Biiird Yakitori با طراحی باشگاه بزرگتر

Biird yakitori بزرگترین طراحی باشگاه 4

Biird yakitori بزرگترین طراحی باشگاه 1

تولید فضا – غذا همیشه یک واقعیت غیرقابل جایگزین بوده است که از درون بر زندگی روزمره مردم تأثیر می گذارد و به ،وان یک نشانه ضروری برای تغییر شکل فضاهای تجاری عمل می کند. ویژگی های مواد تشکیل دهنده و روش های پخت هر نوع غذا و نوشیدنی با شکل پذیرایی در تعامل است و عوامل ذاتی بسیاری را برای ایجاد انواع گونه شناسی فضاهای پذیرایی ،یب می کند و حس منحصر به فرد “آیین” و حتی یک فرهنگ آشپزی خاص را ایجاد می کند. . به ،وان مثال، در قابلمه چونگ کینگ و خورش قابلمه آهنی شمال شرقی، میز ناهار خوری (اجاق گاز) و خود دیگ از برخی از عملکردهای آشپزخانه پشتیب، می کند به طوری که غذا و آشپزی بین غذاخوری ها در هم تنیده شده و نوعی تعامل اجتماعی بین کاربران ایجاد می شود. .

صحبت در مورد یک “دکترین” – با ت،یم فضاهای عملکردی مرکزی، اتاق غذاخوری و “هسته” مستقل از یکدیگر اما تا حدی به هم متصل می شوند، بنابراین فضای باقی مانده “جالب” تری را به صورت سازمان یافته ایجاد می کنند. از نظر امکانات فضایی، طراحی باشگاه بزرگتر تلاش کرد تا بخشی از فضای باقیمانده خارج از زمان صرف غذا، شاید به ،وان فضاهای اجتماعی اضافی و فضاهای نمایشگاهی، دوباره فعال شود. اشکال فضایی اغلب منع، کننده اشکال اجتماعی، و همچنین روابط تولیدی و منطق زیربنای یک مرحله خاص است.

Biird yakitori بزرگترین طراحی باشگاه 12

اگرچه از ظرفیت و کارایی فضاهای اصلی راضی است، ضلع شرقی فضا تقریباً به طور کامل توسط دو بخش کاربردی بزرگ آشپزخانه و اتاق غذاخوری پوشانده شده است. فضاهای خدماتی کوچک باقی‌مانده مانند توالت‌ها، اتاق‌های ذخیره‌سازی و اتاق‌های رختکن کارکنان باید به طور هوشمندانه در محل قرار گرفته و به صورت ارگ،ک در یک «هسته» چند منظوره (زیرساخت و هسته گردشی) که در یک طرف قرار می‌گیرد، ادغام شوند. در این مرحله، “طراحی” “انجام شد”. طراحی باشگاه بزرگتر نمی خواهد در زیبایی شناسی، حل مسئله و کارایی متوقف شود. فضاهای خصوصی ممکن است بتوانند درجه خاصی از ویژگی های اجتماعی (تبلیغات) را از طریق یک استراتژی خاص منتشر کنند.

biiiird yakitori بزرگترین طراحی باشگاه 18

Biird yakitori بزرگترین طراحی باشگاه 11

نام پروژه: Biiird Yakitori; مشتری پروژه: Shenzhen Benmu Dining Management Ltd. ; محل پروژه: طبقه 1 10-13، بلوک 3، پارک آسمان، جاده هونگلی-غرب، منطقه فوتیان، شنژن، گوانگدونگ، چین. مساحت پروژه: 274 متر مربع; زمان تکمیل: 1 ژوئن 2022; شرکت طراحی: طراحی باشگاه بزرگتر; طراحان اصلی: چوک چون یونگ، هوانگ یوان. ع، ها: وو سیمینگ;

Biiird ژاپنی Yakitori، زیر نام تجاری Su، Gin، در طبقه اول بلوک 3 SKY PARK واقع شده است. استودیوی بزرگتر طراحی کلوب سایت را با مساحت کمتر از 300 متر مربع تجزیه و تحلیل می کند. این طرح نه تنها بر فضا و مواد تمرکز دارد، بلکه آزمایش هایی را نیز انجام می دهد که چگونه Yakitori به ،وان نوعی بازسازی می تواند برای ایجاد فضا استفاده شود.

Biird yakitori بزرگترین طراحی باشگاه 17

رابطه بین مردم و فضا، مردم و مردم، مردم و اشیا، دائماً با توانمندسازی فضایی مصرف و سرگرمی از طریق اینترنت پیکربندی مجدد می شود. هنگامی که با موفقیت به دست می آید، این رضایت می تواند منجر به محدود شدن تجربه و اکتشاف “جدید” توسط زمینه های خاص محبوب شود. به ،وان یک تناقض معمول در فضای تجاری، ما باید به منطق تجاری احترام می گذاشتیم و در حین بحث در مورد یک «دکترین» مشکل را حل می کردیم.

