرف کند، چراکه این دارو تأثیر زیادی در شدت گرفتن زخم معده و بروز خونریزی معده دارد. نشستن طولانی در وضعیت ثابت می‌تواند موجب ایجاد تنش در بدن و بروز علائم سردرد شود. بسیاری از ما هرروز ساعت‌ها پای لپ‌تاپ و میز کارمان می‌نشینیم که اگر وضعیت نشستن‌مان صحیح نباشد، فشار زیادی به ناحیه‌ی گردن وارد خواهد شد. به‌طورکلی نشستن طولانی در وضعیت ناصحیح ازجمله عوامل اصلی ایجاد سردردهای تنشی است.

علاوه بر حالت تهوع ممکن است برخی از خانم‌ها دچار چشم درد شوند یا حساسیت به نور داشته باشند. گاهی اوقات با علائمی مانند تهوع، استفراغ و حساسیت به نور همراه است. در برخی از مواقع نادر احساس سوزن سوزن شدن در دست و پاها نیز وجود دارد.

سردردهای میگرنی pms به‌ خاطر تغییرات میزان هورمون‌های استروژن و پروژسترون در بدن هستند که روی سروتونین و انتقال‌دهنده‌های عصبی مغز تاثیر گذاشته و باعث سردرد میگرنی می‌شوند. همین افت سطح هورمون‌ها باعث شده که میگرن در قاعدگی قبل از شروع پریودی اوج بگیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی غفاری دایت و برای دریافت رژیم اختصاصی خود بر روی رژیم لاغری آنلاین کلیک نمایید. در این مطلب سعی کردیم که به برخی از روش‌های ساده جهت درمان خانگی سردرد اشاره کنیم. این روش‌ها می‌تواند در درمان سریع برخی از سردرد‌ها بسیار موثر باشد. شما برای تسکین فوری سردرد چه پیشنهادی دارید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

برای بسیاری از این درمان‌ها حتی نیازی نیست کار خاصی انجام دهید؛ فقط کافیست سبک زندگی خود را کمی تغییر دهید تا تاثیرات آن را روی کاهش سردرد حس کنید. با وجود این که درمان‌های دارویی همواره در اولویت بسیاری از افراد قرار دارند، اما باید گفت که درمان‌های خانگی هم تاثیرات زیادی روی بهبود سردرد می‌گذارند. با سردردهای سینوسی، درد عمیق و مداومی را در استخوان گونه، پیشانی یا روی پل بینی خود احساس می‌کنید. همچنین آن‌ها زمانی اتفاق میفتند که حفره‌هایی در سر شما به نام سینوس‌ها ملتهب می‌شوند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار