Crazy هوش مصنوعی: Lessons from The Professional

روشهای سنتی کشاورزی مشکلاتی دارند که میتوان با کمک AI آنها را رفع کرد. برای آشنایی با برترین لپ تاپ های مخصوص بازی در دنیا میتوانید باما همراه باشید که به گزینه های خوبی در این زمینه معرفی شده است. از مشخصات لپ تاپ Dell G16 7620-A کاملاً مشخص است که تنها دلیلی که کاربر ممکن است از انتخاب آن صرفنظر کند، قیمت سرسامآور این لپ تاپ است. این لپ تاپ نسبت به مشخصات خوبی که دارد قیمت فوق العاده ای نیز دارد. لپ تاپ HP – EF2126WM – E یکی از محصولات نسبتاً مقرون به صرفهی کمپانی HP است که از سخت افزاری قابل قبول بهره میبرد. اگر اعتبار دامنه شما نزد گوگل بالا باشد می توانید به دنبال کلمات کلیدی دشوارتر بروید که کلیک بیشتری به شما میدهند. اما آگاه باشید اهمیت این بخش مقداری از تایتل کمتر است، ولی در صورتی که توضیحات خوبی در این قسمت قرار دهید، میتوانید کاربر را مجاب کنید که روی لینک صفحه شما کلیک کند. با اینکه هوشمصنوعی تازه در ابتدای راه قرار دارد و چند دهه بیشتر نیست که نمودهایش در زندگی روزمره روبهگسترش گذاشته، اما همین حالا هم میتوان در بخشهای مختلف اقتصادی و علمی ردپایش را دید. خوشبختانه برای این چالش، یک ترفند عجیب وجود دارد؛ اینکه میتوان کار را با یک شبکهی عصبی ضعیف و ناقص شروع کرد و بعد با انجام تغییرات، آن را بهبود بخشید.

به طور مثال محتوای سایت آکادمی آی تی طراحی سایت و برنامه نویسی است. با این وجود این برنامه نمیتواند حافظه داشته باشد، حرکتهای قبلی خود را به یاد بسپارد و از آنها استفاده کند. شما می توانید حافظه رم بیشتری برای این سیستم لحاظ کنید یا سراغ کارت های گرافیک ارزان تر چون RTX 4070 بروید. هوش مصنوعی خودآگاه با توانایی شهود و همدلی میتواند عالیترین سطحی باشد که سیستم قادر است، به آن برسد؛ برای پیشرفت هوش مصنوعی به سمت کارهای پیچیدهتر که نیاز به شهود و همدلی دارند، باید قابلیتهایی مانند فرااندیشه، خلاقیت و همدلی مشابه خودآگاهی یا آگاهی انسان در آن توسعه داده شود. با هوش مصنوعی، ماشینها میتوانند به طور مؤثر کار کنند و حجم وسیعی از دادهها را در یک چشم به هم زدن تجزیه و تحلیل کنند و مشکلات را از طریق یادگیری بانظارت، بینظارت یا نیمهنظارت حل کنند. کشاورزان اکنون میتوانند با استفاده از AI زمان مناسب کشت و برداشت را تخمین بزنند، میزان آب مناسب برای هر محصول و زمان مناسب آبیاری را بدانند.

هوش مصنوعی خودآگاه میتوانند بفهمد در چه سطحی قرار دهد و احساسات دیگران را نیز با توجه به اطلاعاتی که از آنها به دست میآورد درک میکند و قادر به همدلی خواهد بود. این رفتار میتواند از تشخیص تفاوت بین یک گربه و یک پرنده تا انجام فعالیتهای پیچیده در یک مرکز تولیدی، متغیر باشد. توانایی سنجش افکار با نظریه ذهن میتواند منجر به شناخت سلایق مخاطب در امور مختلف شود. هوش مصنوعی را بسیاری جدیدترین انقلاب در زندگی بشر میدانند. از زمانی که انسان هوشمند، یکجانشینی را بر کوچ ترجیح دادند و کشاورزی را آغاز کردند تا به امروز کشاورزی تغییرات بسیاری را از سر گذرانده و فناوریهای بسیاری وارد این حوزه شدهاند. یک پاور 600 وات برای بسیاری از کارتهای نسل قبل کافی است اما اگر میخواهید بهسراغ RTX 3080/RX 6800 XT یا مدلهای بالاتر بروید، باید یک پاور قدرتمندتر داشته باشید. برای مثال، میتوان با استفاده از نرمافزارهای هوش مصنوعی گزارشهایی از وضعیت آبوهوا یا شرایط خاک به دست آورد و بر اساس آن برنامهریزی کرد.