6 تفاوت بین سبک های بوهمی و اسکاندیناویایی؛ بوهمی بهتر است یا اسکاندیناوی؟

برای درک بهتر تفاوت بین سبک بوهمی و اسکاندیناوی بهتر است نگاهی به بوهو بیندازید. سبک بوهو برگرفته از سبک و دکوراسیون خانه های عشایری در اروپای مرکزی است. چیدم، که عشایر و کولی های این سرزمین برای خانه های خود در نظر گرفته اند که از هیچ قاعده و قانونی پیروی نمی کند. رنگ های زیادی در این سبک و همچنین ،اصر فرهنگ های مختلف از سراسر شهر یا کشورهای مختلف استفاده می شود. ویژگی های مهم این سبک به شرح زیر است:

سبک بوهمی

  • استفاده از رنگ سفید به گونه ای که دیوارها مانند یک بوم خالی برای نمایش چوب لباسی و ا،سوری های مختلف از اولین ویژگی های این سبک است. رنگ های خنثی و روشن فضای کلی خانه و اتاق را می پوشانند سپس رنگ های سرد، گرم، سرد و طبیعی فضا را زیباتر می کنند. در پس زمینه رنگ های ، و سفید، استفاده از قرمز زرشکی در کنار سبز و آبی لاجوردی در این سبک به وفور دیده می شود.
  • فضای داخلی خانه در این سبک مملو از سازه‌ها و پارچه‌هایی است که هر کدام یک فرهنگ را نشان می‌دهند. صنایع دستی ،یداری شده در سفرهای مختلف و انواع تزیینات با ژانرهای مختلف و باورهای کاملا متفاوت بدون هیچ قاعده ای در چیدمان این سبک در کنار یکدیگر دیده می شود. فضایی به هم ریخته که هر ،متش از دنیایی متفاوت با بقیه صحبت می کند.
  • بدون شک در مغازه ای که مبل های مدرن ارائه می دهد، مبل هایی من، با این سبک پیدا نمی کنید. مبلمان ساده، راحت، سالم و کمی قدیمی گزینه من،ی برای این کار است.
  • در این سبک می توان شاهد استفاده از پارچه هایی با طرح ها و طرح های مختلف بود. پارچه هایی مانند ابریشم، کنفی، کتان و مخمل در کنار پارچه های ملیله دوزی و گلدوزی شده قرار می گیرند.
  • برای نورپردازی در این سبک از شمع، فانوس و چراغ رومیزی استفاده می شود. گل ها و گیاهان طبیعی نیز نقش مهمی دارند.

تفاوت بین مبلمان سبک بوهمی و اسکاندیناوی

5- نورپردازی

40 طرح و ایده اداری به سبک اسکاندیناوی

سبک بوهمی

30 مدل و ع، اتاق خواب به سبک بوهمی

تفاوت بین سبک بوهمی و اسکاندیناوی

یکی از بارزترین تفاوت بین سبک بوهمی و اسکاندیناوی استفاده از لوازم جانبی. همانطور که گفته شد در سبک اسکاندیناوی استفاده از لوازم تزئینی مینیمال است و فضا باید مینیمال خود را حفظ کند. در سبک بوهمی، ا،سوری ها بسیار زیاد هستند و بدون هیچ لینک و سفارشی قابل انتخاب هستند. ا،سوری های سبک بوهمی صنایع دستی و سازه های شهرها و کشورهای مختلف هستند که بدون رعایت هیچ قانونی در محیط خانه شما قرار می گیرند.

تفاوت آشکار بعدی که در این سبک به چشم می خورد استفاده از رنگ هاست. در سبک بوهو نیز مانند اسکاندیناوی رنگ های خنثی زیادی دیده می شود اما این به م،ای محدودیت نیست و هر فردی می تواند با توجه به علاقه خود رنگ های متنوعی را انتخاب کند. پالت خانه به سبک بوهمی می تواند رنگ های سرد و گرم در کنار خنثی داشته باشد و فضایی کاملا رنگارنگ ایجاد کند. رنگ های سبک اسکاندیناوی کاملا خنثی و روشن هستند و خبری از پالت رنگ بوهمی نیست.

اگرچه مبلمان در هر دو سبک راحت است اما در سبک اسکاندیناویایی این مبل باید کاملا مدرن باشد و در سبک بوهمی مبلمان آنتیک در اولویت است. مبلمان به سبک سنتی و استفاده از پارچه های گلدوزی شده یا پارچه های طرح دار و رنگارنگ به سبک بوهمی و مبلمان پارچه ای ساده بدون طرح سبک اسکاندیناوی کاملا با یکدیگر متفاوت است.

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

سبک اسکاندیناوی چیست؟

تفاوت بین سبک بوهمی و اسکاندیناوی یکی از ابهامات ا،ر افراد انتخاب این دو سبک است و دلیل آن شباهت آنهاست. زیبایی خانه یکی از چالش هایی است که با آن روبرو خواهید شد و یکی از بهترین راه ها برای انتخاب سبک دکوراسیون داخلی است. سبک بوهمی و سبک اسکاندیناوی از پرطرفدارترین سبک ها هستند و هر کدام زیبایی خاص خود را دارند، اما باید بد،د که این دو تفاوت های آشکاری دارند که باید هنگام چیدمان به آن ها توجه کنید. در ادامه مطلب تفاوت بین سبک دکوراسیون بوهمی و اسکاندیناوی آن را به طور کامل بررسی می کنیم.