پس از عبور از دو فروشگاه 6 متری 12 متری، طراحی باشگاه بزرگتر انتظار فضای مربع بزرگی را داشت، اما در عوض آنها یک ستون 500 میلی متری * 500 میلی متری در وسط فضای مربع پیدا ،د. به ،وان تنها ستون مجزا در سایت، نه تنها فضا را ت،یم می کند، بلکه به طور قابل توجهی بر جریان عملکرد کلی تأثیر می گذارد. یکی از کارهای طراحی این بود که تمام ،مت های غذاخوری به صورت میله ای باشد، به این م،ی که طول میله تعداد صندلی ها را تعیین می کرد، بنابراین تیم طراحی با اشکال و امکانات مختلف میله آزمایش ،د تا بهینه را پیدا کنند. راه حل. راه حل.

بیش از طراحی – پس از تجزیه و تحلیل شرایط سایت و ا،امات عملکردی، طراحی باشگاه بزرگتر تصمیم گرفت که اتاق غذاخوری و آشپزخانه را در فضای وسیعی با ستون ها قرار دهد، اتاق ناهار خوری را احاطه کرده و آشپزخانه را به داخل پیچیده کند. در مقابل، ستون ها در آشپزخانه پنهان هستند. این کار از ناگه، یک ستون در وسط فضا جلوگیری می کند و یک فضای نیمه حلقه پیوسته ایجاد می کند و تداوم بصری را افزایش می دهد. مهمتر از آن، کارایی بین آشپزخانه و اتاق غذاخوری بهبود یافته است.

Biird yakitori بزرگترین طراحی باشگاه 2

Biird yakitori بزرگترین طراحی باشگاه 3

پاسخگویی به فضای شهری – منطقه تجاری که سایت در آن قرار دارد دارای یک نمای لعاب یکپارچه است که احساس دائمی نفوذپذیری را به فضا می دهد. نفوذپذیری ایجاد شده توسط نمای شیشه ای با عبور از دهلیز منطقه تجاری توسط ردیفی از ستون های زینتی با نسبت های نامن، قطع می شود. در زیر ستون‌ها فضاهای جداگانه وجود دارد که ورودی‌های فروشگاه رو به یک جهت هستند، کاملاً هم‌تراز هستند، اما با چیدمان ستون‌ها ارتباطی ندارند. برخی از ورودی ها رو به راهروها هستند که در نتیجه فضای ورودی کم است و عرض درب ورودی به ،وان محل اتصال سالن ها و مغازه ها تنها دو متر است.

منبع

وارد سایت شوید، پتانسیل طراحی سایت (ارتفاع 5 متر) قبل از اتصال فروشگاه های 10 تا 13 قابل مشاهده است. ارتباط فضایی صرفاً با استفاده از ردیف ها نبود، بلکه تا حدی افقی و بخشی از بالا به پایین بود. فضاهای باز و فضاهای نسبتاً مجزا وجود دارد که با دیوار برشی از هم جدا شده و تنها با دری به عرض یک متر به هم متصل می شوند. علاوه بر این، ارتفاع برخی از فضاها دو برابر می شود.

غذا همیشه یک واقعیت غیرقابل جایگزین بوده است که از درون بر زندگی روزمره مردم تأثیر می گذارد و به ،وان یک نشانه ضروری برای تغییر شکل فضاهای تجاری عمل می کند. ویژگی‌های مواد تشکیل دهنده و روش‌های پخت هر نوع غذا و نوشیدنی با شکل غذا در تعامل است و بسیاری از عوامل ذاتی را برای ایجاد تجربه‌های مختلف غذا ،یب می‌کند. در این پروژه، طراحی باشگاه بزرگتر با استفاده از Yakitori به ،وان نوعی بازسازی برای ایجاد فضا، آزمایش کرد.

در Ichiran Ramen در ژاپن، صندلی‌ها در اطراف آشپزخانه قرار گرفته‌اند و پارتیشن‌هایی که غذاخوری‌ها را از هم جدا می‌کنند. دهانه جلوی صندلی ها گسترش مستقیم آشپزخانه است که کیفیت بالا و تولید استاندارد را در “ث،ه” تضمین می کند. اگر دو نفر با هم سفر می کنند، می توان پارتیشن را حذف کرد، اما این رایج نیست. سبک غذاخوری یک میز “بدون معاشرت، بدون تماس چشمی” به افراد این امکان را می دهد که در نهایت به آرامش برسند و روی یک کاسه رامن تمرکز کنند.

Biird yakitori بزرگترین طراحی باشگاه 13

Biird yakitori بزرگترین طراحی باشگاه 6

Biird yakitori بزرگترین طراحی باشگاه 16

بیرد یاکیتوری بزرگترین طراحی باشگاه 9

“یاکیتوری” چیست؟ «غرفه‌های یاکیتوری» که زم، در خیابان‌های ژاپن پرجمعیت بودند، به «رستوران‌های یاکیتوری» تبدیل شده‌اند، اما چیزی که بدون تغییر باقی مانده است، فضای آرام و شهری آن‌ها است – گوش دادن به صدای ترقه در مقابل آتش زغال پس از کار، و گرمای مردم. تجربه خوردن و آشامیدن در مقابل آتش. در سال‌های اخیر، یاکیتوری که زم، یکی از زیرمجموعه‌های ایزاکایا در چین بود، با تشدید مصرف و ت،یم‌بندی شدن به تدریج به شعبه‌ای برای خود تبدیل شد.

Biird yakitori بزرگترین طراحی باشگاه 5

پرنده یاکیتوری بزرگترین طراحی باشگاه 7