SND Taikoo Li Qiantan توسط همکاران مختلف طراحی شده است

snd taikoo li qiantan 17

snd taikoo li qiantan 16

اتاق‌های رختکن که پشت میز صندوق‌دار قرار دارند، با پرده‌های سبز آویزان شده‌اند که مانند گیاه، که سرسخت در بیابان‌ها رشد می‌کنند، نشاط جدیدی را به فضا تزریق می‌کنند.

snd taikoo li qiantan 8

نام پروژه: SND Taikoo Li Qiantan; مشتری: SND; مکان: Taikoo Li Qiantan، شانگهای; مساحت: 136 متر مربع; وضعیت: تکمیل شده در سپتامبر 2021؛ دفتر طراحی: همکاران مختلف; عکاسی: BOI;

snd taikoo li qiantan 11

این سایت که حدود 136 متر مربع را اشغال می کند، برای یک بوتیک مد که محصولاتی از چند صد برند را در خود جای داده است، تنگ است. ارتفاع سقف فضای اولیه نسبتا مطلوب بود. فروشگاه باید به سمت مرکز ،ید در داخل و پنجره ها به بیرون باز باشد. بر اساس شرایط سایت، Various Associates قصد داشت فضایی ایجاد کند که با حس لایه‌بندی، معماری و هنرمندانه مشخص می‌شود، تا ژن‌های فروشگاه‌های دیگری را که برای SND طراحی کرده‌اند، ادامه دهد. برای این منظور، تیم طراحی چندین لایه از تیرهای معلق در فضا را با الهام از بافت های خشن و زیبایی شناسی ش،ته معابد باست، در بیابان ها ایجاد ،د. روابط ساختاری ساده اما قدرتمند در سطوح افقی و عمودی شفافیت فضا را تضمین می کند و همچنین حس عمق و سیستم اولویت برای نمایش کالاها را تقویت می کند.

snd taikoo li qiantan 15

حس منظم لایه بندی در کل محل اجرا می شود. سازه‌های لایه‌ای در ارتفاع‌های مختلف، خطوط دید افراد را هدایت می‌کنند تا تجربه‌ای راحت از دید فراهم کنند، و در عین حال، سیستم سقفی پیچیده اولیه را که با مسیرهای الکتریکی و مک،کی ساخته شده بود، به یک ویژگی و فضای برجسته ساختمان تبدیل می‌کند. صفحات سنگ سبز صاف و کم اشباع، تعادل ظریفی را با دیوارها و تیرهای رنگ پریده و خشن تشکیل می دهند و در کنار هم حس ظریف و در عین حال ابتدایی را به فضا می بخشند.

snd taikoo li qiantan 5

snd taikoo li qiantan 1

snd taikoo li qiantan 14

snd taikoo li qiantan 4

snd taikoo li qiantan 6

منبع

در حال حاضر، اشکال فضایی پر زرق و برق و عجیب و غریب به نظر می رسد محبوب ترین انتخاب برای جلب توجه است، اما SND ترجیح می دهد محدودیت منطقی و کم بیان را در فضاهای ،ده فروشی خود ارائه دهد. علاوه بر این، Various Associates قصد دارد با وجود پیروی از روندها، تفکر منطقی را در ایجاد طراحی حفظ کند و برای ایجاد فضای زیبایی ابدی که احساسات و شخصیت برند را منتقل می کند، تلاش می کند. پس از همه، محصولات همیشه باید قهرمان فضای ،ده فروشی باشند.

تیرها و ستون های هر لایه به صورت بصری فضا را گسترش می دهند و از تفاوت ارتفاع استفاده کامل می کنند. علاوه بر این، لوله ها و تج،ات به صورت ماهرانه ای در تیرها و ستون ها چیده شده و پنهان شده اند که سختی بزرگ پروژه است. طراحی رسمی به ا،امات عملکردی پاسخ می دهد، از یک منطق منسجم پیروی می کند و زیبایی شناسی ساختاری را به ،وان یک بیان در نظر می گیرد، بنابراین فضایی را ایجاد می کند که عقل،ت و حساسیت را ،یب می کند. در مورد طرح مواد، یک رنگ بافت رنگ روشن خشن اعمال می شود که یادآور کف سنگ فرش بژ در اروپا است. علاوه بر این، روکش‌های سنگی فوق‌العاده نازک تیرهای سقفی دارای کنتراست بافتی هستند و احساسی محکم و خشن در رنگ‌های کم‌رنگ و ملایم دارند.

برای Various Associates، زیبایی شناسی فضایی چیزی بیش از ظاهر خوب است. رویه طراحی معتقد است که طراحی خوب نه تنها باید از عملکرد فضا پشتیب، کند و احساسات و شخصیت برند را منتقل کند، بلکه در شهرها ریشه دوانده و بر فرهنگ محلی تأثیر بگذارد. همکاران مختلف یک بوتیک جدید برای تامین کننده مد چند برند پیشگام SND در Taikoo Li Qiantan طراحی کرد. با وجود مقیاس فضایی محدود، این فروشگاه هویت منحصر به فردی را به نمایش می گذارد و با شکوه در یکی از پررونق ترین مقاصد ،ید شانگهای ایستاده است. این نگرش مستقل برند را منتقل می کند که مطابق با جریان نیست و با استانداردهای رایج تعریف نشده است.