در سبک اسکاندیناوی از آباژورهای مدرن علاوه بر نور طبیعی برای نورپردازی استفاده می شود اما در سبک بوهمی از شمع و فانوس بسیار استفاده می شود. لامپ ها و لوسترهای آویز دست ساز و شلوغ با سبک بوهمی هماهنگی کامل دارند.

6- تفاوت در منسوجات سبک بوهمی و اسکاندیناویایی

علاوه بر این، گل و گیاه طبیعی در این سبک جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده و از پارچه های پشمی و کتان نیز به وفور استفاده می شود.

در سبک اسکاندیناوی همانطور که نوشتیم از منسوجات زمست، و فصل گرم استفاده می شود اما با توجه به بقیه جزئیات، منسوجات مختلف در کنار یکدیگر در بوهو دیده می شوند. از پارچه های زمست، مانند کتان و چرم گرفته تا پارچه های مشبک و ابریشمی و همچنین پارچه های زیبای گلدوزی شده و دست دوز، دنیایی از تفاوت را در کنار یکدیگر قرار می دهند.
حالا با توجه به اینکه تقریبا تفاوت بین سبک بوهمی و اسکاندیناوی اگر اطلاعات کاملی داشته باشید و تفاوت‌های آن‌ها را بد،د، بهتر و راحت‌تر می‌تو،د سبک مورد علاقه خود را انتخاب کنید و خانه و اتاق خود را با توجه به آنها طراحی کنید.

منبع

منبع

از جمله مواردی که تفاوت بین سبک بوهمی و اسکاندیناوی می توان به حالت نورپردازی اشاره کرد. در سبک اسکاندیناوی نظم بسیار به چشم می خورد و نظم در چیدمان به وضوح قابل مشاهده است، اما در سبک بوهمی قو،ن و قاعده ای برای قرار دادن اشیا وجود ندارد. فضای بسیار به هم ریخته ای که دارای ،مت های مستقل است در سبک بوهمی کاملا مشهود است و با فضای منظم و آرام سبک اسکاندیناوی در تضاد است.

4- تفاوت در انتخاب مبلمان

اسکاندیناوی یکی از مشتقات سبک مینیمال است و سادگی خاص خود را دارد. این سبک گرمای زیبا و آرامش بی‌نظیری را به محیط زندگی و کار شما تزریق می‌کند. سبکی که در آن استفاده از چوب کاملا مشهود است و فضایی مینیمال و ایزوله را برای شما ایجاد خواهد کرد. در اینجا مهمترین ویژگی های سبک دکوراسیون اسکاندیناوی آمده است:

تفاوت بین بوهمی و اسکاندیناوی از نظر لوازم جانبی

2- تفاوت سبک بوهمی و سبک اسکاندیناویایی

شاید به دلیل استفاده از چوب، مبلمان راحت، گل و گیاه، این دو سبک با هم ،یب شوند. با این حال، بین استایل بوهو و سبک اسکاندیناوی موارد بسیار واضح و متفاوتی وجود دارد که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم.

1- تفاوت سبک بوهمی و اسکاندیناوی از نظر ا،سوری

60 طرح اتاق خواب به سبک اسکاندیناوی

3- سفارش در بوهو و اسکاندیناوی

سبک اسکاندیناوی

  • کفپوش من، این سبک از چوب است تا درخشندگی و طراوت را به محیط ببخشد و فضای خنک تری ایجاد کند. از آنجایی که این سبک نورپردازی را تایید می کند، بهتر است کفپوش های چوبی را با رنگ بسیار روشن انتخاب کنید.
  • یکی از بهترین ،مت های طراحی داخلی که سبک خانه شما را به تصویر می کشد مبلمان است. مبلمان من، سبک اسکاندیناوی باید در عین مدرن بودن کاملا ساده و بدون جزئیات باشد. توجه داشته باشید که در انتخاب مبلمان نیز باید به رنگ های خنثی و روشن احترام گذاشت. میزهای چوبی جلوی مبل را انتخاب کنید تا با فضای این سبک هماهنگی کامل داشته باشد. میز ناهارخوری را هماهنگ با میزهای جلوی مبل چوبی و رنگ روشن انتخاب کنید تا المان چوبی جلوه زیبایی به فضای مورد نظر ببخشد.
  • لوازم مورد تایید این سبک باید کاملا ساده و ترجیحا حاوی ،اصر شیشه ای باشد. بی نظمی در سبک اسکاندیناوی جایی ندارد و استفاده از لوازم تزئینی باید به حداقل برسد. تعدادی قاب ساده برای دیوارها و قرار دادن آباژور در کنار مبلمان، شخصیت مینیمال فضا را حفظ می کند و در عین حال زیبایی، آرامش و سبکی را به فضا می آورد.
  • نور طبیعی در این سبک از اهمیت بالایی برخوردار است و از این رو نصب پنجره های بزرگ در این سبک دیده می شود. پرده های نازک در رنگ های روشن نیز به تزریق نور طبیعی بیشتر کمک می کنند. استفاده از رنگ های روشن در سایر ،مت های خانه نیز باعث می شود نور طبیعی بیشتر منع، شود و فضا را بسیار روشن تر نشان دهد.
  • در این سبک از رنگ های خنثی، ملایم و مات مانند ،، سفید، خا،تری و آبی روشن استفاده شده است. برای تغییر کمی یا با توجه به سلیقه های مختلف می تو،د از سبز روشن و صورتی بسیار روشن در پالت رنگ خود استفاده کنید. از آنجایی که این فضا باید آرامش بخش باشد، رنگ های زشت در اینجا جایی ندارند و استفاده از رنگ ها حداقل و با کوچکترین تنوع است.