Down Drone – مجموعه ای از لامپ های نسخه محدود توسط YOD Group

پوسته لامپ های یود گروه اوکراین 3

نپی‌وودا گفت: «شب‌های بسیار سخت و پر سر و صدایی در کیف بود. “ما آن شب ها را برای مدت طول، فراموش نخواهیم کرد.”

او ادامه داد: یک پوسته وحشیانه به نظر می رسد، اما نمادی قدرتمند از زندگی های نجات یافته و بخشی از تاریخ ما است. لامپ یکی از اولین ایده ها بود و طراحان آن را پسندیدند زیرا نمادی از نوری است که همیشه بر تاریکی پیروز می شود.

مجموعه Down Drone شامل 40 لامپ منفرد ساخته شده از پوسته هایی است که توسط نیروهای دفاع هوایی اوکراین برای دفاع از پایتخت این کشور در 4 تا 16 می 2023 استفاده شده است.

گروه YOD گفت: “پیروزی مست،م مشارکت افراد زیادی است.” ،، که هدف می گیرند و تیراندازی می کنند و ،، که جمع آوری کمک های مالی را برای ارسال پهپادها، تج،ات و وسایل نقلیه به خط مقدم ایجاد و سازماندهی می کنند.»

Nepyivoda توضیح داد: “ارزش اصلی لامپ در تاریخچه خلقت آنها نهفته است، اما در عین حال طراحان می خواستند شیئی بسازند که به خوبی در فضای داخلی مختلف جا بیفتد، حتی اگر منشأ آن را ند،د.”

ولودیمیر نپیوودا، معمار و یکی از بنیانگذاران گروه YOD، گفت: «زم، که دوستان ما از دفاع ضد هوایی در کیف به ما گلوله‌های خالی را نشان دادند که از آن برای محافظت از شهر در برابر هواپیماهای بدون سرنشین استفاده می‌،د، طراحان ما ایده‌ای برای بازیافت داشتند. دریاها.

جعبه های چوبی که حاوی هر لامپ در حین حمل و نقل هستند، می توانند پس از تحویل به ،وان خانه پرندگان مورد استفاده مجدد قرار گیرند. نپی وودا گفت: “پوسته ها هواپیماهای بدون سرنشین را کشتند – پرندگان مصنوعی که هدفشان کشتن مرگ بود.” “YOD جعبه هایی برای پرندگان واقعی ایجاد کرده است که می تواند به بچه پرندگان آنها جان تازه ای بدهد.”

پوسته لامپ های یود گروه اوکراین 6

منبع

پوسته لامپ های یود گروه اوکراین 5

گروه YOD سیلندرها را با یک رویه برنجی دایره ای که دارای یک لامپ قابل شارژ است پوشانده است که می تواند تقریباً چهار ساعت بین شارژها روشن شود.

استودیو طراحی اوکراینی گروه Y.O.D گلوله‌های مهمات مورد استفاده تانک‌های ضدهوایی را برای دفاع از کیف در برابر هواپیماهای بدون سرنشین استفاده کرد و آنها را به یک سری لامپ‌های تیراندازی محدود تبدیل کرد.

یک شماره سریال منحصر به فرد بر روی یک پلاک نام برنجی به سمت پایه هر چراغ نمایش داده می شود و پوسته خاص را با عددی بین یک تا 40 بر،ب گذاری می کند.

پوسته لامپ های یود گروه اوکراین 1

پوسته لامپ های یود گروه اوکراین 2

بدنه لامپ ها از جعبه های کارتریج با نوارهای چاپ استتار مشکی و سبز ساخته شده بود که از تانک های ضد هوایی شلیک می شد. هر کدام به دلیل استفاده قبلی در جنگ های فعال دارای ،اش ها و فرورفتگی های جداگانه هستند.

دیگر پروژه‌های مرتبط با جنگ در اوکراین شامل مجموعه مبلم، است که به میراث فرهنگی اوکراین توسط طراح ویکتوریا یاکوشا ادای احترام می‌کند و نصب لهستان در دوسالانه طراحی لندن 2023 که دارای پنجره‌های نجات‌یافته برای بازسازی خانه‌های اوکراینی آسیب‌دیده در طول جنگ است. عکاسی آندری بزوگلوف است.

این لامپ ها را می توان با قیمت 1100 دلار ،یداری کرد و 100 درصد از درآمد حاصل از آن برای کمک به بودجه کمپین های نظامی اوکراین اهدا می شود. گروه YOD 4000 دلار در این پروژه سرمایه گذاری کرده است تا به ،، که در خط مقدم می جنگند کمک کند.

پوسته لامپ های یود گروه اوکراین 4