Arbor House توسط Brown & Brown Architects

براون و براون این لایه‌های سنگ‌تراشی بازسازی‌شده را به منظور متعادل ، تمایل مشتری به حفظ حریم خصوصی و حفظ ارتباط اصلی ملک با منظره خیابان قرار دادند. ورودی سرپوشیده یک “قفل هوای ذهنی” را ارائه می دهد، که جدایی واضح بین جاده شلوغ و باغ های محصور و خانه را مشخص می کند.

معماران خانه آلاچیق قهوه ای و قهوه ای 15

خانه درختی معماران قهوه ای و قهوه ای 11

معماران: Brown & Brown Architects; مساحت: 274 متر مربع; سال: 2022; ع، ها: جیم استفنسون; سازندگان: Geberit، Aquabella، DK&I، Kast Concrete Basins، Russwood، Vado Taps، Wood، Flooring. پیمانکار اصلی: Coldwells Build; مهندسی عمومی: کارگاه مهندسی طراحی;

معماران خانه آلاچیق قهوه ای و قهوه ای 9

معماران خانه آلاچیق قهوه ای و قهوه ای ۷

معماران خانه آلاچیق قهوه ای و قهوه ای 16

منبع

طراحی شده برای یک زوج میانسال که از روستایی روستایی به حومه آبردین، The خانه درختی یک خانه کنسولی معاصر است که در دو طبقه با روکش نازک لت کاج اروپایی تشکیل شده است که با لعاب های گسترده سوراخ شده است. در گوشه شمالی سایت در یک شیب جزئی فرو رفته است تا نور خورشید ج،ی را جذب و مهار کند و حجم خانه‌ها را در زیر جاده شیب‌دار شلوغی که در مجاورت آن قرار دارد پنهان کند. Arbor House توسط Brown & Brown با مشارکت پیمانکار متخصص، Coldwells Build and Craft Works،p، Angus & Mack تحویل داده شد.

اتاق نشیمن که به داخل باغ امتداد یافته است تا حیاط داخلی را احاطه کند، از کف تا سقف برای نوشیدن در فضای سبز بیرون کاملاً لعاب دارد. یک شومینه بتنی که با یک تخته چوبی مشخص شده است، فضای نور را لنگر می‌اندازد و فضای داخلی مطبوع را با حس استحکام متعادل می‌کند.

معماران خانه آلاچیق قهوه ای و قهوه ای 3

معماران خانه آلاچیق قهوه ای و قهوه ای 14

معماران خانه آلاچیق قهوه ای و قهوه ای 13

معماران خانه آلاچیق قهوه ای و قهوه ای 6

با وجود دیوار طبیعت مشرف به فضای مطبوع، یک راه پله مارپیچ مجسمه ای ساخته شده از تخته سه لا توس در دهلیز جلب توجه می کند. این راه پله که توسط Brown & Brown به همراه صنعتگر محلی Angus & Mack طراحی شده بود، در سه هفته مونتاژ شد، زیرا آج های چوبی به صورت جداگانه بریده شده و با دست لایه بندی شدند تا یک منحنی سهموی صاف و سینوسی ایجاد کنند.

طبقه دوم The Arbor House خوابگاه ها را در خود جای می دهد. اتاق خواب اصلی با حمام شیشه ای گوشه ای در انتهای شرقی پلان قرار دارد، در حالی که اتاق خواب دوم و سوم و حمام مجاور که برای فرزندان بزرگسال زوج ها طراحی شده است در ضلع غربی قرار دارند. حجم طبقه اول، ستون و گاراژ توسط یک سقف سدوم ت،یم می شود که سقف ها را با درختان اطراف ،یب می کند و به زهکشی کمک می کند.

قهوه ای و قهوه ای یک خانه جدید کم انرژی را در منطقه حفاظت شده آبردین، اسکاتلند تکمیل کرده است و زمین باز را به یک خلوتگاه خصوصی و سرسبز تبدیل کرده است که هنر و طراحی را به نمایش می گذارد.

معماران خانه آلاچیق قهوه ای و قهوه ای 2

در داخل، The Arbor House از یک پلان منطقی طبقاتی پیروی می کند که در صورت ،وم برای زندگی مستقل در آینده در زندگی طراحی شده است. یک درب محوری بلوط دودی سفارشی به یک راهروی عریض منتهی می‌شود، جایی که ،نان قبل از رسیدن به یک دهلیز لعابدار با ارتفاع دوبل، با چشم‌اندازهای بی‌وقفه باغ‌ها از کنار اتاق ابزار، حمام و دفتر می‌گذرند. این اتاق ناهارخوری مرکزی با یک دیوار کامل از شیشه روشن می شود و درختان اطراف را به داخل خانه می آورد.

خانه درختی جایگزین سنگ فرسوده‌ای می‌شود که طول زمین پر درخت را می‌کشید. بیشتر کلبه با دقت ت،یب شده است و آجرکاری برای ایجاد یک دیوار مرزی کم و عریض در سطح خیابان مجدداً مورد استفاده قرار گرفته است، در حالی که یک دیوار کلبه سنگی در جای خود باقی مانده است تا یک ستون مدرن را تشکیل دهد که با بازشوهای اصلی پنجره روشن شده است.

معماران خانه آلاچیق قهوه ای و قهوه ای 8

معماران خانه آلاچیق قهوه ای و قهوه ای 5

معماران خانه آلاچیق قهوه ای و قهوه ای 1

بقیه طبقه همکف به پخت و پز و اقامت اختصاص داده شده است، جایی که آشپزخانه سرآشپز سفارشی نقطه اتکای خانه را نشان می دهد. یک دیوار آسیاب کاری که با صفحات تخته سنگی بافت پوشیده شده است، یک قلاب با انباری از کف تا سقف را پنهان می کند. جزیره آشپزخانه شیک DK&I دارای یک میکرو پیشخوان سیم، است که از یک پایه سرامیکی سیاه شده بالا می رود و تا دیواری از کف تا سقف امتداد می یابد.

با توجه به رویکرد استودیو به پایداری، براون اند براون خانه آربور را با سرمایه گذاری از مواد طبیعی، گرمایش و تهویه برای کاهش هزینه های عملیاتی و کربن طراحی کرد. گستره‌های بزرگ لعاب گرما را از خورشید در توده حرارتی جذب و ذخیره می‌کنند و در طول ماه‌های تابستان برای خنک ، غیرفعال خانه باز می‌شوند. یک پمپ حرارتی زمین گرمایی دمای داخلی گرم را در زمستان حفظ می کند، که توسط ساختار بسیار عایق شده ای که برای هوابندی مهر و موم شده است پشتیب، می شود. هوا با استفاده از سیستم بازیابی حرارت تهویه مک،کی به گردش در می‌آید و در نتیجه مصرف انرژی بسیار پایینی دارد.